Нощен рев

  • 655
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 551
Ники е на 1г. и 7 мес.От няколко нощи е ужас у нас.Ляга си нормално към 21.30-22.00 часа и заспива.Към 1.00 часа се буди с рев и няма заспиване до 5.00-6.00 часа.От начало мислех,че зъбки са тръгнали да пробиват и му дадох Панадол,взех го на спалнята при нас,но продължава да е неспокоен и да се върти.Не е гладен,предлагам вода и нея отказва.След това започва едно обличане и събличане,съответно да не му е топло или студено-отново резултатът е същия,върти се. Вече незнам какво му става на детето.През деня е весел играе си.До сега си е спал спокойно и не е имало моменти да се буди през нощта.
Моля ви,дайте някаква идея от какво може да е,всяко мнение ще ми  е от полза.

# 1
  • Мнения: 4 629
Може да сънува кошмари? Поразпитай го. Спомни си как прекарва дните си напоследък. Дали е видял или чул нещо, което го е уплашило?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 983
Може наистина да е от зъби. И моята щерка така е ревала по нощите като обладана от зъл дух - не можех да я позная. Давах Панадол и от него се поуспокояваше. Тогава и пробиваха кътниците. Освен това за вечеря давах нещо леко - кисело мляко с бисквити, ако причината е в коремчето.
А при вас Panadol-а как действа?
Може да сънува кошмари? Поразпитай го. Спомни си как прекарва дните си напоследък. Дали е видял или чул нещо, което го е уплашило?
Ако е като моето дете, което не може да говори още и Ъъъ-ка на всичко, няма как да го разпита. Grinning

# 3
  • Мнения: 7 723
моето мнение е ,че са зъбки. Що не пробваш да го мажеш с ДЕНТИНОКС или КАЛГЕЛ? И ние сме минали през такъв период. Старай се да не бъдеш толкова притеснена, защото децата усещат всичко.

# 4
  • София
  • Мнения: 551
Благодаря за отговорите.
Може да сънува кошмари? Поразпитай го. Спомни си как прекарва дните си напоследък. Дали е видял или чул нещо, което го е уплашило?
Не става да го поразпитам,защото бърбори,но много неразбираемо някави негови си неща.
Днес му дадох малко Нурофен преди да легне,защото видях че едно зъбче е тръгнало да пробива,но такова чудо и рев цяла нощ не се е случвало.
моето мнение е ,че са зъбки. Що не пробваш да го мажеш с ДЕНТИНОКС или КАЛГЕЛ? И ние сме минали през такъв период. Старай се да не бъдеш толкова притеснена, защото децата усещат всичко.
Мажа го с Генгигел бейби,защото е единственото мазило,което до сега помагаше.Притеснена съм,защото до сега въпреки болести и зъбоникнене си е спял през нощта с изключение на инцидентни събуждания,а сега реве или мрънка без да задреме дори и една минута до сутринта.Интересното е ,че през деня е спокоен.

# 5
  • София
  • Мнения: 551
Може наистина да е от зъби. И моята щерка така е ревала по нощите като обладана от зъл дух - не можех да я позная. Давах Панадол и от него се поуспокояваше. Тогава и пробиваха кътниците. Освен това за вечеря давах нещо леко - кисело мляко с бисквити, ако причината е в коремчето.
А при вас Panadol-а как действа?
Може да сънува кошмари? Поразпитай го. Спомни си как прекарва дните си напоследък. Дали е видял или чул нещо, което го е уплашило?
Ако е като моето дете, което не може да говори още и Ъъъ-ка на всичко, няма как да го разпита. Grinning
Той вечеря нещо леко към 20.00 часа и после към 21.30-22.00 изпива едно шише Нестле Джуниър.Снощи си изпи само млякото.Към 3.00 часа предположих,че може и от глад да плаче и му предложих храна,но отказа.Дори вода отказва.

# 6
  • Мнения: 24
И ние сме така. До 5 мес спахме от 22 до 8 плътно - и бях много на кеф. Обаче след това няма една нощ да не сме се събуждали поне веднъж. Освен зъбите друга причина не виждам Rolling Eyes
И аз бях така: сменях му дрехите, памперси, водичка, мляко - но все същото. Мислех че му трябва възглавница, защото много се върти, но и това не - сега си направи една "дупка" в дюшека и се завира винаги там, дори и да го сложа посредата. Единственно забелязах ако започне наистина да се буди през 15-20 мин значи е гладен - това става обикновено между 2 и 5 сутринта и като му дам млякото спи като къпан до сутринта. Но това го правя много рядко - за да не свикне.
Иначе се будим задължително 2-5 пъти през ноща. Мажа го с Калгел, понякога давам Панадол.
Надявам се скоро да му мине, а и на вас също!  Praynig

# 7
  • Мнения: 7 723
имай впредвид, че кучешките зъби и кътниците излизат далеч по- трудно и болезнено от резците. Макар и остри, те са много по- "обемни" и докато си пробият място в месото сигурно боли. добре, че не помним този етап от живота си и мъките, свързани с него.
 Чела съм, че зъбите растат на етапи. Нощем, когато организма е спокоен и отпуснат растат по- "бързо" newsm78

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И моята се буди между 12 и 1 след полунощ. Направо е като часовник. Ако се събуди малко преди 12 или след 1 с мъж ми се бъзикаме, че батериите са се изтощили  Laughing Обаче аз я успокоявам като и давам шишето с водата. Ако е много разстроена я гушкам за 5-10 мин и тя заспива в ръцете ми.
Аз не познавам дете на тази възраст, което е в състояние да си разкаже сънищата   Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 551
Тази нощ беше по-спокойно положението.Дадох ну Нурофен и явно че са зъби.Това ми е второ дете и такъв рев от зъби не съм виждала.
Благодаря на всички!  bouquet

# 10
  • Мнения: 912
И ние сме така от месец и повече, всяка Божа вечер се събужда с рев, и докато не й дадем да яде или да я гушнем при нас да спи, не се успокоява. А преди, ако се е пробуждала е било за да сигнализира, че си е изгубила бибата- пъхнем й яв устата или й дадем водичка и се успокоява, без да се налага да я вадим от леглото, и дъндуркаме по час както се получава сега. Ася по принцип си заспива сама и досега никога не е вземана да спи при нас и не е глезена в това отношение. Но явно тези зъби я промениха...През деня си играе и е сраянително спокойна ( е, не толкова колктоо беше преди, но е пак усмихната и игрива). Лошото е, че татко й не дава да й се мажат гелчета или дават лекарства за успокоение, и затова сега и двамата се редуваме по нощите и се зареждаме с много търпение, но последните нощи вече и на двамата от умора ни избиха балансите, и след като си мислехме че сме угодили на всичките и желания и тя не спря да нервничи, малко й се скарахме и я плеснахме по дупето, след което веднага се почуствахме ужасно Embarassed Cry Вече мисля да се прокрадна и да й дам някакво болкоуспокояващо, ако в следващите дни не намалее по интензитет поне този нощен кошмар...но според таткото сме противници на лекарствата, и си каляваме детето както сме сметнали за добре-това си е тест на нервите все пак #Crazy

# 11
  • Мнения: 702
От един месец и дъщерями се буди нощем. Изправя се в кошарата и  реве с цяло гърло.
Мисля си че може да е от кътниците които и никнат. Когато я взема при мен започва едно въртене, пъшкане, премятане в полузаспало състояние само където не застава на челна стойка докато заспи.

Общи условия

Активация на акаунт