Хомеопатия

  • 7 034
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Някоя мама знае ли какво представлява хомеопатичното лекарство gelsemium sempervires. И също така дали сте го използвали? Малко съм притеснена и затова искам да събера повече информация. Благодаря ви предварително  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 983
Не знам. Но ще ми бъде интересно да разбера.

# 2
  • Мнения: 56
В домашният ми хомеопатичен наръчник пише, цитирам:
" GELSEMIUM SEMPERVIRENS" - изходна субстанция: Жълт жасмин. Заимстван е от народната медицина на индианците. В 1852г. Претер съобщава хвалебствени данни за ефекта на жълтия жасмин при лицева невралгия, които предизвикали голям интерес. По-късно Леклерк разказва за пациент с жълта треска, комуто билката била дадена по грешка. Той се парализирал, загубил съзнание, но после се възстановил и излекувал напълно. След това откритие жасминът бил предписван често при ревматизъм, тетанус, кашлица, проблеми с пикочния мехур и дисменорея. Индианците от южните щати са приготвяли от жасмин отровна напитка, която била давана на жертвите на Божия гняв и когато са търсили отмъщение. През 1932г. в американския град Синалоа е имало масово отравяне от спиртна напитка, в която попаднал извлек от жасмин. Починали 32 души, а много други се разбуляли тежко.
В хомеопатичната практика е въведен от Хейл, но е описан от Метклаф в 1853 година.
ОБЩА КАРТИНА: Основното му действие е върху мускулите и двигателните нерви. Предизвиква (следователно и лекува) силни тъпи болки, тежест, слабост и чувство на умора, най-вече в мускулите и крайниците. Въздействието му върху нервите води до отпускане, прострация, обща "парализа" (умствена и физическа), треперения или потрепвания на единични мускули на лицето, езика, брадичката и др. Едно от главните лекарства при грип. Болният чувства непреодолима тежест и отпадналост, иска постоянно да лежи, непрекъснато е сънлив, едва си отваря клепачите. Изпитва мъчителни тъпи болки в цялото тяло, както и в главата. По гърба му надолу-нагоре полазват студени тръпки. Липсва жажда по време на треска. Характерен симптом е нервната възбуда и умствена обърканост преди важно събитие, съпроводени с често уриниране, което води до облекчение. Едно от главните лекарства за пред изпитна треска (другото е Argentum nitricum).
КЛИНИЧНИ ПОКАЗАНИЯ: тревожност, безсъние, диария, зъболечение, операция, аборт, раждане, припадък, треска, грип, морбили, главоболие, световъртеж.
МОДАЛНОСТИ:
ВЛОШАВАНЕ: От затопляне, особено на главата. На пряко слънчево греене. От раздрусване.Преди изпитание или важно събитие.
ПОДОБРЯВАНЕ: От обилно уриниране. От изпотяване. При умствено усилие. От алкохолни напитки. Студена храна и напитки.

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 22:59 от ВЕНЕРА_ДИДИ

# 3
  • Мнения: 361
Благодаря от сърце ВЕНЕРА ДИДИ. Пиши ми моля те какво е пълното заглавие на тази книга за хомеопатията. Искам да си я имам и да я използвам при нужда.

# 4
  • Мнения: 56
Simple Smile Няма за какво ! Точното наименование на книгата е " Новият домашен хомеопатичен наръчник " на Алисън и Антъни Бейли, струва 8.75 лв. зелена е на цвят, издателството е "Хомеохелп". Има я по книжарниците ! Много ми е полезна тази книга, като си я вземеш сама ще се убедиш ! УСПЕХ !

Общи условия

Активация на акаунт