за хремата...

  • 1 255
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 529
От 8-9 дни сме с хрема,слагахме първо виброцил,после олинт и коларгол,но вместо да се оправя стана по-зле.В началото нослето бе запушено само през нощта,а сега през целия ден.Ако не сложим капки диша трудно..Имаше и малко кашлица  ,но това мина и остана само хремата.  Капките вече трябва да ги спираме и не знам какво ще правим.Дайте някакви съвети моля

# 1
  • Мнения: 3 334
аз те съветвам да промиваш носа 3 пъти дневно с физиологичен разтвор /по 1 или 2 кубика в ноздра/.Лично от опит мога да ти кажа,че на нас не действаха капките виброцил или корелгол.Само с промивки се оправяше.Стискам палци да оздравявате бързо. Hug

# 2
  • Мнения: 2 082
спри капките-доста време сте ги слагали-по някога при по-продължително слагане се привиква-имам предвид олинта

# 3
  • Мнения: 1 564
Пробвай да капеш в нослето отвара от лайка.На нас ни помага. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 797
  След като сте слагали толкова видове капки и не помагат трябва да си спреш, ние бяхме така 3 седмици сополи-3 вида капки , спрях ги и промивах нослето само със "Стеримар" през 2 часа, както и отвара от лайка с малко сода вътре(съвсем малко).

# 5
  • Мнения: 649
Как правите промивките с лайка?

# 6
  • София
  • Мнения: 797
Сварявам чай от лайка, само че малко по-силен (например на 1 чаена чаша вода слагам 2 пакетчета лайка) и слагам малко сода вътре, капя с пипетка в нослето вместо капки, а може и по време на лечение с други капки за нос. Това ми го е казала нашата педиатърка.

# 7
  • Мнения: 2 006
Промивките с лайка могат да са опасни за малко бебе!
Както са те посъветвали момичетата-спри всякакви капки и промивай само с физ.разтвор.

# 8
  • Мнения: 712
Пробвала съм 3-4 вида капки, но винаги съм се връщала към Стеримар. На нас ни действа безотказно. Същото е и с физиологичен разтвор. Разликата е, че едното е морска, а другото готварска сол.
В допълнение пробвах 1-2 пъти да стои Боян на пара, но трудно го удържах, затова го вкарах в банята и пуснах топлата вода от душа, доколкото е поносимо, докато се запари банята. За нула време потекоха едни зелени сополи и после носът много бързо се изчисти.

# 9
  • София
  • Мнения: 797
Промивките с лайка могат да са опасни за малко бебе!
Както са те посъветвали момичетата-спри всякакви капки и промивай само с физ.разтвор.


 Май не става въпрос за малко бебе, а за детенце на 1г. и 3 мес. Опасността идва от  възможна алергична реакция. Аз първо съм изпробвала дали синът ми не е алергичен, давала съм му чай от лайка да пие. Мисля, че лайката е много по-безобидна от всевъзможните капки за нос.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Само промивки с физиологичен разтвор. Мий от време на време нослето отвън с топла вода-така сополите изтичат навън и дишането става по-леко. Можеш да почистваш носа и с помпичка.
Ако сополите са бистри и детето няма температура,не се притеснявай!Хремата минава бавно.

# 11
  • Мнения: 6 461
От 8-9 дни сме с хрема,слагахме първо виброцил,после олинт и коларгол,но вместо да се оправя стана по-зле.В началото нослето бе запушено само през нощта,а сега през целия ден.Ако не сложим капки диша трудно..Имаше и малко кашлица  ,но това мина и остана само хремата.  Капките вече трябва да ги спираме и не знам какво ще правим.Дайте някакви съвети моля
Първо правиш промивка с физиологичен разтвор и после капеш Тобрекс.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Тобрекса не е ли с антибиотик? newsm78Ако да,аз не бих слагала ей така.

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 726
Сама ли си избра тези капки- те са толкова различни. Виброцил е подходящ за всякакви случаи, Олинт не бих слагала на толкова малко дете, но ако много се налага-само при запушен нос за 3-4 дни, а Коларгола е при инфекция, силно течащ нос, зелени сополи и т.н. Към олинта се привиква и без него не може да се диша, така че ги спирай. Промивки с морска вода- Стеримар или Нисита може би ще е добре.

Общи условия

Активация на акаунт