Суметролим

  • 1 136
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Малкия вдигна температура.Заведох го при педито,каза,че гърлото му било леко зачервено и му изписа Сумамед,но с уговорката да го дам само,ако темп. не спада.И тъй,като тя не спадна отидох да го купя,но като видях опаковката се сетих,че съм го давала на дъщеря ми и е доста силен.Аптекарката го потвърди.Реших,че няма да дам този АБ и на своя глава купих Суметролим.Дадох на малкия,темп.спадна,но ме гложди нещо,че правя такива неща на своя глава и реших да ви споделя,че да ми се накарате.
А м/у другото му и растат зъби,но педито категорично отказва темп.да има връзка с това.

# 1
  • Мнения: 3 334
Защо да ти се караме,всеки сам избира какво да прави.Не мисля,че си за убиване Mr. Green

Суметролим не съм ползвала,но племенницата ми е пила и сестра ми беше доволна.........това доколкото си спомням беше Бисептол на сироп или се лъжа newsm78.В крайна сметка ако не подейства лесно ще купиш Сумамед.

И на мен се е случвало да не купя АБ предписан от педито,а да взема друг. Embarassed

Бързо оздравяване! Hug

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Без консултация с лекар не бих сменила антибиотика. Можеш да си навлечеш много главоболия така.

# 3
  • Мнения: 3 537
На нас за за леко зачервено гърло и Т ,точно  Суметролим ни изписва нашия педиатър,така,че не се притеснявай според мен. Wink

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 537
Нашето педи винаги ни изписва АБ, дори и за не особено висока темп. и аз никога не ги купувам, а ходя при един специалист УНГ, на който имам доверие и се консултирам с нея и ми прави впечатление, че най-силното лекарство,  което ни е изписвала е точно Суметролим, защото не е АБ, а действа "широкоспектърно". Но само ако вдигне много висока темп. или не се е повлияла от друго лечение, пр. сироп за кашлица+капки за нос+ Нурофен или Панадол. /Уточнявам само, че казвам специалист УНГ, защото при нас проблемите с темп. винаги произтичат от носа и гърлото/

# 5
  • Мнения: 6 461
Виж тази тема.
Аз съм давала на моите "СУМЕТРОЛИМ",но вече ако се наложи ще се замисля.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139437.0

# 6
  • Мнения: 764
Много благодаря,наистина.Знаех си,че трябва да попитам.Спирам го на момента.
Виж тази тема.
Аз съм давала на моите "СУМЕТРОЛИМ",но вече ако се наложи ще се замисля.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139437.0

Общи условия

Активация на акаунт