Отговори
  • Мнения: X
  Здравейте....и аз пиша понякога, за тези които не ме познават..на 22 години съм, имам син на 1г. и 9 месеца. Незнам точно как да започна но....значи....миналия месец правих пауза на ОК и ми дойде 10 дни по-рано...тъкмо бях започнала да лекувам 2 вида гъбички ! Ужасен събеж..гадно нещо.на предпоследния ден от цикъла ми, се сдобих с цистит. На фона на гъбичките само това оставаше, парене, болка, кървене.....  Колкото некомфортно ме караше дасе чувствам всичко това...днес дойде леля ми на гости ( на майка ми сестрата), да види мен и малкия...напомни ми да си изследвам по-често гърдите, защото съм генетично обременена заради нея.Преди около 2 години я оперираха от рак на гърдата. Мразя я ! Защо се случват подобни неща:( Това е едно от нещата от които изпитвам НЕОПИСУЕМ страх:( Сега се чувствам зле, наистина! Пиа противозачатъчни от 1 година, правя и паузи но...нали уж и те предразполагат към такъв вид рак. И какво сега? Имам 2 фактора които увеличават шанса ми да се разболея:( Е, ами сигурно няма да ми се размине тогава. Как да се пазя най-ефективно ако спра ОК?Вие как се пазите?  И още нещо...Sadна кой Бог да се моля да ме подмине рака........Днес цял ден си опипвам гърдите - нищо не открих и си казах :" е...може би още известно време спокойствие е това, а може би имам бучка която е още много малка и немога да напипам", незнам защо така ми подействаха думите и....но меразстрои много. Като ида скоро на гинеколог ще поискам да ме провери и той, или хирург? на кого да ида? Четох днес в нета, че мамографията е много силно облъчане, и се препоръчва еда след 35 год . до тогава на хирург или гинеколог.Кажете ми нещо,успокойтеме или...незнам:(
 Дори да не ми отговорите, се радвам че имаше къде да споделя. Cry

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ех......не изпадай в такива настроения.......утре може да стане нещо и всички да измрем......радвай се , че си жива сега, че имаш дете, че си млада, че има хора, които обичаш, гледки, ухания......радвай се на това, което имаш....няма смисъл от този страх......каквото има да се случва ще се случи.......иди да се прегледаш и се настрой, че можеш да се пребориш с всичко, че всичко ще е наред

# 2
  • Мнения: 4 422
Първо да ти кажа не мисли само за това,защото има теории,че негативните мисли предизвикват негативни явления..Няма нужда да се товариш постоянно.Ходи на профилактични прегледи Peace Преди доста време се бях стреснала от нещо като бучка,ходих на хирург-оказа се,че е запушване на каналче и е свързано с цикъла.А за предпазването -презервативи  Peace

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Виж тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142767.0

# 4
  • Мнения: X
 Неискам да си мисля лоши неща, просто ми е адски тъжно и.....искам да не мисля но немога.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами....тогава потъгувай, пусни си тъжна музика и си представи всичко най- тъжно.....преживей го веднъж и ще ти мине........  гуш Hug

# 6
  • Мнения: 875
и аз искам да те успокоя. не бива да се тревожиш толкова много по няколко причини: първо, това, че си генетично предразположена не означава, че непременно ще се прояви и при теб; второ, все още си много млада за такова нещо; и трето, радвай се, че знаеш. кажи на лекаря си за опасенията си и си прави профилактични прегледи. по този начин, дори и да ти се появи бучка, ако е уловена навреме, се лекува успешно. а и както са ти казали останалите - мисли по-позитивно, защото понякога дори и негативните мисли предизвикват болести. радвай се на детенцето и си изживявай спокойно младостта! а и наистина никой не знае кога какво ще му се случи, така че ако се тревожим за всички "ако" и "дали", трябва да легнем и да умираме. прегръдки!   bouquet

# 7
  • Мнения: 6 617
KATI_Z  не изпадй в паника това за мамографа не е вярно .На мен са ми правили като бях на 27г. Рака на гърдата като е хванат на време се лекува просто трябва да се преглеждаш по често.На моя приятелка и правиха операция имаше фиброаденом/доброкачествено образувание/  дори не нощува в болницата .
В момента тече доста мащабна кампания против рака на гърдата -като целта е да ходим по-често на прегледи.Консултирай се с гениколога си през какъв интервал да ходиш на преглед.
И споко, моля те !  bouquet

# 8
  • Мнения: X
 Не се сърди...не ми хареса това с щастието:( Прозвуча ми като :" ще умреш от това от което се страхуваш, но докато все още не си - серадвай"
 Извинявай:( Може би съм много подвластна на емоциите в момента.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не се сърди...не ми хареса това с щастието:( Прозвуча ми като :" ще умреш от това от което се страхуваш, но докато все още не си - серадвай"
 Извинявай:( Може би съм много подвластна на емоциите в момента.

Аз дори не съм го гледала......... Embarassed.....предположих, че е нещо позитивно и зареждащо.....понякога аз имам нужда да прочета нещо такова.....

# 10
  • Мнения: X
Сигурно ви се струва че преовеличавам като ви казвам колко съм разстроена сега. От половин час насам, не съм спряла да плача, просто ми текат сълзи и всеки път като си затворя очите си представям един ужас........млада, болна, с малкото ми злато...всички които обичам...живота ми....всичко преобърнато. Боже дано не ми се случи никога !:(

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми, не.....и на мен ми се е случвало.......

# 12
  • Мнения: 1 080
Мила има в дира - клуб психоанализа и психотерапия -там ще ти помогнат . Помисли само колко реални страдания има  колко хора са болни неизлечимо , колко деца страдат и тнт . 

# 13
  • Мнения: X
Знам ! Така е.....!Но все пак....Sad

# 14
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Споделям стаховете ти майка ми я оперираха преди близо 2 години и сега все се пипам и се тревожа но ............ ходя на профилактични прегледи на онколог на всеки 6 месеца и на екограф поне веднъж годишно това за мое спокойствие после се чувствам много по спокойна  и много по сигурна . На мамограф също съм ходила и то когато бах ако не се лъжа на около 21-22 години. сега се успокой и иди по скоро на преглед ще се почувстваш много по добре. Всичко хванато в начална фаза е лечимо  жив пример е майка ми която е силна жена и и се възхищавам искрино която се бори и ще се пребори сигурна съм въпреки злокачественото си образувание.
Прегръщам те силно и ако искаш да говориш с някой да споделиш може да ми пишеш или да говориш с за това с някоя близка приятелка...........

Общи условия

Активация на акаунт