Съвсем се обърках- и аз имам кафяво зацапване

  • 1 434
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,
пуснах нова тема, защото въпросите станаха много:-(
1. Опити за бебе- 3-ти месец
2. Промяна на цикъл от 24 дни на 26-27 дни.
3. Менструация- 6-7 дни.
07.11.- 13.11
Сутринта забелязах кафяво зацапване (доста воднисто), което продължава през целия ден.
Възможно ли това да е овулация? (9 ден?)
Благодаря

# 1
  • Мнения: 560
Здравейте момичета,
пуснах нова тема, защото въпросите станаха много:-(
1. Опити за бебе- 3-ти месец
2. Промяна на цикъл от 24 дни на 26-27 дни.
3. Менструация- 6-7 дни.
07.11.- 13.11
Сутринта забелязах кафяво зацапване (доста воднисто), което продължава през целия ден.
Възможно ли това да е овулация? (9 ден?)
Благодаря
Здрасти Simple Smile Ще отговоря въпрос по въпрос Simple Smile
1. Опити за бебе- 3-ти месец - какво те притеснява, рядко става от първия път.
2. Промяна на цикъл от 24 дни на 26-27 дни. И аз съм така. Питала съм за това момичетата тук и казват, че при много от тях е така - споко Peace
3. Менструация- 6-7 дни. - при мен също е толкова, но говоря за цялата продължителност, заедно със зацапванията. Иначе си в менстурация, когато имаш кървене, а не зацапване. Т.е.  ако първия ден имаш зацапване, не го броиш за първи, а броиш за първи примерно следващия, когато имаш кървене. Същото е и когато ти свършва - дните със зацапвания само не ги броиш. Ако си направиш календар в Зачатие ще разбереш - там ти ги отчита точно така дните.
А относно зацапването - и аз съм имала такова воднисто след МЦ. Но на теб ти е кратък цикъла, така че е възможно и да е ову. Купи си тестове за ову и ги почни от седмия ден Peace. Успех  bouquet!

# 2
  • Мнения: 25
Здрасти Mia_28,
грешката е в мен
това 1.,2.,3., е хронологията. Писах така да не изпадам в подробности.
На 13.11 с всички зацапвания ми приключи всичко. Днес се появи кафяво зацапване, което продължава цял ден. Ще отида на лекар, въпроса беше дали е възможна овулация толкова рано при последната продължителност на цикъла ми. (т.е. 26-27 дни)

# 3
  • Мнения: 2 120
Може да е овулация със зацапване. Случвало ми се е веднъж.
Може да е хормонален дисбаланс.
Направи хормонални изследвания. Не боли. Това е за твое спокойствие.

# 4
  • Мнения: 560
Нещо се обърках, или ти се бъркаш newsm78.
Здрасти Mia_28,
...дали е възможна овулация толкова рано при последната продължителност на цикъла ми. (т.е. 26-27 дни)

Какво общо има последната ти продължителност на цикъла с дължината на този ти цикъл? Така поставен, въпроса нищо не ми говори newsm78. Според мен средната дължина на цикъла ти е 25-26 дни.
Затова отговарям така: ако овулацията ти е на 9-ти ден, а лутеалната фаза ти е примерно 16 дни - съвсем нормално е да ти дойде на 24-ти или 25-ти ден МЦ. Надявам се, че така просто го обясних Rolling Eyes...Освен това, аз нещо не разбрах, с две думи, ти казваш, че имаш цервикална слуз и зацапване - ми аз имам цервикална слуз 3 дни преди ову. А зацапването може да се е получило заради скорошната ти менстурация - просто остатък от МЦ. И е съвсем нормално при твоя кратък цикъл да ти е рано овулацията, но в случая не мисля, че е на 9-и ден newsm78. Просто даваш много малко инфо. Прави тестове за ову и мери БТ и ще ти кажем Laughing
А за хормоните, и на мен ми предстои. Да, Дарчето е права - направи ги за собствено успокоение Peace

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 16:16 от Mia_28

# 5
  • Мнения: 25
Ок Mia_28, разбрахме се.
Възможно е да е овулация, възможно и да не е. Миналия месец с тестове я засякох на 10-11 ден. Прочетох някъде, че зацапването може да е от спукан фуликул и заедно с това, че имам и ЦС (белтъкообразна) си помислих, че съм в О. на 9-тия ден.
Ще си направя тест довечера в къщи и ще разбера.
Мерси за отговора.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 937
А  според мен може да е останала менструална кръв, която се изхвърля сега. Дължи се обикновенно на атония на матката /по слаба способност на матката да се контрахира/
9 ден е рано за О.- фоликула  е готов да се пукне минимум при 17-18 мм / с годна за оплождане яйцеклетка/. Не че не е възможно  да е и О.
Мери БТ и ще разберем какво е Wink

# 7
  • Мнения: 2 825
Денис, 9-ти, 10-ти ден не е рано за О, при кратък цикъл си е съвсем навреме Simple Smile При мен се е случвало. В началото на бебеправенето, цикъла ми се беше разместил доста, варираше от 23-29 дена, полсе се стабилизира на 26.

# 8
  • Мнения: 25
Или е О. или не е:-)
Мислех, че е О. поради дължината на цикъла ми.
Както и да е- този месец вече е късно да започвам с температури и тестове (не можах да си купя тогава)- 14 ден ми е.
Та, стискайте палци след 10-12-14... дни да не питам отново кога е О. и т.н.Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт