Бяло топче върху стената на венеца - някой знае ли какво е това?

  • 8 446
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
От около 3-4 месеца върху стената на венеца над мястото, където трябва да се покаже единият кучешки зъб на бебка има оформено бяло топченце. Попитах педито, която каза, че е нормално явление без да даде повече обяснения по въпроса. Но тъй като топченцето не изчезва, започнах да се притеснявам дали е чак толкова безобидно и какви мерки трябва да взема. Искрено се надявам да се намерят хора, които биха могли да ми помогнат с информация и да споделят опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 322
Аз не мога да ти помогна, но и аз търся информация за това. Моята дъщеря има такива топченца и от двете страни на долния венец - горе-долу на мястото на кучешките зъби.

Може би наистина няма нищо обезпокоително, но ми е много интересно да разбера какво е това и защо се е появило.

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Най-вероятно това е самото зъбче, което "прозира" във венеца.

# 3
  • Мнения: 171
Със сигурност не е самото зъбче, прилича на пъпка. Чувала съм за кистички, които излизат върху венеца на бебетата в определена възраст, но ровейки из нет-а не открих нищо по въпроса, а липсата на информация определено ме плаши.

# 4
  • Мнения: 702
И дъщеря ми има такова бяло топченце на долния венец, което със сигурност не е прорязващо зъбче, защото го забелязах малко след като се роди.
И нашата педиатърка каза, че няма нищо обезпокоително.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
И мойта щерка има от дясната страна долу. Стои си там от 2-3 мес., като се мести по малко, явно с разтежа. Не съм питала док какво е Thinking.

# 6
скоро четох точно в този сайт за тези топченца.те наистина не са притеснителни,а са 'известители',че скоро ще излезе зъбче,даже мнго родители ги бъркат със самото зъбче.дано някоя мама  пусне линк с информация  bouquetта

# 7
  • Мнения: 375
Това е възпаление! Заведете я на стоматолог!

Общи условия

Активация на акаунт