Не знам как да отговоря

  • 1 763
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 146
Не се смейте, но не знам как да обесня на 4 годишния си син от къде пишкат жените/момичетата. Казах му, че жените нямат пишлета и затова пишкат клекнали, а не прави. И той попита - а какво имат. Честно казано, че се сещам каква дума да използвам. Моля ви - дайте някаква идея какво да отговоря.

# 1
  • Мнения: 4 629
Пред сина ми назовавам половите органи с истинските им имена. Никак не ми допадат разните там чурки, пеперудки....Не виждам причина да не се назовават нещата с истинските им имена  Peace

# 2
  • Мнения: 313
Пред сина ми назовавам половите органи с истинските им имена.

Много ми е интересно как назоваваш органите, които използваш за пишкане, пред сина си...би ли споделила?  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 629
Много ми е интересно как назоваваш органите, които използваш за пишкане, пред сина си...би ли споделила?  Simple Smile

Що да споделям? Ти не знаеш ли как се казват?

# 4
  • София
  • Мнения: 819
Стела на момчешките атрибути казва чурки (така била казвала лелята в детската), а на нашите казваме пипи или пиле. Може и да е смешно и не съвсем истинско наименование, но засега върши работа Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами как... както си е!!! Момиченцата имат една дупчица между крачетата и оттам пишкат... Grinning

Аз съм започнала половото възпитание на моето дете отсега... тя знае как се раждат бебетата, откъде влизат и откъде излизат. Имам 2 книги за различна възраст. Първата е за 2 г. деца...

Истината и само истината!  Peace

# 6
  • Мнения: 313
Много ми е интересно как назоваваш органите, които използваш за пишкане, пред сина си...би ли споделила?  Simple Smile
Ти не знаеш ли как се казват?

Знам, но не се сещам коя от думичките, които знам, би била подходяща за малко дете. Не вярвам да си обяснила на детето си що е то уретра или вулва...а другите думички, които знам, определено нямат отношение към пишкането...та затова питам - интересно ми е. И аз деца гледам...може да ми се наложи да обяснявам  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 629
Не вярвам да си обяснила на детето си


Ако искаш вярвай. Аз назовавам нещата с истинските им имена пред детето ми  Peace

# 8
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Ами как... както си е!!! Момиченцата имат една дупчица между крачетата и оттам пишкат... Grinning

Аз съм започнала половото възпитание на моето дете отсега... тя знае как се раждат бебетата, откъде влизат и откъде излизат. Имам 2 книги за различна възраст. Първата е за 2 г. деца...

Истината и само истината!  Peace

Моята знае как се прави бебето - в смисъл за двете клетки, които се съединяват и започват да растат. И как се закрепя за матката, как расте в корема и се храни през пъпната връв.
Но оня ден ми каза: "Мамо, искам да дойда с теб, когато раждаш, за да видя от къде ще излезе бебето"
А сега де. Аз тактично замълчах.

# 9
  • Мнения: 125
И аz съм иzправена пред подобен "проблем". Laughingчестно каzано не мога да намеря точната дума с която да му обясня.
Не вярвам да си обяснила на детето си


Ако искаш вярвай. Аз назовавам нещата с истинските им имена пред детето ми  Peace
Би ли споделила наистина какво точно каzваШ?

# 10
По animal planet дават достатъчно раждания на живонти. Не ми се е налагало да обяснявам, защото детето ме попита само дали е така и при хората.
Е, отделно и пожела да види въпросната "дупка".... Embarassed, но се задоволи с обяснението, че е същата като при животните.

# 11
  • Мнения: 532
И аз смятам,че пред децата трябва да се говори за нещата с истинските им имена.Но наистина на толкова малко момченце как да обясниш какво имат момиченцата.На мен също ми се струва най-удачно да се каже просто:"дупчица"
Така хем е вярно,хем може да се избегнат някои медицински термини. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 723
За дупчицата при момиченцата- ясно, а за това , при момченцата?  newsm78

# 13
  • Мнения: 134
При нас - Вени има "муни", а Димо "пипи". Като малки ние със сестра ми имахме "мими" (моля Мимитата за извинение, но не съм го измислила аз). Rolling Eyes, а кумците ни от Шумен казват "дунда". За момченцата съм чувала още "пиле", "пишле" и т.н. Както виждаш имаш голям избор от имена  Wink
И аз четох, че било хубаво нещата да се назовават с истинските им имена. Но забелязвам, че дори и майките които така ги назовават пред децата си, тук не смеят да ги назоват. Нали не е нещо срамно?!
Аз не виждам нищо лошо в измислените наименования. На мен "вагина" например ми звучи прекалено научно, а и не мисля, че децата ми ще могат скоро да произнесат тази дума. Може би като пораснат достатъчно ше започнем да си говорим  по друг начин.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 146
Дупка май е най-подходящо. Много ви благодаря. И аз се опитвам да бъда най-точна. Но понякога използвам хитрости. Например за това от къде се появяват бебетата - когато мъжа и жената се обичат се появява бебе в корема на жената и после лекарите го вадят - разрязват корема и вадят бебето - и 2-те ми деца са със секцио. Така че това беше достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт