Дали кърмата ни е така пълноценна както е била в миналото?

  • 1 237
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Дали кърмата ни е така пълноценна както е била в миналото, след като всичко с което се храним е полуизкуствено, наторено, пълно с нитрати? Изобщо се чудя останали нещо истинско за ядене, колкото и да подбираме? Дали това не влияе на бебчовците, или все пак те успяват да извлекат полезните й съставки? Наскоро някъде прочетох такова становище и взех да се размислям! Аз съм изцяло за кърменето, и все още мисля че това е най-добрия вариант и ще кърмя дългичко!Просто се размислих.. Приемете тази тема като дискусия, не като питанка, защото отговорът е ясен-кърмата е най-добрата храна за бебчовци !  bouquet

# 1
  • Мнения: 87
По отношение на пълноценност - със сигурност, но най-вероятно има и различни "подправки" към нея   Grinning
Не е сигурно колко от тях са вредни, и колко не  Thinking

# 2
  • Мнения: 289
Мда, това често се споменава като едно от предимствата на АМ пред кърмата  Grinning понеже не се знае какво яде майката, най-сигурно си е с АМ! На мен лично не ми звучи никак убедително, още по-малко е в състояние да ме накара да спра да кърмя... Все пак, децата ни вече са част от този живот, в който храната е такава, каквато яде майката в момента. И понеже няма как вечно да ги предпазваме, като им даваме АМ, те така или иначе ще започнат скоро да се хранят със същата тази "неидентифицирана"  изкуствена храна - и поне в някаква степен ще сме ги подготвили за това. Такъв е животът, правим каквото можем, но все пак има неща, които не можем да променим. Все пак, кърменето си остава най-добрата основа.

# 3
  • Мнения: 2 829
Само да не забравяме, че АМ се прави от краве мляко, как да бъдем сигурни каква трева е хрупала кравата? Нитратна? Съдържаща олово около някоя магистрала? Тревата също не е това, което беше Grinning Дори соевото мляко може да е от генно модифицирана соя.
Ами хормоните, които се дават на кравите, за да растат по-бързо и да дават повече мляко?

# 4
  • Мнения: 535
Само да не забравяме, че АМ се прави от краве мляко, как да бъдем сигурни каква трева е хрупала кравата? Нитратна? Съдържаща олово около някоя магистрала? Тревата също не е това, което беше Grinning Дори соевото мляко може да е от генно модифицирана соя.
Ами хормоните, които се дават на кравите, за да растат по-бързо и да дават повече мляко?


Абсолютно подкрепям!

# 5
  • Мнения: 5 401
Само да не забравяме, че АМ се прави от краве мляко, как да бъдем сигурни каква трева е хрупала кравата? Нитратна? Съдържаща олово около някоя магистрала? Тревата също не е това, което беше Grinning Дори соевото мляко може да е от генно модифицирана соя.
Ами хормоните, които се дават на кравите, за да растат по-бързо и да дават повече мляко?


Абсолютно подкрепям!

И аз!

# 6
  • Мнения: 10 983
Една позната не иска да кърми, за да не докара алергии на детето си. Не е права, нали?  Embarassed

# 7
  • Мнения: 3 521
Аz си мисля,че раzлика голяма няма. Все пак докато кърмят повечето майки се опитват да ядът качествени храни, а и много имат въzможност да си набавят нещата директно от село...а че живота не е както преди 50 години си е ясно, но пък тогава никой не те е оставял да почиваш и да си кърмиш на воля, а бърzо, бърzо са "прикачвали" детето я към кравата, я към коzата,че треба да се копа.  Mr. Green Crazy

Една позната не иска да кърми, за да не докара алергии на детето си. Не е права, нали?  Embarassed

Ами не е права, даже никак. Naughty

# 8
Една позната не иска да кърми, за да не докара алергии на детето си. Не е права, нали?  Embarassed


че не е права-не е!аз се чудя  newsm78 кой втълпява на кърмачките такива идеи doh

# 9
  • Мнения: 1 440
Ами колкото и странно да звучи все още има майки (млади момичета при това), които спират да кърмят след 1-2 месеца, защото мислят че не получават от храната си достатъчно полезни вещества, а и НЯМА кой да им каже как всъщност стоят нещата. Според тях АМ е по-добра храна за бебето им newsm78 Ей това ме ужасява....все пак сме в 21 век и информация колкото щеш!

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В момента майките се хранят далеч по-обилно, отколкото е било това в миналото - което би трябвало да е в плюс за кърменето. Друг е въпросът колко разумно се хранят и какви са храните, които ядат. Но - начинът на хранене и това с какво се храним оказва влияние на бебето още по време на бременността и в утробата - то живее в същия свят, в който живеем и ние. А всяка от нас може да вземе простички мерки, с които да контролира доколкото е възможно храненето си и да избягва неща, за които е ясно, че могат да предизвикат проблеми.
Докато кравите не мога да ги контролирам Thinking Нито практиките в заводите, нито бактериалната контаминация, заради която буквално ежеседмично се изтеглят партиди АМ от пазара, да не говорим за крещящите липси на определени вещества в АМ.
Това е - кърмата си е също толкова пълноценна, просто света не е същия като в миналото. Но кърменето все така си остава най-добрия избор за бебето.

# 11
  • Мнения: 3 760
Освен това повечето вещества включени в кърмата се "издърпват" от организма на майката. В чист вид. Разбира се влияние оказва и храненето, но  в много по-малка степен...

# 12
  • Мнения: 10 983
Все пак докато кърмят повечето майки се опитват да ядът качествени храни, а и много имат въzможност да си набавят нещата директно от село...

Кои са тези многото, къде ги има?  #Crazy

# 13
  • Мнения: 87
Все пак докато кърмят повечето майки се опитват да ядът качествени храни, а и много имат въzможност да си набавят нещата директно от село...

Кои са тези многото, къде ги има?  #Crazy
Мдааа - и аз това се чудех...
Всички знем какво най-често хапваме докато сме си вкъщи и кърмим - сладичкоооо  Laughing

# 14
  • Мнения: 3 521
Все пак докато кърмят повечето майки се опитват да ядът качествени храни, а и много имат въzможност да си набавят нещата директно от село...

Кои са тези многото, къде ги има?  #Crazy
Мдааа - и аз това се чудех...
Всички знем какво най-често хапваме докато сме си вкъщи и кърмим - сладичкоооо  Laughing

Е хайде сега къде ги има. В София са най_много Mr. Green. Не съм съгласна, че като сме в къщи ядем предимно сладко. Всичките ми поzнати кърмачки(в България) се промениха много след раждането_пълноzърнест хляб, овесени ядки, плодове, zеленчуци, никакъв сок от кутии, компоти нон стоп е какво повече може да искаш newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт