Ще се отбие ли ако веднъж дневно давам шише?

  • 1 567
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Това е въпросът.
Пусках тема, че не наддаваме достатъчно. Опитах да дохранвам с лъжичка и капкомер. Само като й се излее млякото в устата почва да плаче /а тя много рядко плаче/, да размахва ръце и крака и да протестира, чак мъчно ми става, че тормозя детето  CryТърси гърдата и веднага млъква на нея. Явно така няма да стане. Мисля вечер към 12.00-1.00 да направя допълнително хранене е шише, за да съм наясно с изпитото количество. Страхувам се обаче да не се отбие. Какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 1 976
Аз понякога давах кърма от шише през ноща. Не се отби! но всичко зависи от детето и доколко то е привързано към кърменето. Все пак ноща е най- подходящия момент за даване на кърма от шише, тъй като става в сънено състояние. но най - добре е някой друг да я храни с шишето!

# 2
  • Мнения: 4 970
Според мен няма да се отбие.СПОкойно PeaceСъдя по моята бебка.От 2 месеца  едното й хранене е с шише( дават й изцедена кърма докато съм на работа).Ето какви бяха реакциите:Освен 4е не оби4а да пие от шише  Crazy,пробвах с какви ли не биберони.Е- изпива си млякото,но с 300 зора и разнообразяване  на процедурата( хранят се  прави и в движение ooooh!).Просто мрази изкуствените неща. LaughingВ момента в който се върна запо4ва да ме гледа с настървение и иска да яде,независимо 4е още не й е дошло времето за ядене.И- аз й давам да  су4е.Не е гладна в този момент и явно й действа успокояващо.Просто иска да си навакса бозаенето.И ние,също като вас заспиваме на гърда и явно контакта е много силен.Спокойно- детенцето оби4а самото кърмене и тази близост според мен липсва.НО - няма да се отбие,а напротив.Още пове4е си иска мама Hug.Мога да те посъветвам да не даваш с много голяма биба( по-то4но дупката),защото  ще се нау4и на лесното( бързо изливане в устата) и по този на4ин може да полага после достатъ4но усилия да изсуква  достатъ4но коли4ество).

# 3
  • Мнения: 6 461
Аз понякога давах кърма от шише през ноща. Не се отби! но всичко зависи от детето и доколко то е привързано към кърменето. Все пак ноща е най- подходящия момент за даване на кърма от шише, тъй като става в сънено състояние. но най - добре е някой друг да я храни с шишето!
Аз съм на същото мнение . Peace
Мисля ,че за това се отби Пламен сам на 8 месеца (заради шишето ).Аз го кърмех но също така му давах кърма и от шише.

# 4
  • Мнения: 1 030
От 10 дена съм на работа и 2 пъти през деня яде кърма от шише /Авент/. Засега няма проблеми със сученето, надявам се да не се отбире

# 5
  • Мнения: 2 309
Струва ми се, че няма да се отбие, вече е голяма, но пък щом не го иска не виждам смисъл да изнервяш детето и насила да му го буташ в устата, казвам го от личен опит, понеже моята дъщеря до 6 месец ненавиждаше шишето и плачеше при всеки опит да й го дам /целта ми беше малко да си проветря главата и да излеза от къщи, но.../, по отношение на дохранването предполагам знаеш, че това което се изцежда от гърда е далеч по-малко от това, което бебето може да изсуче, мисля че почти всяка майка е минала през период на притеснения дали бебето яде достатъчно, предлагам ти да повярваш в себе си, да оставиш развитието на детенце на естествения му ход, да предлагаш гърда при всеки повод без режим, да не спираш нощните яденета. Последно искам да кажа, че и бебетата също като нас са различни - има по-дребни бебета, които обаче се оказват после по-подвижни и по-дебелички /като моето/, всичко все пак си е ген. Прегръдки Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Най- вероятно няма да се отбие, особено ако си останете само на 1 шише допълнително хранене. Аз също съм си позволявала да храня от шише. Проблемът с тия шишета при мен беше да не се разглезя - ха едно, ха още едно и да намамаля броя на кърменията.
А по колко наддавате на месец? Роси последния месец даже отслабна (от 8050 на 7950), защото беше болничка, а този е наддала само 250г, но на мен не ми е минало през главата, че може да не й достига мляко- нали вече давам и твърда храна, ако е гладна щеше да яде повече от нея си мисля аз newsm78. Освен това доки каза, че се гледат общите кг за възрастта.

# 7
  • Мнения: 2 039
Абсурд да се отбие детето,за него няма нищо по-сладко от майчината гърда!Аз от месец да вам веднъж в денонощието шише и нямам проблем ни с лактация,ни с цокане!Тези крайности,които понякога се пишат,направо ме вбесяват  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 091
Благодаря за подкрепата, момичета! Успокоихте ме и твърдо реших да давам шише към 12 ч вечерта без да я насилвам, колкото изпие.
Hipo, мерси за съвета друг да дава шишето. Много ме устройва, ще включим и таткото в забавлението Wink Laughing
velmar, давам с шише Авент и биба 1 - те май са с най-малка дупка.
lilfi, наддали сме 660 гр. за месец и 1 седмица през 2-рия месец. Според лекарката не й стига количество и е свикнала на малко. Вие вече сте по-големи и при вас може би не е толкова важно многото наддаване като през първите 3 месеца. А и даваш твърди храни, виждаш по колко яде, друго е...
daizy, така правя - давам гърдата при всеки повод, храним се и нощем...и пак си наддава малко. По мъничко изглежда си хапва.
Момичета, нормално ли е да суче активни 3-4-5 до 9-10 мин. и да се наяжда. И какво значи "активно" - без прекъсване ли или на почивки?
И колко гр, трябва да изпикава и изаква за 24 ч.? Днес и меря употребените памперси да видим какво ще излезе.

# 9
  • Мнения: 422
Може и да се отбие, може и да не се, много си зависи от детенце.Не мислиш ли, че може би просто не е гладна и затова не приема допълнителното количество, което й предлагаш. По-добре пробвай да й въведеш допълнително кърмене нощем и не се притеснявай колко ще изяде.
Ще поеме толкова колкото се нуждае.Като станат малко по-големи е нормално да хапват по-бързо, не се притеснявай.Ако детето е спокойно, не плаче, жизнено е, значи расте добре.А също и ако расте повече на височина, може да ти се струва че наддава по-малко. Hug

# 10
  • Мнения: 289
И мен ме предупреждаваха, че някои деца се отбивали така. Обаче, при нас не се случи. Още от първите дни съм му давала кърма от шише нощно време, сега също му давам, и не сме имали проблеми.

# 11
  • Мнения: 526
Аз имам същите притеснения като тебе, защото ми се налага да ходя на лекции от време на време и да заменям едното кърмене с шише. Незнам дали ще се отбие, дано не, но чувствам, че така кърмата ми намалява. Може би трябва по-често да се цедя, за да запазя лактацията.

# 12
  • Мнения: 284
Моето бебе е хранено със шише в началото,защото беше 1 седмица в кувиоз.След това по съвет на лекарите давах изцедена кърма между кърменията,но не се отби-продължи да си суче и до сега нямаме проблеми.Пие по малко водичка пак от шише.А относно теглото каката имаше рефлукс и повръщаше на фонтани и никога не е натдавала повече от 700гр. на месец,но както са ти казали има граници за теглото.Тя се движеше в долната граница,но това не ме е притеснявало-ген.Малката сега навакса и е в горната граница baby_neutralТези стойности ги има в здравните карти за дете -от книжарниците може да си вземеш и да видиш как върви твоето бебче на ръст и тегло Hug

# 13
  • Мнения: 5 401
660 г не е малко за кърмено бебче! Каби беше наддал 600 г за първия месец (при рожденно тегло само 2700) и педката, която е най-ужасната на света, даже взе че го похвали! Зарежи мерки и теглилки, бебчето си знае най-добре колко да яде. Иначе можеш да си броиш пампите, за да си спокойна.   bouquet

# 14
  • Мнения: 742
Аз давах кърма с биберон още в болницата, докато се научим и двете как да се кърмим:), след това се наложи дохранване за около месец, като дори съм пропускала кърмене... Слава богу не се отби - а намрази биберона и сега дори вода не пие с биберон Hug

опитай, но не прекалявай!
Успех!  bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт