Вътрешна изолация от корк

  • 5 087
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Някога живеех на квартира в една стая, на която 2-те външни стени бяха изолирани отвътре с корк. Живях там само месец, така че не знам какви са ефектите в по-дългосрочен план. Знам само, че беше доста топло, парно не съм пускала, само духалка и то за максимум половин час.

Сега ми се иска да сложа такава изолация вкъщи, защото холът е с 2 външни стени, едната стена е 7 метра, за сега външна изолация няма да се слага, и е доста трудно да се поддържа стаята топла.

Ако някой има наблюдения от тази коркова изолация ще се радвам да споделите.

# 1
  • Мнения: 3 251
Само корк няма да ти помогне предполагам/ а и ако го използваш само за изолация, ще ти излезе доста "солено" Mr. Green/.
Желателно е да сложиш вътрешна изолация и после корк-хем доизолира, хем е красив.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Коркът е влагопоглъщаш, не толкова топлоизолиращ. Препоръчва се за влажни помещения като кухни, да поема парата и влагата. По-добре вътрешна топлоизолация, нещо като стерипор е.Пък отгоре корк.

# 3
  • Мнения: 302
Някога живеех на квартира в една стая, на която 2-те външни стени бяха изолирани отвътре с корк. Живях там само месец, така че не знам какви са ефектите в по-дългосрочен план. Знам само, че беше доста топло, парно не съм пускала, само духалка и то за максимум половин час.

Сега ми се иска да сложа такава изолация вкъщи, защото холът е с 2 външни стени, едната стена е 7 метра, за сега външна изолация няма да се слага, и е доста трудно да се поддържа стаята топла.

Ако някой има наблюдения от тази коркова изолация ще се радвам да споделите.

Коркът е много скъп материал. Така че ще сложиш примерно 5 мм, които от топлотехническа гледна точка не са никаква изолация. Сложи си 4-5 см стиропор отдолу както те посъветваха и отгоре корк за красота ако искаш. Или просто тапети. А още по-добре външна изолация.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 241
У нас и върху корка избива мухъл. Аман!  Sad

Общи условия

Активация на акаунт