как да обезопася печка на дърва?

  • 886
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
имаме печка на дърва и на моя Данчо много му харесва и пълзи все към нея, пробвах да му покажа че е там е топло, но нищо и само това правя да го объщам да пълзи в друга посока и като ми писне и имам някаква работа го оставям в кошара, но там му е тясно и не може да си играе кажете какво да направя той става все по-бърз и му е все по-интересно. 

# 1
  • Мнения: 8 917
С оградните решетки на ТСМ newsm78

# 2
  • Мнения: 4 068
И ние тази година ще сме на дърва и защото аз си имам една бесница дето тича и пипа навсякъде си поръчахме специална преграда. Дадохме поръчката на дърводелец и след няколко дни ще е готова. Ще изглежда като решетките на детските кошари, но със стабилни крачета и ще обикаля печката от три страни. Нещо като клетка покрай печката. Абе знам, че не го обясних както трябва ама........Ако беше готова щях да я снимам и да ти я покажа.

# 3
  • София
  • Мнения: 545
А как изглеждат тези решетки? И няма ли опасност да се съборят?

# 4
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
А как изглеждат тези решетки? И няма ли опасност да се съборят?


И аз това исках да попитам.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 146
Ние сменихме печката, както и я сложихме на друго място. Сега сме с камина с водна риза и е сложена в едния ъгъл на стаята.
Баткото се опари на старата печка  и 1 месец лекувахме изгорялото. И то падна, защото тичаше и не внимаваше. Беше на 2 год.

# 6
  • Мнения: 7 640
ето я решетката


закрепва се от стена до стена.

# 7
  • София
  • Мнения: 545
нещо не се е получила снимката

# 8
  • Мнения: 7 640
ще опитам пак

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 12:23 от PolarFox

# 9
  • Мнения: 1 666
Идеята на renci е върхът smile3501 smile3501 smile3501! Как не ни е дошло на ум?!
А тези преградни решетки вършат работа, само ако печката е някаква ниша.
Иначе понеже и ние тази година сме на дърва и аз засега непрекъснато търча и повтарям "не, не!".

# 10
  • Мнения: 2 952
Няма топлина като топлината от  дърва ......за студена зима е страхотно ... тук нямаме нужда ....обаче в БГ .....бзззззззз

# 11
  • Мнения: 1 666
А и да слушаш това характерно "пук-пук" емного релаксиращо!

# 12
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ние също се отопляваме на дърва с печка тип камина. Още миналата година първите дни като почнахме да палим обеснявахме с баща му колко е топло и пари..... все около нея обикаляше и не можехме да го оставим за секунда сам, докато един ден още докато я палехме (беше достатъчно топла да го парне, че да усети, но не толкова,че да го изгори сериозно) го оставихме да я пипне и оттогава я заобикаля отдалеч и вика "пари"... така и до ден днешен. Може малко крайно да изглежда, но свърши работа. Не твърдя че това е начина, защото знам че всички деца са различни и нещо което при едно дете сработва, за друго въобще не върши работа.

# 13
  • Мнения: 522
И моя син миналата зима беше колкото твоя и колкото и да му обяснявахме да не ходи при печката и той по принцип и не ходеше ама 1 път стига.Барна я изгори си едната ръчичка и мъжо и свекъра се амбецираха да вземет мерки.Направиха точно такава "клетка" както е описала renci,само че нашата е желязна,заварена и боядисана.Наси изобщо не припарва вече до печката/така се е наплашил/,но няма гаранция че няма да залитне и да се изгори пак,затова тази година пак си я сложихме тази решетка.Не е много естетично но за няколко месеца ще се примирим Wink.

Общи условия

Активация на акаунт