Отговори
  • Мнения: 5 370
Та....отдавна не съм писала, но айде, викам си, и аz да се вклИУЧа подобаваЩо във предколедните форумски виртуални раzмисли, меЧтания и тем подобни.
Какво е zа вас предколедният фирмен купон? Служебна досада? Върл купон? Въzможност да поклИУкарите на Чудж гръб? (Колега А. ссваля колежката Б., а пък тя нали е женена... Crazy....жената на Шефа не си ли види преливаЩите тлъстини, ми е облякла това подходяЩо zа сърненце рокле  hahaha Joy)
Аz лиЧно в старата фирма имах обЩ, така да се каже, купон, обхваЩАЩ целия Биzнес Парк. БеШе доста якиЧко, с конкурси раЗни и добър кетъринг, с мнооооого zдрава муzика , и жива, и диджей.
Фирмата на мъжото правят купони на места, дето сама не бих могла да си поzволя даже да надникна, така Че ги Чакам винаги с нетърпение и поЧвам отрано да подпитвам къде Ще са таЗи година.
А как е при вас? Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Не харесвам фирмените купони и гледам да ги избягвам до колкото мога  Sick

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
Ако става въпрос за коктейл, шведска маса, рокли с гол гръб и други глупости... не, благодаря  Sick
При нас няма такава традиция (слава Богу). Но има една друга традиция и тя е в началото на декември всяка година да се вдигнем всички за един уикенд и да направим едно много сериозно 48-часово пиене в Банско.  Mr. Green
Доброто изкарване зависи от екипа.  Peace

# 3
Нашите празненства са много готини.
Миналата година бяхме 130 души. Всичко беше страхотно - бяхме в една кръчма в битов стил, за 20 лв. на човек имаше ядене до пръсване, дадоха ни да си внесем пиене кой колкото донесе  Simple Smile, имаше готин диджей, жива музика (с изненада за шефа - участие на Сашо Роман), а аз бях Дядо Коледа и всеки получи награда от томболата (но преди да му я връча подаръка трябваше да си го заслужи - я с песничка, я със стихче, я с пожелание, я с танц, я с целувка  Simple Smile).
Разни такива измислици-премислици с шведски маси, дето след половин час са се оголили, по две глътки вино на човек и официални тоалети при нас не минават  Mr. Green

# 4
  • Варна
  • Мнения: 686
при нас такова нещо като фирмен купон няма - то шефа ако даде пари за такова нещо ... кръв ще му капе от сърцето

пък и по-добре, не си умирам от желание да си пия ракията на една маса с тях

# 5
  • Мнения: 805
И на мен такива масовки не ми харесват. Пък и:

Цитат
Ако става въпрос за коктейл, шведска маса, рокли с гол гръб и други глупости... не, благодаря  Sick

# 6
  • Мнения: 6 167
Ами моята фирма по едно време за 3г Министерство на задравеопазването и за него ще ви разкажа.

Резервира се място ( х-л България примерно), където се провежда ' коктейла'.

Още от зарана държавните служители, деловодителки, финансисти, армията на секретарките,  чистачките и шефове на дирекции , зам министри и Той са в приповдигнато настроение и съответно с тоалет дошли на работа. Няма друг ден в годината, когато да видиш кака Пена начервена и напудрена да ти влиза да ти 'взима кошчето' Crazy

Кой работи, кой не, номера е да отидеш от първите на мястото на купона, защото ако си от първите можеш да си вземеш повече от едно.. НОМЕРЧЕ. За томболата, демек. А в МЗ томболите са нещо много хубаво - има сериози подаръци - от сервизи чашки до разни хайтек истории.

Като отидеш, бързо се ориентираш към закътана маса, добре заредена, за да можеш да хапваш спокойно, да гледаш и обсъждаш на воля тази  и онази любовница на еди кой си. Все секретарки, де. Както и коя в кой борд е и как взимат лудите пари.

Та, хапване, пийване и клюки до момента, когато Министъра не излезе да каже някакви думи, да пожелае на служещите да преживеят здравната реформа без да им се налага да ходят по доктори и да започне тегленето!

Винаги става така, че хайтек не отива в леля Пена, ами в зам. министър еди кой си.
Чак смешно да ти стане. Как ги правят тия упражнения аз незнам.
Ноооо, факт. Лично си получих туристичестко сешоарче и чашки за боза от Министър Финков, който беше един добър министър., поне с мен.


След томболата почват песни и танци на народите, но не мога да го обясня точно - гледката я сравнявам с падение и чак неудобно ми става да гледам.  Незнам защо в това министерство всеки над Директор дирекция е алкохолик.

Много казачок, много нещо.

После незнам какво става, щото си взимам наградата и си тръгвам.
  bouquet

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 13:13 от Lennie

# 7
  • Мнения: 25 594
Благодаря, Лени, винаги съм се чудела къде и как потъват парите от бюджета!  newsm78
Добре, че си ти, да ми отвориш очите!   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 978
Аз харесвам тези купони.
Никога не съм се обличала като за бал..а да ми е удобно.

Била съм на доста такива.

Във всяка фирма купона е почти един и същ.
Всеки гледа да се напие като не виждал. Добре че не пия, та им гледам сеира и щракам на воля с апарата Mr. Green
Другият номер е, че тези дето не са могли да се подмажат на шефа, сега използват този момент да го "хванат" на тясно.

Иначе на мен винаги ми е било гот.

п.п. WHoCAres!  В бИЗНЕС Парка е много готино по празниците

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Фирмените купони са едно от нещата, които ме карат да съм щастлива и доволна, че не работя за фирми.  Mr. Green В това число влизат и колеги, събрани от кол и въже, полуумен шеф-истерик и пр. веселби.  Mr. Green
Чувала съм, че имало нейде изключения, ама не вярвам.  Naughty

# 10
  • Мнения: 3 334
Lennie много готино си го разказала....направо все едно съм там. Grinning
Относно нашата фирма.....понеже е малко,а и шефката е готина,ни води на концерт или на др.културно мероприятие и след това се вихрим в някой ресторант до сутринта................разбира се без пиянски историй,просто се отпускаме,танцуваме и обсъждаме изминалата работна година.Общо взето много приятно си изкарваме на такав сбирка.
На съпружеския банкета,който задължително е семейно можеш да се нагледаш на пиянски историй.На мен обаче ми е изключително весело Laughing

# 11
  • Мнения: 3 423
Моята фирма е малка, има-няма двайсетина души.
По Коледа обаче се канят и представителите от
цяла Германия, Австрия и Швейцария. Плюс любими
автори и бивши колеги. И всяка година е различно.
Менюто. Иначе консеквентното участие на шефа
в ролята на главен готвач се очаква винаги с интерес.
По-миналата година беше обезглавено, обезмесено
и обезкостено едно прасе. Голям цирк. Началникът,
дето обикновено е слепнал със стола пред компютрите си,
въртеше свойски голям нож и ръсеше умотворения.
Миналата година обаче реши, че ще сгъва суши.
Имаше и други разни сурови вкуснотийки. Любопитна
съм тази година какво ли ще измисли. Пиенето е
на корем, слуша се предимно рок, и всички чакат
отпуската между Коледа и Нова година.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
В моята фирма е скромно от към хора, но пищно от към храна и алкохол. Събираме се ръсим глупости, смеем се и така. Мъжът ми работи в голяма фирма и аз почти винаги съм с него. Резервират или ресторант или клуб. ИМа музика и танци. Но винаги е пълно с пияни, преяли и злобеещи. Предпочитам моите фирмени събирания. Имам страхотни шефове и млади колеги, които са ми безкрайно приятни!

# 13
  • Мнения: 7 110
Преди (бивша служба):
Голям колектив. Събира се данък банкет в размери, че да покрие капризите на няколко висши гости. Колеги с познания, включително професионални в областта на кръчмите избират мястото. Колежките са положили неимоверни усилия да се вкарат в голия гръб без предница. Част от женския състав на по-младежка възраст си мисли с какъв екип ще му бъде по-удобно да танцува. Зор ни е за общественото служебно мнение Grinning. Храната е добра. По-голямата част от колегите наблягат на яденето и пиенето (защо ли второто много им проличава). И няколко, вкл. моята постоянно постеща преди Коледа милост си хапва салатката и бИгом на "дансинга".  Колегите се интересуват предимно от течния дух и кльопачката. Към 11.30-12.00 нощно време се решава, че вече е време за дискотека. Има (в бившо време  Grinning)такива хубави пустеещи дискотеки. Само да са предупредени за правилната музика о`време. Призори се минава през Уго за ободряваща супичка и на другия ден се отива на работа кой когато свари. На шефката това й е единствения момент, в който идва навреме на работа.  
Сега (настояща служба):
Малък колектив. Събираме си пари за подаръци, за раздаването на които се грижи една изумителна колежка. Кетерингът се плаща от шефа. Всичко става в служебна зала. Няма официалности и парадност.

И ако имаше вариант да бъде нещо средно между двете идеално би ме устройвало.  Grinning
Както се казва: Като сме безделници да не сме без празници. Grinning

# 14
  • Sf
  • Мнения: 808
Ако не трябва аз да го организирам, ходя с кеф. Оттървала съм се от тази чест... Тежко и горко на подопечната ми девойка, която е ангажирана да уреди всичко и да ни покани нас, драгите гости  Mr. Green

Така че отиваме, ядем, пием, денсим, спим и после дружно се прибираме към Сф.

Преди аз търчах, договарях... Не искам да си спомням... На тоз му се яде такова, на онзи му се пие онакова... Мани-мани...

Те хората са го казали - Накарай умния на работа, та да си намери друг да му я свърши. Мнеее, това аз го казвам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт