Дай те идеи - храна за дете, което не може да дъвчи

  • 622
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Имам невероятен проблем - Дъщеря ми от бебе е злоядо дете, аз не съм кой знае колко оправна в кухнята, но сега вече изпаднах в УЖАС. Сложиха неподвижно апаратче /забравих му медицинското име/ в устата на детето и сега въобще не може да дъвчи.
ПОМАГАЙ ТЕ - какво да сготвя на моята глезла - хем да не е бебешко пюре, хем да вземе да го яде  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 447
Кремсупи - всякакви варианти, можеш да им слагаш и топено сиренце. Това ми хрумва на първо време.

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
И на мен ми беше на устата кремсупи.
Всъщност може всичко, което обича, но и го врътвай с пасатора да се понадроби.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 493
Яде /без скандали/ - шоколад, палачинки, пържени картофи, пиле - печено, пържоли, пици, кис. мляко и май това е всичко за което се сещам  newsm78
Супа не е хапвало от ....... не помня от кога  ooooh!

Какви крем супи - имате предвид  newsm78

# 4
  • Мнения: 3 447

Какви крем супи - имате предвид  newsm78
Ами най-простият вариант е само от картофи - сваряваш повечко картофи в не много вода, пасираш, разреждаш с прясно мляко - около чаша и слагаш малко масълце. Към картофите можеш да прибавяш и други зеленчуци - лук и моркови; броколи; тиквички; праз...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 493
Такова нещо /с вариации/ + кисело мляко с бисквитки - ядем вече 3 дни  newsm78, ама така ли да кара 6 месеца? Опитах в картофеното пюре до пробутам и риба - ама всичко било "гадно и не ставало за ядене"  Sad

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пробвай да и даваш бульони, не че са много хранителни, но поне е нещо различно. Като е приготвен от пресни зеленчуци и/или месце, може пък да похапва.....

# 7
  • Мнения: 3 447
Уф, мойто също е злоядо, но поне обича разни видове мюсли с прясно мляко и плодове... Не можеш ли да я прилъжеш с нещо такова?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Хрумва ми, че можеш освен кремсупи с всевъзможни зеленчуци да даваш и манджичка, която си сготвила по нормалният начин, след това лекичко разреждаш с малко прясно мляко и пасираш. Така съм давала пиле с картофи, с броколи, с оризи каквото се сетиш. Просто леко разреждаш, и пасираш на пюре.

Общи условия

Активация на акаунт