?? за странични ефекти от "Дуфалак"

  • 1 579
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Здравейте!!!!! Моята беба е на месец и половина и е изцяло на кърма, но от известно време се запече. Изчетох много неща за запека и затова и не пуснах тема, въпреки , че съм малко притеснена. Но може би усвоява кърмата добре. След три дена даване на " Дуфалак" най-сетне с много рев се изакахме, но мъките не спряха. Стана неспокойна, цяла нощ пръцка и приплаква. Какво и става, може ли да е страничен ефект от Дуфалака? На някой случвало ли му се е? А от няколко седмици и коликите и бяха намалели и спеше спокойно. Оффффф да давам лииии, да не давам лииии???? Три дена пи овесени ядки, не стана. Изаках я с термометърче, но неискам да прибягвам до такива методи и затова педито ми предписа Дуфалак.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Здравей,лично при мен дуфалака доведе до повече газове така че е напълно възможно.Защо не опиташ да го изчакаш да видиш кога само ще се изака,ние сме на 4-5 дена ,не помагат термометри. А овесени ядки не му давай алергизиращи са, и са с глутен-след 6м.Успех Hug

# 2
  • Мнения: 76
Какво значи, че се е запекла от колко дена не е акала. при бебетата на кърма е фатално ако не са акали 9-10 дена. Аз не знаех това и също давах дуфалак и на лекари го водих и сега съжалявам.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
Моят съвет:не давай Дуфалак,защото е нормално за кърмачета да не акат дни наред.Не давай овесени ядки.Мама по-горе е писала,че са алерген и то силен.Не го мъчи и с термометър дребосъчето.Просто е излишно.Единственото,което те съветвам да правиш ,е да следиш консистенцията на акито.Ако тя е както обикновено,дори след като се изакало след няколко дни,значи всичко е ОК.

# 4
  • Мнения: 508
И аз мисля, че просто усвоява кърмата хубаво. Акото не е твърдо. Ама нали разчитам на лекаря и права каквото ми каже. Но ще и спра Дуфалака за известно време, пък да видим.

Общи условия

Активация на акаунт