Кога се подава молба за ясла?

  • 990
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Искам да дам детето на ясла, когато навърши 2 години. Това ще стане, живот и здраве, догодина през септември. Интересува ме дали трябва от сега да ходя да подавам молба или трябва в началото на следващата календарна година. Изобщо приемат ли се отсега молби за догодина?
Ако някой от Варна е подавал, моля да сподели!

Имаше една тема за детските градини и ясли и подаването на молби през интернет. Към нея имаше и линк към сайт за подаване на молби през интернет, както и за заетите места и чакащите молби в градините във Варна, но изобщо не мога да се сетя кога и къде я четох тази тема  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 11 703
В София почти никъде не приемат от сега молби.Дежурният отговор е че молби се приемат от първия работен ден на календарната година,в която детето ще тръгне на ясла/градина.

# 2
В яслата в нашия квартал "Хиподрума" приемат молби за септември 2007г.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
В София на повечето места ми казаха , че се подават молби първия работен ден на 2007 за приемане септември. Подали сме в една ясла , в която се подават от сега - 31 в Хиподрума.

# 4
  • Мнения: 105
Най - добре е да попитате в яслата където сте решили да запишите детето. Ние сме от Сливен и има няколко градини където искат да се подават молби много по - рано и ти казват " когато се освободи място тогава ще ви вземем детето". В едната градина даже взимали по едно ново дете и докато не свикнело не вземат друго(такава им била практиката newsm78)

# 5
  • Мнения: 8 505
Интересува ме дали трябва от сега да ходя да подавам молба или трябва в началото на следващата календарна година. Изобщо приемат ли се отсега молби за догодина?

Най-добре е да попиташ в самата ясла.Там ще ти кажат каква им е практиката.

# 6
  • Мнения: 728
Благодаря на всички за отговорите  Hug
Най-вероятно ще отида на място да попитам тези дни. Доколкото разбирам навсякъде е различна процедурата.

# 7
  • Мнения: 253
 Молбата за моя син я подадох, когато той беше на два месеца. Така ме посъветва директорката. Аз бях отишла да попитам за племенницата.

# 8
  • Мнения: 728
Молбата за моя син я подадох, когато той беше на два месеца. Така ме посъветва директорката. Аз бях отишла да попитам за племенницата.

toni_n, за ясла в кой район на Варна става въпрос?
Аз значи може и да съм закъсняла с подаването, щом двумесечни деца се записват  ooooh!

# 9
  • Мнения: 912
Значи се подава на първия работен ден от годината, в която детето ще постъпи на ясла.....това какво ще рече, че щом не съм подала молби на 3-ти януари 2007 значи съм изпуснала сроковете за държавните ясли ли?  ooooh! И какво става с молбите подадени предходната година, които дори още не са били разгледани-отменят се автоматично, така ли? newsm78 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт