Какво да правя?В коридора на стълбите не се маха съседа наркоман?

  • 1 080
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 450
Здравейте мами,направо съм объркана.От 30 мин в коридора стои съседа наркоман-пръхти,скача,баба му не го пуска.А аз немога да заспя...Да викам ли полиция да го прибира?

# 1
  • Мнения: 6 417
Да не вземе да се гътне нещо? Щом подскача... newsm78

# 2
  • Мнения: 450
Незнам,страх ме е да погледна,но не е сам-има още няколко.
Честно да ви кажа,не му мисля доброто-не ни оставя на спокойствие,но другите си мълчат-нали не е на техния етаж. Embarassed

# 3
  • Мнения: 6 167
наркоманите са безобидни, не са като алкохолиците.
обади се в полицията.

# 4
  • Мнения: 450
Да,силя се аз-полиция-но нали сме врата до врата-като ме срещне утре...Незнам направо...
Извинявайте,за притеснението,мами,просто си държа тел.до мене в бойна готовност.
Благодаря ви,че ми писахте Hug и бяхте с мен-така не съм сама с детето  bouquet
Тая нощ няма да спя пак Close

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 01:30 от ellza

# 5
  • Мнения: 1 860
 Обаждай се на полиция, ако не си го е прибрала бабата вече. То тя не го иска ти го жалиш.

# 6
  • Мнения: 326
Съветът ми е при такива случаи да звъниш на дежурен РПУ. Изпращат ти до 1/2 час патрулна кола с дежурни полицаи, т.нар опазване на обществен ред или нещо такова. Ако изрично заявиш по тел., че не искаш да цитират името ти /всъщност то трябва само на дежурния, за да удостовери сигнала/, повярвай ми, полицаите няма да кажат на наркомана кой ги е повикал. Казват нещо от рода на "съседи позвъниха и се оплакаха от Вас". Когато съобщаваш на дежурния не казвай "Ама той по принцип си е кротък, ама сега какво му стана..." По-скоро "позасили" нещата  - че буйства, спи пред вратата ви, тропа на бабата в късни доби, абе, нещо такова. В противен случай - звучиш ли спокойно, за тях означава, че си "овладяла" ситуацията и няма да дойдат с бързината на Батман Wink

# 7
  • Мнения: 450
Anette,nana_cool,
Благодаря ви много и на вас!!!Щом като няма да се знае името ми-довечера ще звъня!  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 423
Обезателно трябва да звъннеш.
Ако пък е попрекалил, може и
Бърза помощ да се извика. Все
пак и той е човек, просто тръгнал
по кофти път. А полицията сигурно
записва разговорите и няма нужда
да обясняваш коя си каква си, те и
по номера ти ще си запишат, че
си звъняла. Едва ли ще обясняват,
че точно ти си се обадила. Дано
може да се помогне на момчето.

# 9
  • Мнения: 2 553
И аз мисля, че в такива случаи трябва да се обърнеш към полицията - поне аз бих! Разкажи какво стана - всичко наред ли е?

# 10
  • Мнения: 450
Заспах към 4.00,но по принуда-неиздържах повече будна Embarassed
Те се качиха на тавана и цяла нощ продължиха да се разхождат нагоре-надолу с асансьора и по тавана-тичаха,търкаляха бутилки май...Това не е за първи път,момчето няма да се оправи ,освен ако не замине в комуна,но кой може да го задължи!?!Ако е само той,може би нямаше да пискам толкова много,но са няколко и това ме плаши .Счупиха стъклото на външната врата-хазяина ги е видял преди няколко дни-за да влизат спокойно,че иначе няма кой да им отваря. Сега си мисля,че са като хлебарките - веднъж настанили се- няма как да ги прогоним!Може за ден,два с полицията,но те пак ще чупят и ще си влизат.
Благодаря ви за подкрепата Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 819
Не разбирам, защо все пак не звънна в полицията?!? Ако си решила, че ще се обаждаш-направи го веднага, не чакай да се случи нещо. Наркоманите сами няма да се махнат.

# 12
  • Мнения: 2 631
Ами полиция, или другия вариант: щом тропа на баба си, то къде са родителите му?  newsm78
Ако е непълнолетен може да се потърси и някаква институция за закрила или за лечение...знам ли? Поразпитай някой за него и непеменно уведоми властите. Живей спокойно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт