МАЛТРЕТИРАЩИТЕ МАЙКИ

  • 1 239
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
сигурно много майки се потресоха от новините от вчера за системно малтретираните деца от собствената си майка. каква жестокост!!!!!! нещо трябва да се направи за такива родители! става въпрос за закон! това е ужасяващо!!! #Cussing out

# 1
  • Мнения: 4 978
става въпрос за закон!

Закон има - за закрила на детето. И там всичко е написано точно и ясно. Проблемът е в спазването му и липсата на контрол, заинтересованост и ангажираност от страна на МТСП, агенциите и соц. служби.


П.С. Смени си заглавието, защото така има намек за дискриминация. Често малтретиращите са бащите.

# 2
  • Мнения: 390
ОХ!
На мен ми се доплака като гледах репортажа в Пирогов с двете деца-беззащитни,плачещи създания,чакащи някой да им помогне.
Тази жена заслужава не само затвор една година,ами да я подредят по същият начин,по който тя е подредила дечицата си.
А за законите в тази страна-нямам коментар-аз съм от хората за съжаление,дето вече не вярвам,че има закони или нещо въобще тук-това за мен е страна на абсурди.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 604
Току-що пак даваха част от репортажа, пак се разплаках! Cry Направо... А и аз съм съгласна, че закона за защита на детето не се спазва! Докъто гледах репортажа си мислех дали мога да взема тези деца временно при мен, докъто им се намери семейство?!? Вие как мислите? Това дали ще ги обърка още повече?

# 4
  • Мнения: 2 039
става въпрос за закон!

Закон има - за закрила на детето. И там всичко е написано точно и ясно. Проблемът е в спазването му и липсата на контрол, заинтересованост и ангажираност от страна на МТСП, агенциите и соц. служби.


П.С. Смени си заглавието, защото така има намек за дискриминация. Често малтретиращите са бащите.
Не съм съгласна,че има намек за дискриминация-това,за жалост, отразява самата истина  Sick!Много майки в България малтретират децата си  #2gunfire!Законът си остава на книга  #2gunfire!Не мога да си представя как може една майка да посегне на беззащитното си бебе,направо е покъртително  Sick Sick Sick.Като чуя за поредния случай по новините,направо ми се свива коремът,умирам от мъка... Cry

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Затвор и бой до посиняване за тези майки, няма милост за тях  #2gunfire  bash  fight

# 6
  • София
  • Мнения: 5 604
Аз също мисля, че заглавието не е дискриминиращо, много често и майките малтретират!

# 7
  • Мнения: 4 978
Имам предвид, че няма значение дали е майка или баща - става въпрос за насилие от РОДИТЕЛ. И отговорността и на двамата е еднаква. Тези деца само майка ли имат? Бащата невинен ли е, ако съпругата му малтретира децата им?

# 8
  • Мнения: 855
Имам предвид, че няма значение дали е майка или баща - става въпрос за насилие от РОДИТЕЛ. И отговорността и на двамата е еднаква. Тези деца само майка ли имат? Бащата невинен ли е, ако съпругата му малтретира децата им?

Напълно съгласна съм  Peace Такива хора не заслужават децата си  Cry Докато пиша и ми се насълзяват очите, милите душички...

# 9
  • Мнения: 380
Не съм гледала този репортаж,но ми настръхва косата като чета за такива истории. Не мога да повярвам,че има такива хора които нараняват децата си умишлено Sad.
За съжаление и законите в България не се спазват. Тук пък са на другата крайност.Още от детската градина ги учат,че ако им посегнат родителите да звънят на 911. Не може да си оставиш детето само до 13 годишна възраст, дори в колата да те чака за малко. Иначе като нищо ще ти го вземат социалните без да им мигне окото Shocked.

# 10
  • Мнения: 318
Хеееееейййййййййййййййй, кой и от къде пусна тези изверги и чудовища! Срам за човешкия вид! Не исках да кажа животни, защото ако ги нарека така... не мога да се сетя за нито едно животно което се отнася по този начин с рожбите си! Потресена съм! Що за родител би извършил такова варварство над детето си.......??????!!!??? Нямам думи, унемявам!

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 08:03 от Violanta

# 11
  • Мнения: 6 461
Нямам думи .Това е голям позор.

# 12
  • Мнения: 83
съгласна съм, че и бащите малтретират, дори повече, но написах така заглавието, защото случая беше такъв - да роди 4 деца и да ги използва като тъпани е голяма жестокост. връзката на майката с детето е необяснима, докато бащите понякога много късно проявяват бащинство /въпреки,че и на тях не трябва да се прощава - щом са станали родители трябва да си поемат отговорността/. сравнявам нещата тук в България с тези на запад и виждам, че тук ДАЗД се е намесила твърде късно поради бездействието на другите институции или отделни хора. докато в страните с по-богат опит агенциите за закрила на детето понякога е дори преди полицията. може би затварянето на очите на съседи и близки с цел да не се месят в чужди семейства, вредят много на децата smile3505 следва fight

# 13
  • София
  • Мнения: 1 230
За тези мами, които не са разбрали за какво става въпрос и мамите от чужбина ТУК
Аз няма думи и това не е първият случай нито ще е последният. Защо никой не е уведомил полицията, социалните за това което става в този дом? Какво им става на хората, защо си затварят очите? Това са деца, а не семеен скандал. Съмнявам се съседите да не са чули нищо. Потресена съм. 

# 14
  • до канала
  • Мнения: 518
Такива като нея на въжето пред цяла България

Общи условия

Активация на акаунт