вашите 2 годишни дечица играят ли на PC

  • 6 538
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 823
Малкият ми син е на 2г.и2м. ,редовно стои до брат си когато играе или гледа нещо на компютъра.Колко останах изненадана, когато го видях сам пред PC,хванал мишката и я мърда към десния горен ъгъл и затвори всички прозорци ShockedНа другия ден  му пуснах една игра където трябва плодовете да  влязат в сенките си как го обясних самоооо Crazy,не очаквах да схване веднага,но той хвана мишката и започна да ги слага на мястото им Laughing
Oт кога вашите деца играят на PC,сега не мога да го отделя от монитора ако е пуснат и ми вика''пусни чица(дечица)'' doh

# 1
  • София
  • Мнения: 111
Моят син е на 2г. и 7 месеца и досега е играл на две игри на рс-то, но при тях единственото нещо което трябва да направи е да посочи с мишката и кликне с ляв бутон на подходящата картинка /любимото нещо на съответния герой/. Не го считам за особено постижение, а и се старая да не се взира много в монитора, защото после очите му се зачервяват.

# 2
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ние сме на 2.6г,не играем на игри но от време на време пошем буквите.Тя изявява желание защото ние с баща и го правим.Сега обаче в последно време сядам пред компютъра само когато спи,за да не се дразни.Не смятам,че е много полезно за нея достатачно е ,че гледа телевизия.Лично аз се притеснявам за зрението й,затова спях това занимание!

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
При нас е малко по-тежък случай, понеже и член на семейството е професионално деформиран на темата.
Та отговор на въпроса ти - да, моето 2 годишно дете играеше  на лап топ-а, като сега я гледам, на леглото, но с тази разлика, че ползва пръстовата мишка, защото е винаги на леглото, научи много бързо всички латински букви, най- в началот Paint и беше любимо, после откри сайт-а на Дисни и така....

сега съм и дала задача да обръща снимки, че ми е много досадно това упражнение и така.
та това с 2 годишните и ПЦ-то никак не ми е непознато.

# 4
  • Мнения: 155
Ужас!Ние май изоставаме на общия фон  Grinning! Те досега дори не са изявявали желание да пипат нещо по компа, камо ли да играят. Но това си има и добри страни - достатъчно се облъчват от телевизията  Shocked, поне от компа да започнат малко по-късно   Shocked Shocked

# 5
  • Мнения: 2 196
Беше на 2г и 6мес. когато седна за първи път на компютъра.Много обичаше да оцветява.
Сега/3г. по-късно/ се замисляме за неин комп.Заедно ще правим коледните календари. Grinning
На ден и отпускам по 30 минути пред компа. Peace

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 дъщеря ми проявява голям интерес към компа но за сега аз не съм и разрешавала да играе .. просто защото нито стола нито ми6ката са й удобни за тази цел и ме е страх да бе падне ..както ида е

 та може ли да споделите то4ните имена на тези игри или пък места откъдето поне може да се изтегли демо ...
 ина4е познавам едно моми4енце което доста добре се справя с Нинтендото Simple Smile (на 3,4 години е )

# 7
  • Мнения: 8 505
Не.Издебва всеки удобен момент да се намърда на стола,за да натиска копчета на клавиатурата (предпочита я пред мишката),но дотам.

# 8
# 9
  • Мнения: 823
дааааааааааа точно тези умее да играе  smile3521
Все пак е много малък и му позволявам най- много 10мин. да играе и след това изключвам монитора и ''дечица заспиват'' Laughing

# 10
  • Мнения: 6 039
направо ме хвърлихте в оркестъра, както се казва..............

не проявява интерес към компютъра, дори да проявяваше, не бих го насърчавала
тя дори телевизора не забелязва............

за което мнооооооооого се радвам........та тя е само на 2  #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Да играе чак - не, но също "шари" с мишката като я оставя...Гледам да ограничавам достъпа й до компа. Не стига, че гледа ТВ повече отколкото би ми се искало... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 295
Изявява огромно желание, но се задоволява с натискане на клавиатурата, докато е изключен. Причината е в това, че баща му веднъж си позволи да играе с него на Counter Strike, след което де що видеше някой на улицата хващаше една пръчка и викаше "Бивам (убивам) го, бивам го!"

Така че моето мнение е твърдо "не" за ПС-то на тая възраст.

# 13
  • Мнения: 843
Играе.. оставям я. редовно ми изчезва монитора, тя го праща да спи. нещо по- сложно , не... или е случайно. да оставям я.  И без това трябва да сменяме компа..Simple Smile(

# 14
  • Мнения: 9 990
Ми моето е тъпичко явно, щото на 4  не се справя, иначе си има и детска мишка.Един гений в семейството стига... LaughingДостъп до компа е имало винаги неограничен, забрана в това отношение няма, а само насърчаване, но-не зацепва или не иска, незнам...обича да се прави, че работи-пише нещо там или драска на Paint-а, но до там...

Общи условия

Активация на акаунт