Къпане и уши

  • 1 623
  • 31
  •   1
Отговори
Майчета, искам да ви попитам нещо - винаги когато къпем нашето момиченце ме е страх да не и влезе вода в ушите. Много често са мокри или като изплакваме главичката тя се върти и е трудно да внимавам въпреки всички усилия. Има ли някаква техника/ начин, който бихте споделили? Как мога да разбера дали и е влязва водичка? Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че има нужда от техника. Винаги съм къпала бебето си с потопена глава (без личицето,  разбира се) във водата, никога не е имало проблем. Излишни за упражненията за пазене на ушичките  Peace

# 2
ОК, благодаря! Аз винаги и държа главата над водата, макар че е трудно, тя много шава  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 019
nqma da mu stane ni6to ako vleze voda

# 4
  • Мнения: 6 461
Не съм пазила ушичките на децата ,но след баня съм ги подсушавала разбира се.
Нямала съм проблеми.
Свекърва ми като се роди големия ми син му слагаше малко памук на отвора на ушичките ,но това ставаше само тогава когато го къпеше тя.

# 5
  • Мнения: 702
Слагай възглавничка за къпане под главата или я къпи на шейзлонг за баня

# 6
  • Мнения: 3 478
Ами аз ги пазех само като беше новородена. После като взе да шава стана невъзможно. Сега винаги са и под водата в коритото ама не я дразни.

# 7
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз също пазя ушичките,но не винаги остават сухи!След баня ги почиствам с клечки с ограничител и  всичко е ОК!

# 8
  • Мнения: 145
Аз не съм пазила ушите по специален начин. Естествено влизала е вода, поне в ушната раковина, но после почиствам ушите с клечица и досега няма проблем.

# 9
  • Мнения: 8 917
И досега слагам тампони.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 941
Не ги пазя, ама и не влиза вода. Те и да се намокрят малко мисля, че не влиза чак в каналчето.

# 11
  • Мнения: 1 910
А защо пазите да не влезне вода в ушите?  Rolling Eyes
Не разбирам логиката, след като бебетата са били 9 месеца изцяло в течност, която основно е вода...

Ние си го къпем без да му пазим ушите. Никъде, никога, никой не ни е казал да правим нещо такова. И то при положение, че за всичко раздават листовки или обесняват.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Не съм ги пазила особено старателно, даже когато беше новородена. Слагах тампончета само за една седмица по едно време, просто защото й правиха една манипулация, която предполагаше такова пазене.

# 13
  • Мнения: 535
На всички лекции, на които съм ходила са казвали, че ушичките трябва да се подсушат с клечка за уши след къпане, а не да се пазят по време на къпането. Peace

# 14
  • Мнения: 3 500
Винаги й мокря ушите или тя си ги мокри, че много ръкомаха и рита във водата.Мисля, че няма никакъв проблем, няма да й се напълнят с вода, споко.Няма защо да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт