след взимане на антибиотик споделете

  • 1 037
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Какво давате на децата си след като са приемали антибиотици?
Чувала съм че има някакви хапчета/витамини/сиропи които спомагат за пречистването на организма от антибиотика
Моята дъщеря за два месеца й се наложи да изпие 3 опаковки антибиотик и съм много притеснена

# 1
  • Мнения: 215
нищо не давам след това, ако детето е излекувано.

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз давам лактофлор когато пие антибиотик. Но това е по - скоро , за да се запазва нормалната флора на червата.
Не знма дали има такова чудо което да прочисти организма от антибиотици.
Може би просто повече течности ще свършат работа Peace

# 3
  • Мнения: 702
Може да даваш пробиотик.
 При вземане на антибиотици се нарушава нормалната флора на червата, защото освен вредните бактерии се убиват и част от полезните и се получава дисбактериоза.Чрез пробиотиците се нормализира чревната флора и се извеждат токсичните вещества от организма.

# 4
  • Мнения: 15
Ас в момента давам BRONHOVAXOM,ГЕРИСАН,И ОСЦИЛОКОКЦИУМ.Преди една седмица бяхме болни от бронхит сега слава богу сме добре и пием тези лекарства уж да избегнем болестите 3 месеца се пият.

# 5
  • Мнения: 189
Когато ни изписва АБ докторката винаги ни изписва и Лакторея. Много ни помага срещу разтсройство, което обикновено се появява от АБ. Действа точно да запазва чревната флора, но го дават и имуностимулатор. В сезони на инфекции го давам профилактично по 2 на ден. На морето като го водихме му давах постоянно и успяхме да не си хванем разстройство, което много често става при децата

Общи условия

Активация на акаунт