Как върви захранването - част 11

  • 13 471
  • 287
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Ето го и новото място за обсъждане на "вечната тема" за захранването  Wink

старите теми:

Част 1
Част 2
Част 3
Част 4
Част 5
Част 6
Част 7
Част 8
Част 9
Част 10

# 1
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Май аз съм първа този път!

Момичета, от кога може да се дава райска ябълка?

# 2
  • Мнения: 2 381
Авокадо давал ли е някой?И как точно се приготвя, в какви комбинации...А манго?

# 3
  • Мнения: 2 631
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА НА ЗАХРАНЕНИТЕ БЕБЧЕТА! Hug Heart Eyes Hug

Благодарности към Мама Меца!  bouquet

"Екзотика" никаква не давам, т.е. авокадо, цитруси, манго, киноа, амарант и пр. Привърженик съм на нещата, които растат по нашите географски ширини. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 878
аз съм давала авокадо,но май беше зелено Rolling EyesМалкия въобще не го одобри,аз го опитах Sickгадост,въобще даже не мисля да повтарям опита.

# 5
  • Мнения: 364
Честита нова темичка! Hug
Стела от няколко дена ака доста рядко , мисля че не е разтройство , 1- 2 пъти на ден , но рядко.Бях я оставила два дни само на кърма , положението слабо се подобри.Днес вече й дадох 7-8 л пюре от моркови , да я затегне малко.Правилно ли направих , вие как постъпвате в такива ситуации? И се чудя дали да почна с нещо ново или да изчакам още малко? Смятах да въвеждам каша от просо , а тя май затяга доколкото знам newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 12 201
   Аз само да се разпиша за да ми е по-лесно да ви следя  Simple Smile Знам че ми е рано за захранването, но искам да съм подготвена и в час като дойде времето  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 152
Авокадо давал ли е някой?И как точно се приготвя, в какви комбинации...А манго?
здравейте мами!  Simple Smile
Авокадо дадох края на 7ми месец, а манго началото на 8-ми.  Препоръчват го в някои схеми даже като много подходящо за една от първите храни на захранване. Комбинирах го или с пасирана ябълка или с  тиква.  Може и с зелечуци да се комбинира. Даже докато го режех си искаше чисто да си  хапва Simple Smile Мммного се хареса  Peace Ето инфо за него: http://kulinar.gbg.bg/foodview.php?spid=19, и още: http://rozali.com/fruit.php?l=a&p=6
Мангото съм давала и плод и на готово пюре (Семпер). Ето малко инфо: http://rozali.com/fruit.php?l=a&p=10.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Daisy st, аз дадох авокадо някъде 7 месец, май с ябълка го комбинирах, не помня. Съдържа много полезни мазнини и е подходящо за първи храни. Манго съм давала само на пюре на Семпер "Банани и манго".

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
Да се запиша и аз тук. От миналата неделя папкаме картофче. Много му харесва и вече на всяка лъжичка отваря уста и ръмжи очаквателно. Вчера го оставих само на кърма и днес дадох 1 лъжичка пюре от морков. И него го хареса. Една седмица ще продължа с морковчето, за да видя как му понася. Плодове не съм давала никакви, нито сокове, че бяхме със страхотни колики и ме е страх. Мисля да въведа ориз и тиква и тогава може би ще пробвам с плодово пюре.

# 10
  • Мнения: 2 381
Мериа, galita, благодаря за информацията HugЩе взема скоро да дам на моята маймунка, хем и ние с тати ще го опитаме Wink

# 11
  • Мнения: 566
Здравейте мамчета,
имам един въпрос относно ориза, утре ще правя домошно пюре и се чудя дали мога да сложа малко ориз със зеленчуците да се вари.

# 12
  • Мнения: 288
Здравейте мамчета,
имам един въпрос относно ориза, утре ще правя домошно пюре и се чудя дали мога да сложа малко ориз със зеленчуците да се вари.
Не виждам защо да не сложиш  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 374
И аз да питам:
препоръчайте ми пълнозърнести бисквити. Като прочетох какво има в закуската, не останах много очарована . Но просто не се сещам за пълнозърнести бебешки бисквити. А искам да му въвеждам ядене с пръсти.
И мога ли да давам хляб бонус

# 14
  • Мнения: 4 181
За авокадото - как се избира - трябва да е покафеняло, тогава е зряло, ако е зелено на цвят и не поддава като го натиснеш  значи не е узряло. Иначе се дава сурово, аз лично комбинирам с каша. Много е полезен този плод Peace
Pile, в предишната тема бях писала, отиваш в някой супер маркет на диетичен щанд, там има такива бисквити и оризови и мултизърнени Peace

Общи условия

Активация на акаунт