Вечеря на дете след годинката

  • 692
  • 11
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
Не знам в кой форум да пусна темата и тъй като все още кърмя по малко пускам запитването ми тук.
Става въпрос за хранене след годинката. 
Вики закусва в 8,30-9 ч. попара (въпреки, че има доста зъби не иска да захапва нищо друго освен солетки, вече се чудя как да я накарам да дъвче), обядва към 12,30. Следобедна закуска (каша, плодово пюре или други плодове). Къпем я и й давам кисело мляко с бисквитка към 20,30-21ч., кърмя за да заспи.
Преди няколко месеца й давах супа и след това я кърмех. Когато намаля кърмата ми започнах да й давам кисело мляко. След това тя отказа да яде супата и сега сме само на кисело мляко вечер и кърма.
 Да започна ли отново

# 1
  • Мнения: 516
Аз давах супичка към 18.30ч. и после към 22ч кисело мляко с бисквити. Може някаква кашичка да е за вечеря- редувай ги че омръзва  Peace
Но щом кърмиш кашичките са добър вариянт

# 2
  • Мнения: 271
За вечеря давам каквото има, предпочитам да е супа, но малката не е на това мнение. Яде каквото ние ядем, защото е първа на масата и си иска. Но това към 19.00-20.00. После я къпя и кърмя. Но като се замисля на 1г.1м. по-често пропускахме вечерята(я бананче, я нещо малко) и наблягахме на кърменето, така че може и да й харесва повече киселото мляко от супата. За всичко си има време   bouquet

# 3
  • Мнения: 6 461
За вечеря давам с каквото се храним ние.  chef
Готвя без да запържвам и без много подправки.(например тази вечер беше кюфтета с бял сос-това вечеря Пламен -1г2м)
Винаги приготвям и едно шише с кисело млекце ,защото още става нощно време да яде.......... Crazy

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
На тази възраст детето основно ми пропускаше вечерята или ядеше кисело мляко - голяма любов беше то за период от няколко месеца Crazy Друго можеше да не яде, стига да има кисело мляко.
А по принцип супа или обща храна е добра идея за тази възраст - примерно от вашата храна, преди да я подправиш, отсипваш и после остатъка досготвяш с каквито подправки ядете Simple Smile

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
За вечеря синът ми хапва супа или друга храна от нашата, но отделена преди подправките или мляко с бисквити. В повечето случаи това става към 19 часа, понякога и по-рано. Заспива към девет, но не иска да яде или пие нищо след вечерята си. Изключение са залачета, които хапва от лакомия ако някой му се яви дъвчещ пред погледа.

# 6
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
Благодаря на всички за отговорите ви. Вече се опитвам със супата и по-малко се получава - стига да не види шишето с мляко Wink

# 7
  • Мнения: 784
 Според книгата "Грижи за  малкото дете" на проф.Гатев, хранителният режим на едногодишното дете трябва да е следния:

1) закуска - мляко с ориз, мляко с грис, попара, макарони с масло и сирене; десерт - плод/пюре
2) обяд - ястие с месо; десерт - плод/пюре (чрез плодовете се усвоявя по-добре желязото от месото)
3)следобедна закуска - нещо от асортиментите на сутрешната+ плод
3) вечеря - постно ястие; кисело мляко или млечен десерт

 Според книгата за тази възраст 400г мляко на ден - кисело/АМ/кърма - са достатъчни и поемането на повече мляко не дава възможност детето да си набави необходимите хранителни вещества, съдържащи се в другите храни.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз давам супа или от нашата вечеря около 20 часа. После се кърмим за заспиване. На 1 година е.

# 9
  • София
  • Мнения: 830
МИриел, давам от нашата храна когато е подходяща, луда съм на тема добро хранене. Ако не е подходяща, каша, кисело мляко.

Battlestar Galactica rulzzzzzzzzzzzzzz


# 10
  • Мнения: 631
аз мога ли да пусна въпрос в темата
ние хапваме три пъти твърдо и останалото кърма
сутрин ядем каша - млечна най често и малко плод
обяд някакво ядене по често с месо аз му ги готвя без подправки или от нашето но готвя без запръжки и подправки
следобедна плод, каша, кифла, ако съм правила баница парченце 3 на 3 см
и понеже спи само веднъж на ден на обяд от 12 до 13 ч а става сутрин в 6 и вечер заспива в 19 ч най късно за нощ
тоест след 17 ч когато приблизително яде третата порция твърда храна е само на кърма до 7,30-8 когато давам закуска
питам малко ли му е
трябва ли да има вечеря от супа или нещо друго

# 11
  • Мнения: 225
питам малко ли му е
трябва ли да има вечеря от супа или нещо друго
След като яде в 17ч., а си ляга в 19ч просто няма как да му даваш супа-за толкова малко време няма да е гладен и съответно няма да иска да яде супата , дори и да се опитваш да му я даваш.Може да пробваш да поразместиш храненетата така, че да яде почти непосредствено преди лягане, та да е по-сит през нощта и съответно да се буди по-малко.А пък ако не ти се буди през нощта-то просто няма от какво да се притесняваш! Wink

Общи условия

Активация на акаунт