нередност с изследванията

  • 816
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
бременна съм и при поредната консултация моят лекар ми даде направление за кръвна картина,васерман и хепатит Б.Отидох в лабораторията на поликлиниката в Студентски град,където ми направиха само кръвната картина,но ми казаха,че трябва да си платя останалите 2 изследвания,защото те нямали договор с НЗОК за тях.Аз отказах да го направя,защото знам,че Васерман и хепатит Б ми се полагат като бременна и трябва да са безплатни.Питах в още 3 лаборатории и в някакъв кожно-венерологичен център към ХЕИ,като и на трите места отговорът беше същия.Най-накрая се обадих в НЗОК,където ми казаха,че тези изследвания не трябва да ми се отказват от лабораториите които имат договор с тях и да ми се иска да ги платя,при положение че съм бременна и имам направление за тях!Казаха,че това е нарушение и трябва да подам сигнал.
Всеки се е сблъсквал с подобни нередности,свързани с правата ни като бременни,честно казано на мен не ми е за парите,но защо трябва да си плащам за нещо,което ми се полага по право?
Искам да попитам някоя от мамите,каде в София,аджеба,мога да си направя тези изследвания по нормалния ред,без да искат да ги заплащам?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 114
Аз си ги направих в лаборатория РАМУС до Сточна гара. Отидох с направления и Васерман и Хепатит и Спин си направих без да плащам.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз съм ходила в клиника "Кандиларов"-ул."Бузлуджа" и в клиника "Лора"-Ул."Позитано"10.И на двете места ми приеха направленията,платих само потребителска такса.

# 3
  • Мнения: 260
В тази лаборатория,която работи със здравната каса и за 4-те изследвания наведнъж за които ти вземат кръв от вената НЕ плащаш нищо.Те са за:
                   СПИН
                   Токсоплазмоза
                   Хепатит
                   Васерман
А тези,които правят всеки месец-пълна кръвна картина и урина-някъде се плащат,някъде не-зависи къде си. Peace
                   

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 69
В "Сибалаб" на ул. "Люлин планина" до Пирогов, с направление.

# 5
  • Мнения: 907
Във Вита лабораторията също работи със здравната ксаса, доколкото знам - ако искаш да попиташ - тел. 846 53 76

# 6
  • Мнения: 678
Аз си ги направих в лаборатория РАМУС до Сточна гара. Отидох с направления и Васерман и Хепатит и Спин си направих без да плащам.
и аз там си правих изледванията докато бях бременна.В поликлинаката,в която ходех да ми следят бременността имаше лаборатория,която работеше със здравната каса,но всеки път си плащах за нещо  newsm78 и чаках поне по час за да ми вземат кръв.В Рамус бяха мили и нямаше опашка

# 7
  • Мнения: 640
На мен тези изследвания ми ги взеха в кабинета на гинеколога и ми казаха, че са задължително платени. Сумата беше 6 лв. Също като бременна си платих за изследвания за Хепатит вчера - 8 лв. Май не всички изследвания се покриват от здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт