И аз да се оплача от PC-то...

  • 447
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 229
Компютърът ми не иска да отваря НЕ-оригинални CD-та, дава ми "Disk is not formatted. Do you want to format it now?" И не иска да го отвори!!  Confused А оригиналните си тръгват, няма никакъв проблем, как да го оправя това?  newsm78 #Crazy

# 1
  • Варна
  • Мнения: 354
Решението е да си смениш флопито/CD-to/DVD-to. Проблема е в самото устройство. Преди да го смениш, може да пробваш да му почистиш оптиката.

# 2
  • Мнения: 431
Инсталирала ли си скоро програми, свързани с СД устройството, програми за записване на дискове или нещо такова? Въобще прегледай някои от новоинсталираните програми, преди да преминаваш към смяна на устройство. Може да е нещо с copy protection-a, но какво точно, не знам. Хрумва ми само да отстраниш драйверите за СД-то и да оставиш Уин-а да ги  преинсталира. newsm78 Но не съм сигурна, не съм попадала на този проблем преди.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 354
Сега се сещам че може проблема да е в записа на самите дискове. Ако самият запис е правен от "уморена" записвачка, може да се получи този ефект на празен диск или да не го разпознава коректно. Вземи дискове правени на друга записвачка и пробвай дали се виждат.

# 4
  • Мнения: 2 229
 newsm78Абе не са дисковете, защото са най-различни - някои аз съм ги записвала, но други не и все не ги отваря (а на друг компютър няма проблем) Странното е че до преди месец не беше така...инсталирала съм примерно Windows Media Player, BS player и такива подобни не знам дали може от това да е...а това с драйверите как се сменят? newsm78  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 431
Не знам какво да те посъветвам, така с тази информация... малко като хвърляне на боб.
Понякога такава грешка става при юзърите, използващи Нортън Антивирус.

Деинсталирането на драйверите става, като:

Цъкваш на иконката My Computer с десен бутон, избираш Properties, оттам Hardware, Device Manager, CD_ROM drives, избираш проблемния, с десен бутон - Uninstall. После рестартираш, то би трябвало да ти ги инсталира само. Не знам, дали това ще помогне, възможно е да се омажат нещата и да трябва диск с Уиндоус. Прави го на своя отговорност, тук нещата не са еднозначни и сигурни. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт