моля кожете ми възможно ли е?

  • 1 196
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
--------------------------------------------------------------------------------

от 2 седмици бебчо повръща. понеже ми е малко кърмата  и му давам  фризовом ,но страннто е че от него не повръща,а от кърмата да,в смисъл че като яде кърма винаги повръща,а като яде фризовом никога до сега не е повръщал.Кажете ми според вас дали е възможно да повръща от кърмата и какво да правя много съм изплашена  и притеснеа
 

# 1
  • Мнения: 6 164
Ама той е почнал да повръща след като си започнала да даваш Фризовома, преди това не е - така ли?

Ако е така защо точно Фризовом, като преди това не е повръщал?

# 2
  • Мнения: 2 849
Нормално е да не повръща от Фризовом ,тя е АР храна и е с такава цел .

# 3
Консултирай се с педиатъра.Може да има някаква непоносимост към кърмата.Не се притеснявай. Peace

# 4
  • Мнения: 5 362
Нормално е да не повръща от Фризовом ,тя е АР храна и е с такава цел .

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз ти предлагам да пуснеш същия въпрос в кърмаческия форум, там мамите ще ти помогнат повече. Според мен не е нормално да повръща кърма, не може да има такава непоносимост.Има начини да си увеличиш кърмата и да не дохранваш с нищо.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
Ех, писах, писах и сървъра се скапа  Twisted Evil Ще пробвам пак

Възможно е бебето да повръща от кърмата  Peace Ако има непоносимост към белтъка на кравето мляко например, а майката консумира млечни продукти - резултата е повръщане. Може да е и от друга храна на майката, зависи от какво има непоносимост. Затова и от Фризовома не повръща. Според мен трябва да се направи консултация със специалист, да се установи причината за повръщането и майката да мине на диета, като продължи да кърми. За съжаление умните педита, като чуят за повръщане и отсичат - спираш да кърмиш, даваш Фризовом и готово  Twisted Evil
Съгласна съм с Блонди - по-добре пусни въпроса в кърмаческия  Peace

# 7
  • Мнения: 7 640
Ех, писах, писах и сървъра се скапа  Twisted Evil Ще пробвам пак

Възможно е бебето да повръща от кърмата  Peace Ако има непоносимост към белтъка на кравето мляко например, а майката консумира млечни продукти - резултата е повръщане. Може да е и от друга храна на майката, зависи от какво има непоносимост. Затова и от Фризовома не повръща. Според мен трябва да се направи консултация със специалист, да се установи причината за повръщането и майката да мине на диета, като продължи да кърми. ..........

напълно не съм съгласна Naughty
Кърмата е рядка, с вискозитета на вода, а Фризовомът е значително по-гъст.
Не е причината в диетата на майката Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
Ами Фризовома е точно за бебета, които имат проблеми с повръщането и са алергични към белтъка на кравето мляко. Затова е и гъст. А това, че кърмата била рядка и не можело да е свързано с диетата на майката не го разбрах  Rolling Eyes Confused Какво общо има?!
Аз това го знам от майки, на които бебетата повръщаха като бяха САМО на кърма. Ходиха на лекар - на едната и назначиха диета и тя успешно продължи да кърми. Другата започна да дава Фризовом и после да кърми. Е, повръщането се оправи, но кърмата и спря.
Не казвам, че е задължително и в този случай да е така, затова мисля, че е най-добре да се консултира със специалист, а не да разчита на мненията във форума

# 9
  • Мнения: 7 640
Ами Фризовома е точно за бебета, които имат проблеми с повръщането и са алергични към белтъка на кравето мляко. Затова е и гъст. А това, че кърмата била рядка и не можело да е свързано с диетата на майката не го разбрах  Rolling Eyes Confused Какво общо има?!
.............

Фризовомът е мляко, за деца с рефлукс и повръщане от друго естество, но НЕ и за алегрични към крави белтък.

Гъстотата с алегията няма общо.

Малкият вискозитет на кърмата провокира повръщането. Затова въпросните антирефлуксине млека са гъсти.

Истинската алергия към крави белтък не се облекчава при диета на майката. Тя въобще не се проявява при кърмени деца до момента, когато започнат да приемат те млечни продукти.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
PolarFox, сигурно си права, но се чудя защо на моите приятелки са им казали, че бебета са именно с алергия към крави белтък и са им изписали Фризовом?! Може и те да не са случили на доктори  ooooh!

# 11
  • Мнения: 7 640
PolarFox, сигурно си права, но се чудя защо на моите приятелки са им казали, че бебета са именно с алергия към крави белтък и са им изписали Фризовом?! Може и те да не са случили на доктори  ooooh!

направо съм сигурна Peace, то си е АМ с рожкови като добавка, но се прави от краве мляко. Не е соево, примерно.
Може и жените да не са разбрали нещо в стреса, а може и наистина така да са им го обяснили ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
PolarFox, сигурно си права, но се чудя защо на моите приятелки са им казали, че бебета са именно с алергия към крави белтък и са им изписали Фризовом?! Може и те да не са случили на доктори  ooooh!

направо съм сигурна Peace, то си е АМ с рожкови като добавка, но се прави от краве мляко. Не е соево, примерно.
Може и жените да не са разбрали нещо в стреса, а може и наистина така да са им го обяснили ooooh!

PolarFox е напълно права за Фризовома. Това не е мляко за бебета с АБКМ.

Мартин не е повръщал често, но когато повръщаше - винаге беше когато е ял кърма. И аз съм се чудила много дали има някаква непоносимост, макар че аз пазех безмлечна диета. Педито обясни с това, че кърмата била по-рядка, но не съм напълно убедена...

# 13
  • Мнения: 3 042
PolarFox е абсолютно права за Фризовом. Peace

Фризовом е всъщност Фризолак, но сгъстен с клей от рожков.

Моят син повръщаше още от раждането си. До 2,5м беше на кърма - повръщаше много, след това пи Фризолак и Нан и пак повръщаше много. Когато стана на 4м започнах да храня с Фризовом, което е мляко за деца с хабитуално повъщане /така си и пише на опаковката/. И с него повръщаше, но много, много по-малко.

# 14
  • Мнения: 76
Мисля, че не е зле да потърсиш мнението и на педиатър .....

Общи условия

Активация на акаунт