Моля спешно за съвет - как да сготвя за довечера...

  • 2 611
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
пиле със зеле?

Разполагам с голяма прясна зелка, цяло сурово пиле, ориз.

Дайте идеи как да ги приготвя така, че да станат 2 манджи - едната супа, другата да е гъста!

Предварително много ви благодаря!!!   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 474
  newsm78  Ей това , само че вместо кайма  ще сложиш пилето  Peace    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141815.0

Супа можеш да направиш с топено серене , долу в профила ми има рецептата Peace

# 2
  • Мнения: 1 655
Първо приготви супата като свариш цялото пиле в нея, а след това сготви зелето като добавиш част от свареното пилешко месо.

# 3
  • в къщи
  • Мнения: 467
В момента готвя пиле със зеле,оставих си малко от пилето за супичка.Правя и тиквеник на другата печка,затова нямам време да обяснявам в момента.От търчане на горе-на долу,загорих малко зелето smile3555.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Благодаря ви, момичета, златни сте!
Не съм се и надявала на толкова много и светкавични отговори!
 Hug  Hug  Hug

# 5
  • Мнения: 410
Направи пилето на порции. отдели по-хубавите меса ( долни бутчета, бели гръдни меса) за яденето. останалите , предимно с кости свари ( може и под налягане ) за супата. Там не ти трябват цели парчета месо.

За зелето:
задушавам в мазнина месата, изваждам ги. В същата мазнина задушавам лук, морков и зелето, нарязано предварително, разбира се. Добавям водичка или от може и от бульона от сварените останали меса от пилето. остави си и за супата, обаче. Та да се върна на зелето, като поомекне и се слегне, т.е. има място в тенджерата, връщам и задушените меса, слагам сол, черен пипер, червен пипер, може кубче бульон, но тогава забрави за солта. Варя известно време, добавям настъргани домати ( дом. пюре или дом. сок, зависи с какво разполагаш), обърквам и изсипвам в тава. Предварително подгрявам фурната и мятам тавата със зеле и пиле. Пека до готов вид.

За пилешка супа вероятно нямаш нужда от съвети!

Да ви е вкусно.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами надявам се вече си се справила с идеите, от мен пожеланието - да ви е вкусно!

# 7
  • Мнения: 1 352
Да ти кажа от тези продукти 3 манджи ще забъркам Wink. Само сваряваш хубаво пилето, бульона ползваш за супа.
 
1. от бялото месо - фрикасе
2. от бутчетата - с ориз и зеле или само със зеле
3 от останалото - супа

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Да ти кажа от тези продукти 3 манджи ще забъркам Wink. Само сваряваш хубаво пилето, бульона ползваш за супа.
 
1. от бялото месо - фрикасе
2. от бутчетата - с ориз и зеле или само със зеле
3 от останалото - супа
Да, точно за 3 манджички ще стане  Laughing

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Да се отчета:  Mr. Green

1. Супа с ориз и пиле - стана много вкусна, обаче синът ми не я хареса.  Sad
2. Пиле със зеле на фурна - облизах си пръстите, мъжо също, дечко не я е опитал още.

Благодаря ви още веднъж, че се отзовахте и ми помогнахте!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт