Отговори
  • София
  • Мнения: 12 220
   Интересува ме има ли майки, които са разчитали на кърменето единствено като предпазно средство. Става въпрос поне до шестия месец, когато бебчетата са единствено на кърма.
   Четох какво трябва да е налице в процеса на кърменето за да има голяма вероятност да е достатъчно, като кърмене на поискване, нощно кърмене, малки паузи, без вода и преди захранването. Мисля че спазвам всичко и все още нямам цикъл.
    Все пак личния опит е доста успокояващ  Simple Smile Колко се престрашиха да се доверят на природата и нямаха проблеми. Още едни близнаци толкова скоро ще ми дойдат малко нанагорно  Simple Smile Хапчета не могат да се пият, а на другите методи не съм голяма почитателка  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 461
Ако съм те разбрала правилно.... Wink
Никога не съм разчитала на кърменето, като предпазна мярка.

      Четох какво трябва да е налице в процеса на кърменето за да има голяма вероятност да е достатъчно, като кърмене на поискване, нощно кърмене, малки паузи, без вода и преди захранването. почитателка  Simple Smile
Има други ,които са сигурни.Довери се на тях Peace

П.п
Две мои приятелки забременяха втори път докато бяха  кърмачки.



# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Хедра Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27415.0

# 3
  • София
  • Мнения: 12 220
   Мерси Бу, сори че пак съм пуснала повтаряща се тема  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 401
Аз съм била на 3 месеца и изключително кърмено бебе, а мама ми е успяла де се забремени с брат ми. Така че и тя е в кюпа..  Hug

# 5
  • Мнения: 1 584
Aila, аз пия хапчета, съвместими с кърменето - Cerazette се казват. Пия ги от 2 месеца и нямат никакъв страничен ефект. Не знам дали ги има в БГ обаче newsm78

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Както вече е споменато - аз Mr. Green
Съзнателно, умишлено, с убеденост и без намерение за повече деца - прочетох достатъчно, за да знам за себе си дали мога да се доверя. Знам и как съм кърмила, следила съм интервалите, наясно съм какво може да повлияе и т.н. Не мога да поемам отговорност за някой друг - сама ще решиш дали да имаш доверие, но ако просто ти трябва инфо дали има майки, които са го ползвали като метод с успех - да, има.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Не  Naughty Още повече, че ми дойде за пръв път шест месеца след раждането, а още кърмех...Всъщност кърмих до 8-мия.

# 8
  • Мнения: 4 181
Не, защото никога не знамеш кога ще ти дойде за първи път, тоест не знаеш кога ще имаш овулация за първи път.
ПОзнавам няколко майки, които кърмят изключително и въпреки това им дойде цикъла още ня 2-ия, 3-ия месец. Аз позлвам Мирена, хормонална спирала, която обаче действа само локално и няма проблем да се поставя на кърмачки Peace

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ами то аз уж хапчета пиех, а както виждаш резултата е налице Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 938
Кърмя на поискване и досега нямам цикъл, но не смея да използвам кърменето като единствен начин за предпазване от забременяване. Имам приятелка, която също кърми на поискване, но и идва редовно откакто е родила. Нещата са строго индивидуални.

# 11
  • Мнения: 1 931
Познавам момиче което докато бебето беше само на кърма, забременя и  за трето,сега си имат 2 момчета и 1 момиченце,между1 и третото има точно 3 години разлика,второто е по средата.

# 12
  • Мнения: 5 026
 Не, струва ми се несериозно. А и скоро четох тук, че една от кърмещите мами е бременна    Wink

# 13
  • Мнения: 1 043
понякога кърмеща мама има и цикал - мисля че тогава може да се забременее но ако тепърва ти започва цикала и удариш джакпота още в началото - не е 100 процента сигурно че няма да забременееш в всеки един момент може да се случи - така че аз не разчитам на това само - но да ви кажа честно лутам се какво да избера за да се пазя с това кърмене - сядам да чета по тази тема какво сте писали Peace

# 14
  • Мнения: 22 722
Майка ми-забременяла е 6м,след като съм се родила аз.Това не е сигурен метод,според мен.Аз кърмих 12м,но цикълът ми дойде на 6м,точно със започването на захранването. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт