При 2 големи деца-бременна с трето ??

  • 3 012
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Едва ли има други като мен,но ще се радвам на всеки отговор по тази тема !!!
На 35 г. съм и съм майка на две момичета .Голямата е на 14 , а малката на 10.В момента съм бременна 2 месец с трето.
Притеснявам се,че съм на 35 г. и съм "Rh-" .Тези дни отивам на изследвания .
При вас как беше??Големите деца как приеха новината за бебето??

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ех, че хубаво!
На 35 г., че жените вече на толкова раждат първо бебе, няма защо да се тревожиш.
Моето мнение, роди това бебче, то ще ти разнообрази живата!
Все пак ти си знаеш най - добре!
        И напиши какво си решила!
За сега, въпреки че се чувстваш неуверена, ЧЕСТИТО!  bouquet

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Поздравявам те за куража да имаш трето дете.Що се отнася за възрастта,тя си е ок,просто първите си ги родила много рано WinkМоя позната роди първото си дете на тази възраст.Синът ми  категорично отказва всякаква идея за бебе.Засега само водя агитации и се чудя как да му съобщя че наистина ще се появи "това ревящо същество,заради което ще му се карат"/според неговите думи/.Пожелавам ти успех,лека бременност и безпроблемно раждане! Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравей!

С теб имаме много общо! Аз ще стана мама на трето на 35я си рожден ден, баткото ще е на 17 тогава, а каката - на 13. И аз на моменти изпадам в чудене, но като знам, как ще живне къщата, няма само да гледам гърбовете на големите, дето се тикат един друг пред компютъра и ме питат само "какво има за вечеря" и "дай пари", и почвам да се радвам. То си е ново начало, нова обич и мноооого нови грижи.  Wink

Резус-факторът не би трябвало да е проблем, докторката ти ще каже.

Баткото прие новината с гробно мълчание, а каката изтърси - "Знаех си аз!", ама с нея много се бяхме шегували за трето, та наистина си знаеше.

Честито! Ще се радвам да поддържаме връзка!   bouquet

# 4
  • Мнения: 15 619
Бях на 12, а по-малката ми сестра на 11, когато майка ми забременя. Много се радвахме. Спомням си, че за изписването бях решила да боядисам и да ошетам цялата къща и така бях разхвърляла,  добре че баба ми пристигна, та оправи разтурията. Помагала съм за отглеждането им /две близначки се родиха/ и сега ги чувствам като мои деца.
Радвам се, че има хора като теб.
Дано всичко да е наред! Hug Praynig
Стискам ти палци.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз те подкрепям да имаш 3 дете, ама въобще не се чуди, звучи толкова вълнуващо!!!!

# 6
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Съседката ми роди 2ро дете на 42г,а каката беше на 15г.Всички много му се радват на бебчо.
В началото имаше проблем,че беше отслабнала,но след 3мес всичко беше на ред и роди нормално.

# 7
  • Мнения: 6 461
ЧДЕСНО    bouquet
Ти на истина си много смела.....възхищавам ти се Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 3 669
Ще ти отговоря ,но не от личен опит Laughing
Имам приятелка на 24,тя има сестра на 22 и брат на 8 години.
Майка им беше в същата дилема ,но задържа детето и то се роди така чаканото момченце Grinning
Момичетата го възприеха много добре-дори е много разглезено от родителите и каките....
Те самите имат вече дечица- на малката сестра е на 5г. а на голямата на 3г.
Мисля ,че са много щастливо и голямо семейство,момичетата много помагаха на майка си преди да се омъжат,сега тя помага на тях Laughing
Дано това те поуспокои
Лека бременност Hug

# 9
  • Мнения: 2 082
супер!аз съм на 35г и имам желание за трето , но нямам кураж.много хубава новина-ще има и кой да ти помага.пък и не е супер голяма разликата...  Grinning

# 10
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ако това ще те успокои (не знам от какво си притеснена дори), когато завършвах гимназията (на 17 години) имах съученичка, чиято майка роди на 42! Успех и леко и безпроблемно бременеене Hug!

# 11
  • Мнения: 4 111
Здравей!   bouquet
И аз те поздравявам!  Wink
Майка ми е родила 3 деца, аз бях на 11, а брат ми на 5 когато се роди сестра ни. Много се радвахме! Поздравявам всички майки, които са ЗА естествения прираст и се решават на 3-то детенце! И аз мечтая за това, ако е рекъл Господ!  Praynig

# 12
  • Мнения: 132
Здравей от мен и честито! Аз съм в подобна ситуация, само малко по-напред с бременността. Когато беба се роди баткото ни ще на 17,5г., а каката - на 13,5г. ние говорихме с тях като с големи хора, когато взимахме решение дали да има трето дете. Баткото ни беше на върха на щастието и даже беше решил да направи страница в Интернет със снимките от ехографа на бебката /едвам го отказахме/. Каката в началото не можеше да повярва, а сега участва активно в избора на всичко необходимо. Така че не се бой и давай напред спокойно всичко е възможно и решимо. Да не забравя, че аз пък влизам в групата на 40 годишните майки т.е. и аз си имам свойте страхове, но като че ли покрай децата ми ги преодолях. Дано малко съм ти помогнала!

# 13
  • Русе
  • Мнения: 299
Честито и лека бременност.Аз съм на 34 с дъщеря на 14 и бременна в 7 месец и много щастлива.Имам чувство,че животът ми започва отначало...

# 14
  • Мнения: 1 104
Честито!Възхищавам ти се! Сигурна съм, че по- големите деца ще са радват на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт