Самоосигурителни вноски

  • 784
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Момичета знае ли някоя от вас  каква е сумата която трябва да внасяш ако се самоосигуряваш.Не става въпрос за здравни осигуровки а за тези за стаж ( не знам дали обясних правилно)   Embarassed

# 1
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ако си ЕТ е на 220 лева,смяташ си процента на ДОО и получаваш.

# 2
  • Мнения: 116
Ох изобщо не съм на ясно не съм ЕТ но ми се струва,че имаше нещо такова да се осигуряваш сам като физическо лице.

# 3
  • Мнения: 10 983
За фонд "ОЗ и майчинство" май трябва да те осигурява фирма, не може сам.

# 4
  • Мнения: 116
Значи аз нещо не съм разбрала.Благодаря ви.

# 5
  • Мнения: 5 622
Ако искаш да ти тече стаж някакъв и се осигуряваш, тоест плащаш си осигуровките, пък някоя фирма те води на работа(плащаш чрез фирмата. Уж си на работа..), мисля, че поне осемдесетина лева ще е минимума, който ще плащаш...  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 90
За фонд "ОЗ и майчинство" май трябва да те осигурява фирма, не може сам.
Всъщност това не е задължително, има и категория самоосигуряващи се. Те внасят месечни вноски (точният процент ще ти напиша по-късно, ако те интересува) върху минималната работна заплата като в края на годината при подаване на годишната декларация правят изравняване на сумата за вноски. Т.е. ако са получили 2000 лева през годината, а са внесли вноски върху 1000 лева, трябва да довнесат вноски върху останалите 1000 лева.

За да можеп да се самоосигуряваш, трябва да се регистрираш в службата по вписванията като самоосигуряващо се лице, където ще получиш булстат. Иначе другия вариант, наистина е някое юридическо лице да го прави за твоя сметка, от свое име.

Общи условия

Активация на акаунт