Трябва ли бебето да спи в отделна стая!

  • 5 734
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
 Чудя се има ли майки които да оставят бебето си да спи в друга стая newsm78Или май само по филмите го има това?!Аз ли4но немога да оставя беб4ето си само NaughtyА вие?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Откакто стана на годинка - да, но преди това не. И сега ми е мъчно като я оставям да спи в друга стая, но смятам, че е по-добре. Тя се чувства добре и сутрин идва да ни събужда.

# 2
  • Мнения: 6 461
Ние сме неразделни................. Mr. Green,всички сме в една спалня...... Crazy
Може би в скоро време ще ги отделя ...... newsm78

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ние още спим в една стая, мисля, че трябва да стане поне на 2г., за да си отидем ние в спалнята, а той да си остане в детската, ама знам ли.......

# 4
  • Мнения: 7 723
Дали трябва или не е трудно да се каже. Ако бебето е спокойно и спи по цяла нощ- защо не? newsm78
Мисля, че при всяко дете е различно и само майката може да прецени кога да го "отдели". Колкото по- рано, по- добре Peace

# 5
  • Мнения: 3 478
Не, не е само по филмите. Моето бебе спи в отделна стая, така е от началото Peace. Иска ми се не само да е в нашата стая, но и да си я гушкам в моето легло, но тя си се справя много добре отделно и не ми се иска да нарушавам това. Верно вечер се буди много и трябва да ставаме, това определено е единият от минусите на спането по отделно, нооо...

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Още спим заедно. Но стегнахме детска стая и в най-скоро време щерките ще си спят в нея. Притеснявам се, че ще се отвиват и че ще падат от леглата ooooh!

# 7
  • Мнения: 136
Да-трябва от първият ден.
Виж с търсачката,има доста такива теми.

# 8
  • Мнения: 5 393
Имам приятелка чието бебе спи в отделна стая от самото начало.Първия месец имаше едно походно легло за нея в бебешката стая, и тя спеше там за кратко.
Ние все още сме заедно, но определено се замислям да го отделя в самостоятелна стая.Свикнал е да заспива сам и не се буди през ноща(много рядко),та си мисля че няма да е трудно.Проблема е само, дали искам да си " жертвам" хола(да го направя наша спалня) newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да-трябва от първият ден.
Виж с търсачката,има доста такива теми.
Между "трябва" и "мисля, че трябва" има разлика. Защото аз съм чела, че не е желателно през първите 6 месеца.

# 10
  • Мнения: 6 039
Чудя се има ли майки които да оставят бебето си да спи в друга стая newsm78Или май само по филмите го има това?!Аз ли4но немога да оставя беб4ето си само NaughtyА вие?

не знам дали трябва или не, но като се върнах от родилното, оставих детето си да спи в стаята си, а ние с баща й в спалнята.
тя и досега не иска да спи при нас, а понякога така ми се иска да се гушнем тримата заедно.

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Не е само по филмите, прожектира се и у нас.Малката спи в отделна стая от изписването.Мисля че и ние и тя се чустваме отлично и никой не страда от това.
Чудно ми е ако тя е при нас как баща й ще се изкашля през нощта няколко пъти (отказа цигарите и сега кашля повече от преди), как аз ще стана до тоалетна без да тропна и да я събудя, как телевизора ще работи цяла нощ, сутрин въздуха в нашата стая не е никак свеж, особено след гости с консумация на алкохол и не ми харесва детето да диша тия алкохолни изпарения.Мъжа ми не се напива, но колкото и малко алкохол да употреби все пак си ухае в помещението.Да не говорим че дори и през зимата отваряме прозореца и спиме така.
Ако нямахме тази възможност нещата щяха да изглеждат по друг начин, а освен това бебка е много спокойна и си спи цяла нощ.
Въпрос на личен избор и си е до бебе, ако то позволява!!!

# 12
  • Мнения: 104
разбира се, че не е само по филмите
аз предпочитам да спи отделно

# 13
  • Мнения: 7 474
Не знам дали трябва , но е добре от към 6 мес. поне  Peace

# 14
  • Мнения: 1 866
Какви филми? Grinning В някои държави поне 90 процента от децата спят сами в стаята си. Дъщеря ми започна да спи самостоятелно като стана на 2 месеца, сега бебето, което е на 3 месеца и половина мина при кака си преди няколко дни. Така че не е само, пак си има компания, но не сме ние с татко му. Голям купон е вечер като ги слагаме да спят заедно, каката (на 2 години и 4 месеца) е във възторг, а синът ми който е от бебетата, които имат повече нужда от компания и от присъствие, явно също се чувства добре.

Общи условия

Активация на акаунт