Срастване на горната устничка

  • 1 703
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Става въпрос за горната устничка на моята бебка бел.ред. на устата. Извинете, ако термина не е точен. Та има една жилка дето тръгва от венците между предните два зъба и завършва чак на устничката. Според доктора това не е проблем, но по-добре да се отстрани. Много се притеснявам Cry Незнам дали това няма да я травмира. Ако някой може да ми каже подробности за процедурата, последствията и каквото се сети ще съм по-спокойна. Много Ви благодаря  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не се притеснявай - дечковците са по-железни отколкото изглеждат!  Wink Такава операция едва ли ще я травмира, тя вероятно ще забрави по-бързо от вас /ако изобщо помни нещо/.
Вероятно ще и сложат пълна упойка и ще клъцнат срастването.
Имам познат, чиято жилка под езика е махната - не е травмиран.

# 2
  • Мнения: 56
Дано Praynig То не се водило операция, а манипулация, каквато и да е разликата Rolling Eyes Не с пълна упойка, а щели да я пръснат с някакъв сппрей. Много съм боса в тази област и затова се притеснявам. Пък и за долната устна съм чувала, но за горната не бях Shocked  Доктора затова каза, че не било наложително, сигурно. Благодаря ти VG за подкрепата

# 3
  • Мнения: 34
Здравей и от мен!Като дете имах този проблем и на 6 год.ми е резнаха.Вярно е че преди отстраняването бях се вцепенила от ужас но всичко мина много бързо и почти безболезнено.Пръскат спрей в устата тя ти изтръпва и за няколко мин. всичко е свършило.След това не дават да се яде вече забравих колко време но при мен не бяха минали и два часа и вече си хапвах котешко езиче...Всичко ще се оправи няма нищо страшно.То да ти кажа травмата е повече за родителите отколкото за децата.Те забравят бързо.Успех и всичко да минава бързо и лесно.

# 4
  • София
  • Мнения: 488
Преди 3-4  месеца на дъщеря ми / 7 г./ й правихме тази процедура. Струва 25 лв.- поне на мен ми взеха толкова, но ми е приятелка зъболекарката..... 2 часа не се яде, но почти веднага е желателно да хапне сладолед / или нещо студено/..... След 7 дни се сваля кончето....... Не е плакала, но що сладолед изяде....... Самата процедура трае не повече от 10 минути .

# 5
  • Мнения: 56
Благодаря Ви много ме успокоихте искам само да знам, ако не ставам нахална, има ли проблеми с говора от това "срастване" и защо не е отстранено по-рано? ooooh!

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не е наложително да се маха и напоследък все повече отричат махането на юздичките -така се наричат.
Юздичката под езичето се реже, ако е толкова къса, че пречи на сукането при бебета.
При по-големите деца е явно, че за да са големи, значи са яли и не им пречи на яденето.
Тази под горната устна е свързана с разстоянието между предните 2 зъба (ако не се отреже, щяло да има разстояние) и със затварянето на устата. Ако детето си държи устата полуотворена заради нея, било хубаво да се махне. Ако си затваря добре устата, не е зор.
Самото резване е за секунди, и след малко няма и да помни (в случай че решите да режете).

# 7
  • Мнения: 56
Благодаря многоо, Firebird. Юздичката при нас явно е само под горната устна. Бебка си затваря добре устата, ама от тези биберони немога да разбера точно дали иска да смуче или си я държи полуотворена от време на време. Знам че звучи глупаво Rolling Eyes Ако не те затруднява, говоря на ти защото те "познавам" от друга тема и ценя мнението ти, би ли ми казала защо е по-добре да не се маха и може ли да се стигне до говорен дефект? Аз съм толкова суетна майка, че всичко ме притеснява ooooh! Какъв проблем може да изникне, ако не се премахне newsm78. Рано ли е да го направим сега?

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако спи със затворена уста, значи затваря устните добре и не бива да се притесняваш.
Юздичката под горната устна не е свързана с говорни дефекти, а с вече написаните неща - разстояние между зъбите и стоенето с отворена уста - като спи с отворена уста повече бактерии влизат.
За говора е от значение само тази под езика.
За моя син изказваха разни мнения, че и тази под горната устна му била къса, но хирурга отказа да я реже. (Имам му огромно доверие на този човек.) Тази под езичето му е с пластика, защото наистина беше толкова къса, че той се хранеше много трудно. И сега е къса и не може да си изплези езика например, но произнася почти вички звуци и логопедите са на мнение, че не му е проблем за говоренето.
В крайна сметка тия юздички се разтягат с упражнения от типа "муцунки".
Не е фатално нито да я отрежете, нито да не я отрежете.

Общи условия

Активация на акаунт