помогнете за избор при лапароскопия

  • 859
  • 12
  •   1
Отговори
здравейте на всички, чета ви отдавна но сега съм на кръстопът и реших да ви пиша. поздравявам ви и ви подкрепям, като мисля, че всички заслужаваме най-доброто. моля ви за съвет- направих цветна снимка, според коята има изписано нещо нечетливо и на края....пропускат к.м. задоволитерно, лавя тръба нагъната и фиксирана. това е което аз разбирам. за да не споменавам имена за сега, нямало проблем и аз оставех нещата така, но отивам на доктор за пореден път и той казва директно от вратата след като повдигна снимките-ти ис за лапароскопия. не ме питайте как съм , защото ми се губат моменти от тогава. въпросът ми е , след като изчетох всичко във форума, как дда си събера още мнения от друг лекар, как да подходя от тук натам, къде да направя лапарото, осигурена съм здравно, и всичко което бихте ми казала ако сте минали по бодливия път към щастието, което неистово искама-дете. необходимо ли е да си дам почивка след снимката 2-3 месеца и след това или направо да действам и да се записвам под ножа. благодаря ви предварително и ви очаквам с всякакви новини. успух, заслужавате го. за по конкретна информация може да ми пишете и на личан оз мейл. приятен ден. Blush

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Не разбрах защо ще правиш лапаро след като при цветната снимка се е оказало, че тръбите пропускат.  Само за повторна диагностика на пропускливостта на тръбите ли?
Иначе доколкото знам касата поема изцяло лапароскопията. Аз правих такава миналата година по това време, но в клиника при  д-р Саменов. Доволна съм, но там се плаща.
Ако твърдо си решила да правиш лапаро, не се притеснявай - по време на лапароскопията нищо не усещаш, а после се възстановяваш бързо (за няколко дена)
Успех.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 1 094
За съжаление мисля ( но не съм съвсем сигурна), че от септември месец тази година лапароскопията вече не е по ЗК. Дано да греша.
joli75 , ти от кой град си, за да знаем къде да ти препоръчаме лекар-дали във Варна или София. За Варна аз лично ти препоръчвам д-р Александров или д-р Козовски. www.kozovski.hit.bg. Успех! Hug

# 3
Не разбрах защо ще правиш лапаро след като при цветната снимка се е оказало, че тръбите пропускат.  Само за повторна диагностика на пропускливостта на тръбите ли?
Иначе доколкото знам касата поема изцяло лапароскопията. Аз правих такава миналата година по това време, но в клиника при  д-р Саменов. Доволна съм, но там се плаща.
Ако твърдо си решила да правиш лапаро, не се притеснявай - по време на лапароскопията нищо не усещаш, а после се възстановяваш бързо (за няколко дена)
Успех.
мисля, че вижда срастване но докторката, коята разчиташе снимката не се обърне с необходимото внимание за парите които давам, така , че ще отида при д- р Стаменов да види той снимките и да прецени за какво съм. моля само да отговориш поема ли касата лапароскопията при него и колко време се чака евентуално предвид неговата заетост? благодаря.

# 4
здр. и от мен.миналото лято стаменов ми прави цветна снимка.оказа се ампуларна непроходимост на двете тръби,но каза че е малко и ми гарантира 100%отпушванв.разбрахме се да се видим наесен/той се местеше в новата клиника.и така на есен с песен при него.тогава ми предложи 2 варианта:
1/операцията да ми я направи в майчен дом по ЗК като трябва да доплатя около 450 лв.
2/да я направим в клиниката/двойно по-скъпо/
тогава разликата в парите ми се стори голяма,а и до сега ползата ми от здравната каса е 1 безплатен преглед при стоматолог.доста разпитвх за майчин дом...но в крайна сметка реших -клиниката.страшно сам доволна и след това никога не съм сажалявала за парите.желая ти успех

# 5
наистина няма да повече да се чудя, а ще действаме с половинката за да се сбъднат мечтите ми, но първо при док. ще направем спермограма, за да видим при него всичко ли ок, за да може след операцията да има щастлив край. благодаря ви момичета, успех на всички.   Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 11
аз правих лапаро преди 3 месеца в майчин дом .не заплатих нищо освен престоя си в болницата.

# 7
може да ми се отвори възможност за лапароскопия в военна болница,, моля ако има мнения за там да ми споделят. към болка имам въпрос- кои ти направи лапарото?доволна ли си от отношението и как са условията?

# 8
  • Мнения: 769
Аз правих лапароскопия преди точно 1 година. Подробности за условията в София не знам, но достатъчно хора тук знаят.
По отношение на самата лапароскопия и възстановяването - на следващия ден си на крак, в болницата се стои 3-5 дни най-много, миналата година всичко се поемаше по ЗК.

Успех.

# 9
  • Мнения: 126
може да ми се отвори възможност за лапароскопия в военна болница,, моля ако има мнения за там да ми споделят. към болка имам въпрос- кои ти направи лапарото?доволна ли си от отношението и как са условията?
Тъкмо щях да ти препоръчам да си направиш лапароскопията във Военна болница.Отношението е добро,лапароскопията не е тежка манипулация и бързо ще се въстановиш(казвам манипулация,защото тя не спада към операцията-това поне може да те поуспокои малко,ако въобще това е възможно)Заместник завеждащият на отделение "Коремна хирургия" е много добър специалист-той прави лапароскопий.
Каквото и да решиш успех!

# 10
  • Мнения: 11
аз се лекувам при доктор Начев.отношението му    към мен е перфектно.условията в самата болница също не бяха много -лоши.аз поне съм доволна.

# 11
ще отида другата седмица да видя кога ще я направя и ще пиша след това, като се надявам да сме в друг форум. приятен ден очаквам още отзиви.

# 12
  • Мнения: 815
За съжаление, от септември 2006 лапарото вече не се поема от ЗК.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт