татковци и педиатри....

  • 677
  • 6
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
 #2gunfireнетипично за един татко на 2месечно детенце да пише във този "женски или по-точно майчин " сайт но искам да се извиня че навлизам в тази светая светих и да споделя възмущението....всъщност яда си от пълното безхаберие и неразбиране да не говорим за НЕАКТУАЛНОСТТА във детската педиатрия.ИЛИ казано по-простичко "как да отида /разбирай как да си заведа детето/ на лекар като знам какъв съм инженер.... newsm78
Никога не съм предполагал че създаването на един човешки живот може да те направи толкова щастлив...че още с поемането  си на първата глътка въздух това човече е променило ВСИЧКО!!!И оттук нататък за него правиш и ще правиш ВСИЧКО!!!Не се ли преввъща детският педиатър във втория по важност член на семейството...че дори и повече...защото си му поверил ЖИВОТА НАЙ-МИЛОТО -  ДЕТЕТО СИ?!!!Не стоиш ли с отворена уста пред него../педиатъра./  опитвайки се да попиваш всяка думичка излязла от устата му, и да  се притесняваш като първолак дали няма да   изспуснеш нещо важно...защото той ЗНАЕ!!!!! ВСИЧКО ЗА ДЕТЕТО!!....ИЛИ ПОНЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ЗНАЕ.....
И как би трябвало да реагира нормален човек когато разбереш че срещу теб стои абсолютен лаик?....Ще ви кажа...започнах да мечтая да вляза в затвора....ей така пожелание..!!!и да станат невежите идиоти които лекуват и консултират детето ми А също и ВАШЕТО с един по-малко!!!!
Какво трябва да направя когато предпишат крем за пъпчици на детето и случайно прочитайки указанието разбера че е .....!!!????ЗАБРАНЕН!!!за малки деца и кърмачета....защото нанасял еди какви си увреждания...и на въпроса ми защо го е предписал-  да ми отговори...МИ ЕДНА ЦИГАНКА ТАКА  МИ КАЗА?????!!!!как трябва да реагирам когато чета за захранването на децата...че по наи-нови данни трябва да започне около и след 6 месец а той ти го предписва в първия..и детето се скъсва от рев и неспокоен сън...какво да направя когато ми предписва мехлем за лице който не се мие със седмици../а същият го има къде къде по-осъвременен/...при това безцветен..и на всеки мой въпрос да отговаря-да  добре!!!...без значение дали го питам за детето или за глада в етиопия и необходимостта от изтребването на скакалците опоскващи земите им...примерно..!
АМИ СМЕНИ СИ ПЕДИАТЪРА !!!ще изкрещи всеки в лицето ми...да хубаво...добре....!!НО съседката с дете на 3 мес....приятелката на жена ми от съседния квартал с бебе на 6 мес...ами моите колеги с деца на не повече от 8-9месеца...и те имат същите проблеми....И ТЕ ЛИ?????И какво остана??????какво да правим всички ние" НЕЗНАЕЩИТЕ"  ????  ЩЕ ВИ КАЖА-  ДА ПРОДЪЛЖИМ ДА СЕ ПИТАМЕ И ДА СИ  ПОМАГАМЕ СЪС СЪВЕТИ ОТ ОПИТ...И ПРАКТИКА...В САЙТОВЕ КАТО ТОЗИ....ИЗВИНЕТЕ ако съм прекалил....благодаря !!!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ми такива са (с малко изключения). Не можем да ги изтрепем заради невежеството им. В 21 век обаче имаме едно преимущество- интернет и морето от информация в него. Аз я ползвам и не се предоверявам на педиатри (пък и други лекари). Не би трябвало да е така, но май няма друг начин ако искаш да си осведомен.

# 2
Ми често казано и да влезеш в затвора няма да промениш нищо - от време на време споменават за пребит или намушкан доктор, ама като гледам не са се променили по никакъв начин.

Затова повечето майки са изчели порядъчно медицинска литература. Както ми спомена преди време една позната - не очаквай от личния лекар да те лекува, но си избери такъв, който няма да ти отказва направления.
Относно арогантното поведение на лекар - не знам дали можеш някъде да се оплачеш та да се промени дано, ако не за теб, поне за другите пациенти.
Както казват "кучето скача според тоягата", ама тояги не виждам наоколо...

Радвай се че има този форум, че има и други форуми от които човек може да получи информация, ако не педиатъра, то поне ти се възползвай от него. Да ти кажа, че и педиатри влизат често тук, та можеш да споменеш за твоя проблем. Вярно е, че "по телефон" не може да се прегледа, но пък мразя педиатри, които не вярват на наблюденията на майката и са толкова самонадеяни и вярват, че 10 минути са им достатъчни да разберат какъв е проблема. Така че възползвай се напълно от интърнет, има и сайт, в който влизат много лекари специалисти, но не помня адреса сега, просто го потърси.

И добре дошъл в света на българския родител!

# 3
  • Мнения: 1 517
Хич да не ти пука, май човек  Hug Аз половин доктор станах покрай такива педиатри  Laughing Сега като ги заведа и ме питат: "Какво да му изпиша?" или "Кой сироп предпочиташ"...защото разбраха, че понякога аз знам по-добре.
  Или как ти звучи: "Нищо му няма майче, здраво е детето!"..."Ами защо кашля така грозно, тогава?" - питам аз..."Ами защото има бронхит, бе"  #Crazy   и след около час ни приеха по спешност с дихателна недостатъчност, щото нищо му нямаше и беше само на 1 год.

Мноооого здраве на детето (децата)!!!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 001
В началото се дразнех, след това се чудех защо Тъщата чете листовките на предписаните лекарства  newsm78 ... сега и аз правя същото ... въпреки, че имаме много добро GP ... педиатърка, която се доказа с Александра и сега й се доверявам напълно и с Никола ... но май е въпрос на много "проучване" и малко късмет ...

За затвора: кой ще ти храни детето ...
За смяна: ами ако всички се махнат от некомпетентния педиатър, то той няма да има върху кого да се учи и накрая ще си търси друго поприще ... май това е начина ... + "реклама"

# 5
  • Мнения: 1 172
Търсете му отговорност за изписаното неподходящо лекарство. Неслучайно всичко, което изписват, е написано на рацепта, придружено с техен печат (а май и подпис). И си сменете лекаря. Докато има хора в неговите списъци, той ще си практикува и въобще няма да му пука дали си доволен или недоволен.

# 6
  • Мнения: 116
Хич да не ти пука, май човек  Hug Аз половин доктор станах покрай такива педиатри  Laughing Сега като ги заведа и ме питат: "Какво да му изпиша?" или "Кой сироп предпочиташ"...защото разбраха, че понякога аз знам по-добре.
  Или как ти звучи: "Нищо му няма майче, здраво е детето!"..."Ами защо кашля така грозно, тогава?" - питам аз..."Ами защото има бронхит, бе"  #Crazy   и след около час ни приеха по спешност с дихателна недостатъчност, щото нищо му нямаше и беше само на 1 год.

А това, че си висше образование значи, че за 20 дена си взимал по 5 изпита и си се научил да четеш избирателно и да запомняш най важното.
И аз станах половин доктор, а жената - цял.  bowuu
А за докторите като за мъртавците  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт