Пране на яке-естествен пух (май го съсипах)

  • 28 087
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Кажете как перете такива дрехи - с естествен пух... Сложих си якето в пералнята на 30 градуса, на по-щадяща програма и като го извадих пуха се беше степал и събрал по ъгълчетата... Дали го съсипах, какво да правя... дайте идеи, съвети  Sad
  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 017
Няма страшно, като изсъхне якето (което ще стане по-бавно), пуха ще се намести където трябва. Flutter

# 2
  • Мнения: 3 880
Няма страШно, Ще се оправи. Ти нали не си очаквала мокрия, токуЩо иzпран пух да е пухкав в мокро състояние Wink нормално е да се степа, виждала ли си мокра кокоШка? Wink долу горе така иzглежда пуха сега, но като иzсъхне и го поиzтупаШ и помачкаШ с ръце всичко Ще си дойде на мястото.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 158
Ох, дано се оправи... аз като го видях и направо  Shocked изпаднах в шок, че е новичко, а гледах етикетите - нищо не пишеше по-особено  Embarassed
Благодаря момичета, ще чакам кокошката да поизсъхне     bouquet Hug

# 4
  • Мнения: 2 577
Няма страшно, като изсъхне якето (което ще стане по-бавно), пуха ще се намести където трябва. Flutter
Peace и моето яке се оправя след като изсъхне /много пъти съм го прала/

# 5
  • Мнения: 2 697
Мила Ани, преди седмица пусках подобна тема - "Как се пере зимно яке с подплата от гъши пух?" - имаше доста коментари, които мисля, че могат да ти бъдат полезни.  Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 158
Шехина, благодаря    bouquet
Изчетох всичко старателно. Моето вече е изпрано, ще се боря с тоя пух да го разнеса равномерно като изсъхне, ако не се получи  ще го занеса на химическо  Hug

# 7
  • Мнения: 318
Мога да ти кажа един изпитан от мен метод: изпраното яке се суши в сушилня на умерена температура с две топки за тенис. Това го пише в упътването на етикета на една моя грейка пълна с естествен пух. Като ги извадиш е съвсем като ново! Не се отчайвай!

# 8
  • Мнения: 7 723
сложи го да съхне на радиатора, за да не избият петна. Peace
 не бой се - нищо му няма на якето...

# 9
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Не се бой!!! Като вземе да позасъхва, почвай да го тръскаш и тупаш ,като килимче, в разни посоки ,ама по-дълго време и то ще се оправи!!! Naughty

# 10
  • Мнения: 11 003
Суши го в хоризонтално положение, а после го изтупай, да му се намести пуха  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 722
да ползвам темата ... искам да си изпера палтото, то е от тези официалните, без пухчета и т.н., от плат ... какво ще стане ако го бухна в пералнята, че нямам време да го нося на химическо?

# 12
  • Мнения: 7 723
да ползвам темата ... искам да си изпера палтото, то е от тези официалните, без пухчета и т.н., от плат ... какво ще стане ако го бухна в пералнята, че нямам време да го нося на химическо?
и на мене ще ми е интересно да разбера.... newsm78
...пробвай, пък после ще кажеш ...и на мене ми е интересно да разбера какво ще стане  33uu
аз не бих рискувала  Shocked
на тези- официалните им слагат подлепващи материали, за да стоят по - твърди и е твърде вероятно да се разлепят в пералнята #Crazy

# 13
  • Мнения: 3 835
да ползвам темата ... искам да си изпера палтото, то е от тези официалните, без пухчета и т.н., от плат ... какво ще стане ако го бухна в пералнята, че нямам време да го нося на химическо?

Много смело от твоя страна........Най-малкото така ще се намачка ooooh!, а пък ако е и вълнено, има опасност да ти умалее с няколко номера. Laughing

# 14
  • софия
  • Мнения: 181
да ползвам темата ... искам да си изпера палтото, то е от тези официалните, без пухчета и т.н., от плат ... какво ще стане ако го бухна в пералнята, че нямам време да го нося на химическо?
Аз съм прала такова палто и да ти кажа пак ще стигнеш до химическото,защото просто няма да можеш да го изгладиш. 

Общи условия

Активация на акаунт