иска да яде от нашата кухня....

  • 1 357
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
какво да го правя?Крещи и се тръшка,а като му дам сухар с малко сосче ,разредено с вода и почва да говори нещо доволно.
Аз готвя предимно с лук,чесън,малко къри и босилек.Дали ще му стане нещо от тези леки предвечери?

# 1
  • Мнения: 7 803
не бих давала нито чесън, нито къри на този етап

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съгласна съм с jump !Тези подправки са доста силни и коварни за малко дете!Готви му отделно.Направи му зеленчукова супа, или нещо друго и давай когато ядете и вие.Няма да разбере, че неговата храна е различна.Мъжа ми много обича пикантни подправки, т.е. готвя черен пипер с манджа, но детето винаги има отделна храна.

# 3
  • Мнения: 1 448
Според мен по-скоро иска да яде заедно с вас  Laughing Дай му неговата си храна и пак ще е доволен  Hug

# 4
  • Мнения: 4 621
Подправките, които си споменала са доста силни и не са подходящи според мен.
Най добре е да му готвиш отделно, а да си хапвате заедно Hug

# 5
  • Мнения: 79
Ние имахме същия проблем Simple Smile. Винаги когато седнем да се храним тя си искаше. Понеже на нея й готвех отделно давах й от нейните си манджички и минаваше номера Laughing. Понякога съм давала и от нашите, но когато няма в тях такива силни подправки Peace

# 6
  • Мнения: 878
ами да де аз му готвя отделно,но той е захранен със Семпер и е свикнал и с бял пипер и с чесън и с лук.
Аз му готвя с тези подправки ( без пипера) и нямаме проблеми.
Но няма как да яде с нас,защото когато вечеряме той пие мляко  Crazy ....а преди това готвя и той гледа тенджерата и вика.......абе дзвер голям и хитъъъър Mr. Green.......Той по-принцип само наобяд яде месно пюре или ядене което съм сготвила за него.

# 7
  • Мнения: 7 803
ми вечеряйте като си легне тогава  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6 461
Подправките, които си споменала са доста силни и не са подходящи според мен.
Най добре е да му готвиш отделно, а да си хапвате заедно Hug
И аз така мисля. Peace

# 9
  • Мнения: 5 362
Давай му като иска и му харесва,но слагай по-малко сол и подправки.

# 10
  • Мнения: 8 505
Готви без силни подправки,на вас си слагайте допълнително.Аз правех (и правя) така.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Според мен по-скоро иска да яде заедно с вас  Laughing Дай му неговата си храна и пак ще е доволен  Hug
Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 208
Точно това исках и аз да напиша-просто готви по- леко,пък вие ще си слагате допълнително подправки,то така е  по- добре и за вашите коремчета(без много подправки),аз готвя така,за да могат и двете ми деца да си хапват от манджите.моят мъж си слага после каквото си иска.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Готви без силни подправки,на вас си слагайте допълнително.
Peace

Направо завиждам на майки, чиито деца искат да опитат "човешка" храна. Иво е вече на 3г. и близо 5м. и не иска да яде нашите неща-с мнооооого малко изключения.
Щом детето проявява интерес към храната на възрастните, не бих го ограничавала, но бих се постарала храната на възрастните да е приготвена по начин, подходящ да се даде и на дете.

# 14
  • Мнения: 4 392
Кърито е силен алерген. Чесънът в пюретата на Семпер може и да е на прах. Едва ли може да се сравни с истинския. newsm78

Поради същата причина ние преди вечеряхме, след като малката заспи, но после променихме режима. Сега готвя безсолно и преди всичко неща, които може и тя да яде, сипвам и на нея, а нашите порции  си ги овкусяваме допълнително( обикновено със соев сос, защото става бързо и вкусно).

Общи условия

Активация на акаунт