Нека ви разкажа в как яко се прецаках!

  • 3 719
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 273
Супер яко се прецаках и се надявам всички, които прочетат това да си вземат поука ако са тръгнали по моя път. Та значи : до този момент на бремеността си ходя на частен лекар (а това е проблем) в момента съм в 34г.с., няма да споменавам имена ама повечето могат да се досетят при кой ходя има и частна клиника. обаче се оказа в последствие ,че раждането там е безумно скъпо и аз реших да ходя и на държавен лекар--да ама не още от 6 месец ми отказваха други лекари под предлог, че те с пациенти на въпросната лекарка не се занимават или, че много късно съм отишла  , а те държали да следят бременноста още от начало. И така ми изгоряха две направления, защото ходех и на работа и неможех да си позволя да ходя всеки ден да си търся лекар. И ето ме сега без направление и без лекар. Едвам измолих личната ми лекарка да ми даде болничния преди термина, който тя между другото още не ми е дала. Но в момента съм в такова положение, че няма каде да раждам, защото нямам обменната карта която искат от родилните домове Яняма кой да ми даде. частната лекарка не мия дава ,защото нЯМА ДА РАЖДАМ ПРИ НЕЯ (2000ЛВ) а никоя друг не иска да мия даде(което е логично ,защото не съм ходила при тях) и май ще си раждам вкъщи на нова година Confused.  и така, от притеснение не мога да спя и да ям, ама кой ми е виновен--АЗ. Така че ходете на частни лекари ама ходете да се регестрирате и на държавен, за да не сте в мойто положение. А Ко някой има идея как могата да се оправят нещАта моля ПИШЕТЕ. 

# 1
  • Мнения: 3 092
Нямам идея как могат да се оправят нещата , но сигурно има начин.
Искам да ти изкажа виртуалната си подкрепа и колкото и да ти е трудно поне малко се успокой- заради бебето.Все ще се намери начин.
А между другото как така обменната карта не ти я дава частната лекарка - все си мисля че няма такова право.
И хайде не я дръж в анонимност , за да няма хора , който не са се досетили коя е.миличка тя не заслужава това. Naughty

# 2
  • Мнения: 7 723
не се ядосвай- важното е бебчето ти да е здраво. Не се притеснявай- като започне раждането-  в която и болница да идеш- няма да те върнат. Успех Peace

# 3
  • Мнения: 8 917
не се ядосвай- важното е бебчето ти да е здраво. Не се притеснявай- като започне раждането-  в която и болница да идеш- няма да те върнат. Успех Peace

 Peace
Опитай все пак и при друг гинеколог дали не може да те заведе в края и да ти издаде обменна карта Peace

# 4
  • Мнения: 300
не се ядосвай- важното е бебчето ти да е здраво. Не се притеснявай- като започне раждането-  в която и болница да идеш- няма да те върнат. Успех Peace
И как така тази лекарка няма да ти даде обменна карта  #Cussing out . Според мен тя няма такова право. Ти си тази която решаваш кой да ти следи бременността и къде да родиш, никой не може да ти наложи своето.
 Hug и ллеко раждане.

# 5
  • Мнения: 3 500
Не мисля, че няма къде да раждаш.Нямат право да те върнат от нито един родилен дом, където и да отидеш.Какво от това, че нямаш обменна карта, вярно - важно е, но там ще си диктуваш данните устно.Просто в нея пише всичко за протичането на бремеността ти.Ако си здравно осигурена също няма да има проблем.Обаче направление ти трябва, така, че потърси си лекар - имаш време, отиди при няколко и обясни в какво положение се намираш, ако не като отидеш да раждаш ще обясниш, те не могат да те върнат.Няма да си раждаш в къщи , споко.Ще поразпитам, имам познати за твоя случай, да видим дали нещо ще излезе.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не знам дали би ти било от полза ,но все пак пробвай:
http://www.nadejda.info/

# 7
  • Мнения: 522
и аз реших да ходя и на държавен лекар--да ама не още от 6 месец ми отказваха други лекари под предлог, че те с пациенти на въпросната лекарка не се занимават или, че много късно съм отишла  , а те държали да следят бременноста още от начало.
ShockedЕй това вече е пълен абсурд,и е още един пример за "нередностите на България".Незнам миличка какво да те посъветвам,но както са ти казали момичетата-като започнеш да раждаш нямат право да те връщат от която и да било болница.

# 8
  • Мнения: 2 865
По принцип и личния лекар има право да следи бременността, така че можеш да пробваш да вземеш направление за хоспитализация от него.

# 9
  • Мнения: 1 030
За обменната карта хич не се тревожи! Аз също отидох да раждам без обменна карта/ и въобще без багаж Shocked/, защото родих 23 дни преди термина и нищо не бях подготвила, обменна карта също не бях си взела. Ама не ме върнаха - само ми направиха кръвни изследвания за Васерман, кръвна група не се наложи, защото имах картонче.
Нямах проблеми с раждането, мина ОК, без уговорки и т.н. Дори и здравно неосигурените раждат без проблем.
Няма място за притеснения, всичко ще е наред Hug

# 10
  • Мнения: 2 952
ох , добре че изчетох темата докрай ....май се успокоих за момичето.....дано да е само паника и да  мине  всичко  както трябва...

# 11
  • Мнения: 6 461
Поискай съдействие от личната ти лекарка(да те свърже с неин познат гинеколог ако има такъв),от Здравната каса -нали все пак си здравно осигурена.
Успех и леко раждане. Peace

# 12
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Е затова не ги уважавам надутите "частни" доктори Stop.
Защо не опиташ с личната лекарка? Щом имат право да проследяват бременност, значи могат да дават и направления /мисля също, че те не й влизат в бройката/. Пробвай и за обменна карта, но със сигурност може да се ражда и без нея.
Пожелавам ти успех с разплитането на случая и скоро да се похвалиш, че всичко е наред Grinning!

# 13
  • Мнения: 9 990
Аз също ходя на частно, ще си получа обменната карта-съвсем сигурно е-минала съм вече по този път...Странно ми е отказването на такава карта, защото няма да раждаш в частната клиника... Thinking
Има си прекрасни частни доктори, много моля... Stop

# 14
  • Мнения: 6 164
не се ядосвай- важното е бебчето ти да е здраво. Не се притеснявай- като започне раждането-  в която и болница да идеш- няма да те върнат. Успех Peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт