Как да я накарам да суче?

  • 472
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
След като родих бяхме само на кърма до навършване на 3 месеца. След "съвети" на баби да давам и АМ, защото детето било гладно (тя си наддаваше нормално - 1-вите два месеца по 1 кг, третият - 500г) започнахме с кърма и АМ. До преди 2 дни бяхме на изцедена кърма и АМ по простата причина, че не искаше да суче. Сега съм решила само да са кърмим. Обаче проблемът е следния: не иска да суче през деня, суче през ноща в 00:00. 03:00 и в 06:00, защото я будя, за да я кърмя. В 9:00 сутринта започва да се върти, разглежда и не иска да суче, а иначе това го умее, доста е лакома и когато го прави се справя много добре.Моля ви, помогнете ми със съвет, кака да я накарам да суче през деня. За да не ми намалее кърмата през деня се цедя на 3 часа и изцеждам около 80-100 мл от ценната течност, давам й да я изпие с шише и дохранвам с още 60-90 мл АМ.
На обяд давам каша, разредена с АМ на Фризокрем (безмлечна с ориз и царевица), следобед плодово пюре, около 60г.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 566
Можеш да пробваш когато е сънена, ние минахме една стачка и единствено това ни спаси, дори ако искаш не и давай нищо друго. При нас помогна и спането на спалнята през деня и аз до него, как го видя че се разсънва и бутам цицката да суче, за около 5 дни мина всичко. Дано да се справите с проблема, стискам палци Hug

# 2
  • Мнения: 2 829
Пробвай да даваш всички останали течности с лъжичка или чашка, така че да няма какво груго да суче. Може да пробваш да кърмиш в затъмнена стая или докато се разхождаш, или докато бебето е сънено.. Ако причината е че бебето се разсейва и не му е интересно, може би ако си сложиш някакив интересен гердан, който да гледа, докато суче?
Надявам се да намерите начин да решите проблема..

# 3
  • Мнения: 4 242
Подкрепям горните съвети! Добре е да прибереш биберони и залъгалки, за да не се обърква детето и за да не задоволява сукателния си рефлекс. Кърми детенцето в сънено състояние, за да не се сърди или разсейва, през деня го слагай на удобно легло, така че да можеш да полегнеш до него и на сън да предложиш да суче.
Дано мине бързо! И не е късно да махнеш добавката (ако желаеш).

# 4
  • Мнения: 235
БЛАГОДАРЯ ВИ, МОМИЧЕТА ЗА СЪВЕТИТЕ!
СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛИМ С УСПЕШНО КЪРМЕНЕ Simple Smile
ще ви държа в течение

Общи условия

Активация на акаунт