Как да постъпя??

  • 1 063
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте , сина ми тръгна на детска градина миналата година, но не може да се адаптира все още .....поговорих си с него и той каза че плаче защото не иска да спи на обяд в градината.
Сега мисля и не мога да реша дали да продължи да ходи цял ден и някога да се примири или да си го взимам на обяд.
Дайте съвет....

# 1
  • Мнения: 1 038
Мойто мнение е,4е трябва да из4акаш още малко поне,преди да вземеш такива мерки,като да не ходи цял ден на градина.
При всяко дете адаптацията от новото е разли4но,ако някой свикват прекалено бързо то на други деца им трябва пове4е време.На мен също ми е притеснено Мони,като тръгне на градина как ще е,но съм го решила твърдо,4е няма смисъл да си седи вкъщи.Тя по принцип е доста привързана към мен и дано нямаме проблеми.
Успех и дано този проблем скоро ви отпадне. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 39 723
в началото ние като тръгнахме на ясла ... бубата се беше адаптирала, но лелките рекоха вземайте си я на обяд поне една седмица, на втората вече ще я оставим цял ден
Ще се адаптира ... няма страшно Wink

# 3
Дано не сме от тези 5%, които не могат да свикнат с детската градина

# 4
  • Мнения: 211
Аз също много се притеснявам, понеже моето момиче ще го давам на есен.МНого е привързана към мен, на обед макар и трудно заспива, но й пея песнички, чета й приказки и тя преди лягане пие кисело мляко от шише.Притеснено ми е и защото научавам и че всеки път децата в детската градина спят и на различни легла т.е. нямат свое легло с което да си свикнат,ами ако има някое болно дете, което преди това е спало на същите чаршафи?!Може би притесненията ми изглеждат смешни, но...все пак винаги има една несигурност от начало, нали?

# 5
  • Мнения: 444
Ние в България имахме същия проблем с най-голямото от децата.Не издържах дълго всеки  ден да гледам тъжното му личице и съкратихме следобедните занимания.Когато имах възможност дори не го пусках на градина.Тук двамата малки тръгнаха също с голям рев, но бързо се адаптираха и сега ходят с желание.Мисля, че е много важно и отношението на учителките.Те трябва да помогнат на децата да се справят със стресиращия момент.Миналата година учителката на дъщеря ми я носеше на ръце доста време, докато се отпусне и започне да общува с останалите.Наблюдавам ги, че с голяма радост и любов говорят за възпитателките си.Все пак някои деца са по-чувствителни.Дано се преборите с този момент.

# 6
Цитат на: Dory_27
...Притеснено ми е и защото научавам и че всеки път децата в детската градина спят и на различни легла т.е. нямат свое легло с което да си свикнат,ами ако има някое болно дете, което преди това е спало на същите чаршафи?!...

Дори, наистина ли е така. Едно време (ех, спомени), когато бях лапетия помня, че си имахме различни картинки, които си имахме на шкафчетата за дрехи и на леглата, както и на мантичките ни. А сега?! Що така?! Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: Dory_27
тя преди лягане пие кисело мляко от шише


Моя приятелка си даде детето на ясла и всеки ден  му носи шише с кисело мляко за приспиване, а също и шише с вода. В яслата нямали нищо против.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Ако се окаже, че наистина, че не може да се адаптира в градината, можеш да го запишеш към детските занимални. те са полудневни и там децата през цялото време учат нещо.

Общи условия

Активация на акаунт