подготвителни контракции ли са това

  • 1 032
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
здравейте! Преди дни влязох в 7 месец-до този момент нямах проблеми,но от една седмица изведнаж ми се появява силна болка ниско в корема-не мога да стана ooooh!няколко пъте се събъждам и вечер от това.Пия нош-па и ми минава.Но болката е ужастна-ако са подготвителни,не ми се мисли за истинкките Cry

# 1
  • Мнения: 55
Не съм имала никакви болки през бременността. Контракциите не започват изведнъж, първоначално са по-лекички и през по-дълъг период, постепенно стават по-чести и по-силни. Най-добре се консултирай с твоята докторка.

# 2
  • Мнения: 99
Здравей!
Не се притеснявай, че още сега те боли. Всеки организъм реагира различно. Аз нямах болки, освен в деня преди да родя, когато започна "купонът"  rotfImao
След като ти минава от Но-шпа, значи не са истинските контракции. Освен това е нужно да следиш периода - ако са на равни интервали и т.н. Мисля, че знаеш за това.
Наистина болките при раждането за повечето жени са силни, но, повярвай, всичко минава и остава прекрасното преживяване да гушнеш малкия човек. Мисли за това и ще ти е по-леко.
Успех ти желая и да родиш здраво и красиво бебче!
Поздрави!  smile3525

# 3
  • Мнения: 7 723
не мисля, че са подготвителни контракции- първо, защото още ти е рано , и второ, защото те не са болезнени в началото. По- вероятно е бебето да ти притиска някой орган. Може и някой нерв. Не се притеснявай- нормално е  Peace

# 4
  • Русе
  • Мнения: 150
Абе и аз днес имах една силна болка в кръста,и отпред ниско долу изцяло в дясната половина. ShockedНо ми мина Peace Естественно преди това ми минаха и други мисли. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 161
здравей!и аз имах подобни проблеми в 7-я месец и се оказа недостиг на магнезий.матката се свивала заради това и ми предписаха магнерич.след това нямах никакви оплаквания.все пак нищо не се знае, newsm78,може бебето да те рита там,а и органите се разместват,защото матката нараства.всичко е възможно.консултирай се с лекар за всеки случай.така ще си по-спокойна.леко бременеене Peace

# 6
  • Мнения: 220
здравей!и аз имах подобни проблеми в 7-я месец и се оказа недостиг на магнезий.матката се свивала заради това и ми предписаха магнерич.след това нямах никакви оплаквания.все пак нищо не се знае, newsm78,може бебето да те рита там,а и органите се разместват,защото матката нараства.всичко е възможно.консултирай се с лекар за всеки случай.така ще си по-спокойна.леко бременеене Peace

АБСОЛЮТНО ВЯРНО  и аз бях така - това са подготвителни контракции, при всеки е разлияно, имам познати оюе от 4 месец са така

# 7
  • София
  • Мнения: 549
Не е необходимо да са подготвителни контракции!!! Аз имах силни болки още от първата седмица след зачеването, в резултат на което цялата бременност изкарах на Но-шпа. Обяснението на доки беше, че просто имам чувствителна матка!!!

# 8
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Казват, че контракциите са точно на средата - нито вляво, нито вдясно.
Сподели с лекар!
Успех!

# 9
  • Мнения: 380
Най-вероятно са подготвителни контракции. Аз имах такива още в ранна бременност, но без болка. Усещах едно стягане на корема за секунди и после отпускане. Отиди на лекар за по-сигурно. А истинските контракции не могат да се сбъркат. Усещат се като силна менструална болка на спазми и са през равни интервали. Ако при движение и смяна на позицията спре да те боли,значи са "фалшивите" контракции.
Успех и сладко бебче ти желая! Hug

# 10
  • Мнения: 6 461
здравейте! Преди дни влязох в 7 месец-до този момент нямах проблеми,но от една седмица изведнаж ми се появява силна болка ниско в корема-не мога да стана ooooh!няколко пъте се събъждам и вечер от това.Пия нош-па и ми минава.Но болката е ужастна-ако са подготвителни,не ми се мисли за истинкките Cry
На мен ми се случи нещо такова в края на 6ти месец.
Изписаха ми МАГНЕРОТ и НО-ШПА.

# 11
  • Мнения: 286
Така, както го описваш се разбира, че болката е постоянна и от но-шпа ти минава. Тогава това не е контракция! Може да те боли от много неща, само споко, абсолютно нормално е! При мен нямаше нещо, което да не ме боли - гърба, кръста, корема, бъбреците, краката, всичко това се натоварва или притиска и оттам идват и болките! Леко добременяване и едно голямо здраво бебенце ти желая!  Hug

# 12
  • Мнения: 6 164
Подготвителните не болят - само се стяга мускула.
Тази болка не е нормална - обади се на лекаря си!

Общи условия

Активация на акаунт