картофено пюре?

  • 1 186
  • 14
  •   1
Отговори
  • в стаята
  • Мнения: 469
Педиатърката ми каза вече да приготвям на бебка картофено пюре. Но тя не иска да го яде плюе, дърпа се и изплюва всичко което съм и дала. Иначе си яде купени плодови пюрета. Искам да ви питам вие как го приготвяте? И възможно ли е бебека да е свикнала с купените пюренца? Сега започнах да и давам морков с картоф и го яде без проблем, но педиатърката ми каза да давам и жълтък с пюрето. А аз нали и давам купено и не знам какво да правя newsm78. Може ли да забавя малко жълтъка?

# 1
  • Мнения: 27 524
Жълтък най-добре след годинка. Имаш време, забави го  Peace

Само картофено пюре, особено домашно, има ужасно неприяятна лигава и лепкава консистенция. Не знам някой да го яде... Прави го с морков. Може да добавяш и други зеленчуци - тиква, тиквички, карфиол, броколи, чушки (обелени)...

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На колко месеца е бебето ? Не виждам лентичка  newsm78

Картофено пюре приготвям така:
Намачквам картофите, прибавям масло, сирене и мляко (адапте или прясно) зависи от възрастта на детето  Simple Smile
Но зависи какво си вавела до сега, може само картофено пюре с адапте+морков примерно

# 3
  • в центъра
  • Мнения: 445
Според мен проблема е, че сте започнали с плодови пюрета - като са свикнали на сладичко, след тва трудно прояждат солените. Просто изчакай малко, не я мъчи и след няколко дена опитай пак.

# 4
  • Мнения: 678
А защо пък задължително трябва да е домашно.И аз като теб се опитах да я захраня с домашно ,но не го хареса.Започнах да давам готови и ги ядеше с охота.След месец й направих домашно и така го хареса.От тогава сме само на домашни.Та мисълта ми е купувай й и си я храни пък има време и за домашните.

# 5
  • Мнения: 4 621
При нас беше същото положението - харесваше плодовите, но зеленчукови и в последствие и местните пюрета ги ядяхме с голяма мъка.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
Бебето е малко за масло и сирене. Както и за жълтък  Peace
Ако искаш да правиш домашно - слагай малко АМ/кърма и го прави в началото по-течно. Ако пак не го долюбва - има и готови, давай от тях  Simple Smile

# 7
  • в стаята
  • Мнения: 469
Благодаря ви, момичета! Бебка е на 5 месец. Пюрето го приготвям както сте писали с адаптирано мляко и по-рядко, но уви. Засега ще купени, а по нататък ще видим

# 8
  • Мнения: 5 362
Ами давай си тогава готовите пюрета и не мъчи детето с домашни като не иска.А за жълтъка изчакай още малко.Да стане поне на 6 мес.Чак пък след годинката да му даваш не виждам смисъл-поне аз не съм чакала толкова.

# 9
  • Мнения: 27 524
Имам питане - изобщо продава ли се готов картофено пюре, само от картофи? Аз лично не съм виждала... И ако има, на коя марка е?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Имам питане - изобщо продава ли се готов картофено пюре, само от картофи? Аз лично не съм виждала... И ако има, на коя марка е?
Аз когато захранвах, търсех, питах и не намерих чисто картофено пюре. Затова правех домашно само с картоф и АМ, а после купих картоф и тиква на Хип. Лошото наистина е, че ако захраниш с готово пюре - трябва да почнеш с два зеленчука едновременно (картоф и тиква; моркови и картоф)

# 11
  • Мнения: 270
Имам питане - изобщо продава ли се готов картофено пюре, само от картофи? Аз лично не съм виждала... И ако има, на коя марка е?

Блонди,питах на няколко места,дали се предлага само картофено пюре,без значение на коя фирма.Навсякъде отговорът беше отрицателен.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 819
Дани започна да яде домашно приготвени пюрета и манджи едва преди месец.Готовите пюрета много повече му харесват от домашните.
Имам питане - изобщо продава ли се готов картофено пюре, само от картофи? Аз лично не съм виждала... И ако има, на коя марка е?
И аз не съм виждала само картоф.
Захраних го с моркови и картофи на Хип.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И Жасмина започна с купени пюрета, започнах да готвя по-късно. Картофите ги давам с моркови, жълтък още не давам.

# 14
  • Мнения: 2 197
Аз започнах да давам жълтък на 5 месеца. Давам, защото освен, че съдържа желязо млечните протеини, които има в него са полезни за образуването и израстването на мозъка (обяснение за широка публика). Дъщеря ми също не искаше зеленчукови пюрета, въпреки, че не беше яла плодови. С много търпение ги прояде постепенно. Категорично отказа правени пюрета. Прояде зеленчукови пюрета на Ганчев. Всички останали - Хип, Нестле, Семпер, Бебивита, Хам просто не ги искаше и аз започнах да я храня с Ганчев (на мама спестовницата).  В нито едно пюре не съм добавяла АМ. Когато се мъчехме да проядем и ядеше по2-3 лъжички пюре не съм я дохранвала с АМ, за да свикне, че на обяд не се яде мляко. Вече си яде съвсем нормално.
според мен е грешка да се добавя мляко, така само се товари с излишни калории.

Общи условия

Активация на акаунт