Помогнете ми с инфо за пералня и печка

  • 638
  • 4
  •   1
Отговори
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Момичета, моля ви, помогнете ми с малко инфо. Предстои ни да си сменяме накуп и пералнята, и готварската печка. Можете ли да ми препоръчате марки, да ми кажете съответно плюсовете и минусите?
Това, което искам е пералня клас АА, задължително с електронна везна. Всъщност точно заради везната ще сменяме сегашната. Казаха ми, че най-добрите перални са на Електролукс и AEG. Някои хвалят и Уърлпул. Вярно ли е това? Кое все пак да взема?
Що се отнася до печки, то искам да е с керамичен плот, евентуално въртящ се шиш на фурната и вентилатор на фурната. Обаче ми казаха, че комбинация от въртящ се шиш и вентилатор няма. Или едното, или другото. В такъв случай кой е по-добрият избор? Доколкото знам вентилаторът спестява в голяма степен гадните миризми при готвене. А може би има и друга функция? Дали липсата му може да се компенсира от абсорбатор над печката плюс издърпващ вентилатор в комина? Чудя се освен това на каква марка да се спра за печка. Всеки различно препоръчва. Коя е най-добрата с такива показатели?
Благодаря ви предварително за помощта.  Hug

# 1
  • Мнения: 1 041
Относно техническите характеристики на уредите изобщо не съм в час, въпреки,че скоро избирах уреди.Просто си избрах някои есктри, които държа да притежават Embarassed!
Пералнята ми е АЕГ62610, но иначе  на външен вид харесах повече Електролукс със същите характеристики. Изпира добре!
Фурната ми е от 2 седмици и все още нямам достатъчно наблюдения, но мисля, че и тя добре се справя със задачите Grinning! С вентилатор е /АЕГ 5701-4/. Не се усещат много миризмите при готвене. Аспиратор пусках само при отваряне на вратата на фурната по време на печене на пиле.
А ти защо държиш да има шиш?

# 2
  • Мнения: 1 212
Относно пералните...AEG и Еlectrolux - смятай ги за една марка, само дето АЕG е по - високия клас
Моята пералня е AEG  / мисля е без електронна везна, или поне на знам какви са и функциите на тази везна/ и съм много доволна...
На родителите ми избрахме Еlectrolux.....няма забележки също, дори имат сходно програмиране , повече опции и около 300 лв по - евтина беше....
За печка керамиката е идеален вариант, добре си се спряла... Peace
В къщи има инокс такава с марка ARISTON....
Има доста опции за печене, функция грил / но не е пръчка по средата/ и вентилатор отзад.....
Най - ценната и опция е само-почистването, което всичко на всичко съм го ползвала веднъж след голяма мазнотия....ефекта е страшен....
става като нова !
Е това е ....

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не разбрах защо държиш на ел. везна на пералнята? Rolling Eyes

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Момичета, благодаря ви много. Настина ме ориентирахте.  Hug
Везната ми е важна, тъй като може да изпира и един парцал. Тоест не е нужно да пълниш цялата пералня - 5 или 6 кг, а може да я програмираш според количеството на прането. За мен това не е без значение. Понякога се налага да изпера - да речем само тъмни дрехи, които са не повече от 2 кг, а не бих искала да ги трупам някъде, докато станат достатъчно количество. Мразя кошовете за мръсно пране и в такива случаи просто запретвам ръкави и изпирам на ръце, което пък изобщо не е работа.
Относно печката - честно казано аз лично предпочитам да има вентилатор. Но мъжът ми веднъж пробва при наши пиятели агнешко, печено на въртящ се шиш, и заяви, че е като истинско чеверме. Според мен си е излишна глезотия, пък и глупост да се лишиш от вентилатор, за сметка на този шиш, който предполагам, че ще ползваме най-много 3 пъти в годината.
Затова и ви питах - за да разбера и мнението на хора, които вече имат подобни перални и печки, и ги ползват. Това за самопочистването например, ми изглеждаше доста съмнително. Друго си е човек да го чуе пряко от някой, който вече е ползвал тази опция, а не от продавача в магазина.
Благодаря ви още веднъж.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт