Мастит ли е това или просто е само препълване?

  • 416
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Вече стават 20 дни откакто сме трима и минаха вече 2 седмици и малко откакто сме си вкъщи.Цвдя се аз и давам на малката и се надявах, че проблема с гърдите ще отшуми или поне така ме убеждаваше една моя приятелка с бебок на 7 месеца вече.
Е, да, ама не.Мен гърдите си ме болят и дори като съм се изцедила с помпата усещам болка все едно някой ме боцка. Доста неприятна история. Да не говорим, че бебката докато я преобличах ми наби 1 шут вчера и само дето не изкрещях от болка.
Та, интерсува ме някой имал ли е такъв проблем?
Четох в нета, че това може да е признак за мастит и се моля горещо да не е, но ако все пак е дайте някой добър специалист към който да се обърна за лечение.
Предварително благодарско.

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Препълване!

# 2
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Изцеди се хубаво до последна капка и ако това не те облекчи иди на лекар!

# 3
  • Мнения: 455
Предполагам не е мастит, след като нямаш други неразположения, освен описаната болка. Пази се от подобни "шутове"  Simple Smile понеже са опасни за каналчетата в гърдата. А най-бързата мярка във връзка с неприятните усещания може да е приемането на лецитин, той отпушва каналчета и така пренапрегнатите гърди се успокояват, като начало може да изкараш няколко дена на ударни дози х 3 капсули. Лецитина се продава в аптеките,като хранителна добавка и не съм срещала противопоказания за него. В момента и аз пия,въпреки понатрупания "стаж" може би затова и беше първото нещо което се сещам да ти препоръчам  Hug

# 4
  • Мнения: 422
Аз също предполагам, че е препълване, слагай бебка да суче по начесто.Помпата не може да изцеди така, както тя.А и на теб ще ти е доста по-лесно, няма да цедиш по цял ден, за сега необходимото количество за едно хранене не е кой знае колко, но след време ще е доста повече. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз смятам,че трябва да опиташ да слагаш бебо на гърдите,тъй като няма по добра профилактика на мастита и няма по-добра помпа от него Wink а бодежите не са нещо притеснително аз имах доста често и още ги имам от време на време.Кърменето в началото не е лесна работа но ако преодолееш проблемите после става удоволствие Hug

# 6
  • Мнения: 4 181
слагай бебчо на гърдам пий лецитин.
ако имаш още проблеми горещ компрес преди кърмене, студен след кърмене Peace

# 7
  • Мнения: 5 401
Аз като личен спец по маститите, да се изкажа за признаците: болка и зачервяване на мястото, повишена температура на гърдите, не тече мляко заради запушените канали. Дано не те споходи!!!!!!!!!  Hug  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт