Quinny Zapp?

  • 1 056
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Здравейте,

Интересува ме има ли майки, които имат Quinny Zapp и ако да -
дали я използват от раждането на бебето, какви са основните  предимства и недостатъци на количката.

Първият 'етап' е за новородено  ( има и покрив и тн, но на снимката не се вижда).


След като премине 6 месеца ( 13 кг) следва да се премести в това:



Вторият етап не е ли много 'стръмен' за малко бебе на 6-7 месеца?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Много съм доволна от моята, но я купихме около 1 год. възраст на Дари.

Тогава разгледах всички възможни и тази ми се видя най-добра. Малка, компактна, лека, удобна и здрава.

Все още си стои в багажника на колата ми, макар че последно я ползвах преди 3-4 месеца. Не става да я товариш с чанти и багажи, но не ми е и трябвало.

Напоследък виждам, че е много популярна - пълно е с такива.

# 2
  • Мнения: 136
Взех Quinny Zapp ,когато синът ми беше на 1,5г. От тогава до сега мисля,че няма по-удобна количка.

Предимства :свръх лека, изключително маневрена( можеш да бягаш,минаваш всякакви терени) неусетно.Компактна.(най-малката в  сгънато положение в света).Модерен дизайн и фешън цветове.Гаранция!

Като недостатък и отчитам това,че има един преходен период за който не е много удачна (6-ти месец -1година)..За едно 6,7 месечно бебе определено е стръмен вариант.Повечето бебета заспиват в количките при по-дълги разходки.Дори и да не спи едно дете,често му омръзва да е в седнала поза.
Quinny Zapp няма възможност за легнало положение.След година да си седнал е по-интересно.Пък и лежането се замества с вървене. Simple Smile
Maxi Cozi не съм ползвала,но мисля,че е
 идеален вариант за кратки разходки, пазарене,работа в града,но не за всекидневни.Няма как да завиеш детенце ако е зима...Да не забравяме,че това е автоседалка и възможностите за движение са ограничени.
Добре е да чуем мнението на мами,които са ползвали Quinny Zapp от първият ден.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 02:42 от KpoTka DuBa KoTka

# 3
  • Мнения: 6 167
Благодаря за мненията, наистина, дано се появи майка , която има Quinny Zapp
от първия ден. Търсих в Интернет снимки на бебета в двата варианта, намерих няколко,
бебетата, които са седнали ( 6,7 мес) изглеждат доста... оклюмало.
Иначе количката е наистина уникално лека и маневрена,  и е идеална за едно лятно бебе.
Липсата на багажник не е най-голямата беда. 
Но си права, че като че ли има нещо недоизкусорено, точно между 6 мес и година Peace Сякаш липсва една 'приставка' между първия и втория вид. По-полегнала.

Но е толкова шик, че  Crazy

# 4
  • в стаята
  • Мнения: 469
Количката е хубава, но за по-голямо бебече. Мисля че за 6 месечно бебе не е много подходяща.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 193
Здравей, Peace
Quinny Zapp е лятна количка,столче,ако мога така да я опиша.Според мен,това е количка за над 1 годинка на детето.За мен е абсурдно да се сложи новородено дори в Maxi Cozi ,да,може но за не повече от половин час,А и след 6-ти ,7-ми месец как ще се сложи едно толкова малко бебе в това столче newsm78 Според мен изчакай,живот и здраве след годинката си я вземи тази колкичка щом толкова я харесваш Peace

# 6
  • Мнения: 2 498
Съседката ми над нас роди на 10 септември тази год. и от самото начало е със същата количка с кошчето на Maxi Cozi, даже и цвета е същия като на снимката....говорих с нея и е доволна....

# 7
  • Мнения: 911
Здравей!
Ние си купихме Зап-а, когато Малик беше на шест месеца. Причината беше, че не качвам детето в кола без столче (имахме точно макси кози) и това беше възможността за мен да се придвижвам свободно с детето и такси напр. Много удобно и лесно е. В никакъв случай не можеше да става дума да сложа Малик в седналото положение на шест-седем месеца. Това е възможно едва когато детето може да седи наистина стабилно, но нищо не ти пречи да возиш детето в комбинацията с макси кози, докато и на теб, и на него му е удобно. Ние минахме на седналия вариант чак на 8 месеца. Не съм сигурна, че количката е подходяща от самото начало, въпреки че тук много хора я ползват така. Педиатърът на Малик ни беше казал в началото, че първите месеци не трябва да се прекалява със столчето за кола и че напълно легналото положение е все пак най-добре за бебето. Не мога да преценя, само знам, че Малик винаги с удоволствие е бил в столчето за кола и е спинкал там като къпан. Сега му се случва и да заспи в седналото положение, не изглежда много удобно, но функционира Grinning Ползваме количката и при студено време, само че със зимно чувалче и ако има силен вятър или ако вали, с дъждобран - много съм доволна. Мисля, че няма защо да ти изброявам предимствата и че по-скоро биха те интересували недостатъците:
- на първо място малките колела. Не ми беше удобно по софийските улици, особено в сравнение с другата ни количка, която е с големи колела
- липсата на амортисьори. В седналото положение не е толкова страшно, защото много здраво опънатият плат поема част от сътресенията, но с макси кози положението при неравен терен не е хич ок, аз лично бих се притеснявала за бебето.
- липсата на легнало положение - не всяко дете може да заспи така
- липсата на багажник. Естествено се намират начини - можеш да си закачиш чантата (но не твърде тежка, особено в седналото положение и с не много тежко бебе, за да не се обърне количката)
- липсата на възможност на регулиране височината на дръжката. Аз съм доста висока и на мен ми е мааааалко нисичка, а мъжът ми, който е 1,95м, направо се прегърбва, като го вози.
Сега пък ми се струва, че прекалено много я оплюх, а не ми беше това намерението. Аз съм наистина супер доволна от тази количка и не бих я заменила, НО за първите бебешки месеци и за по-дълги разходки, напр. целодневни, задължително бих препоръчала допълнителна количка с големи колела, амортисьори и легнало положение.
Надявам се, че можах да ти бъда полезна Hug

Общи условия

Активация на акаунт