Моля дайте съвет за нощното хранене

  • 989
  • 22
  •   1
Отговори
Дъщеря ми вече е на 6 месеца ,а още не мога да и изградя режим за яденето/всички мои опити се провалят/.Последното и хранене за деня е между 17.00 -19.00часа.Към 19.00 -19.30 я къпем и тя заспива.След около 5 часа се събужда,след още 3.5часа пак.Пробвах да давам вода вместо мляко ,но не става- събужда се през 15 -20 минути и не заспива докато не и дам мляко.Опитвах да я будя около 10.00 -11.00часа за да я нахраня ,но става по лошо буди се на 3.5часа цяла вечер и коремчето въобще не може да и почине.Имам чувството ,че никога няма да мога да я откажа от нощното хранене.Моля ви дайте съвет.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 19:37 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 448
Храни я когато иска, остави я сама да се откаже от нощното хранене  Hug

# 2
  • Мнения: 152
Надвечер имаме хранене към 17.30, къпем се в 20 часа, от банята тя се ококорва и огладнява. Хапва около 21 часа и заспива. Опитай да я държиш будна до по-късно, за да хапне преди сън. Пробвай какво й действа ободряващо - баня, масажче, гимнастика, игри. Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 4 621
Според мен хапва и  заспива доста рано и е нормално да се събужда. Пробвай да изместиш последното хранене за деня и да я слагаш да спи по-късно.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 849
По същия начин сме .Последно хранене в 20 часа след банята ,издържа до към 23.30 и пак папка и заспива .Следва едно хранене към 4-5 часа .От средата на 7 месец започна да пропуска храненето в 23.30 и прави по-дълга пауза ,но не всяка вечер .Според мен сами ще се научат да почиват ,като са готови .Водата само ги изнервя ,гладен ли е спасение няма . Crazy

# 5
  • Мнения: 6 461
Малкия ми син е на 1г и 2м и още хапва нощно време............... Mr. Green.
Като му се яде на детето давай му. Peace

# 6
  • Мнения: 4 999
изчакай го само да спре Peace

# 7
  • Мнения: X
Е, моята е на 2г.2м. и през вечер се сеща, че иска мляко и пие по една кофичка кисело мляко, защото не вечеря или и аз не знам защо. Не мисля, че е проблем, в крайна сметка има и големи хора, които ядат нощем. Детето си знае!

# 8
  • Мнения: 2 197
Защо толкова рано е последното хранене? Моята дъщеря никога не се е хранила нощно време (да чукна на дърва), но на нея последното хранене и е към 22.30 след къпането веднага. Сега се каня да и изместя последното хранене към 20.00 и евентуално да става по-рано, защото маймуната спи до 9.00, пък ще видим. За сведение на 6 месеца и половина е. Но 17.00 часа ми се струва много рано за къпане и хранене

# 9
Благодаря на всички за съветите.Последното хранене е толкова рано ,защото малката не може да издържи до следващото -толкова много и се спи.Ако не си легне до 19.30 започва много да плаче, а когато заспи никога не става по график /след около 3.5ч /за следващото хранене.С баща и можем само да се обзалагаме кога ще е това.Не мислите, че искам да лишавам детето си по някакъв начин, но при положение ,че си легна към 11.00 -11.30 ,а тя се събуди 00.00 -1.00 и после 4.00 -5.00 ,а сутринта стане най -късно 7.00 -7.30 как мислите ,че се чувствам през деня.Детето има нужда да се занимавам цял ден с него, а като е хубаво времето да сме на вън.Точно за това искам да въведа някакъв режим.Благодарение на вас вече имам няколко идеи за които отново благодаря.

# 10
В момента и аз се питам какво да правя с храненето, последния месец си хапваше последно м/у 9-10 вечерта и сутрин се събуждаше в 6, сега обаче яде към 8 вечерта и после заспива около 10 вечерта, трябва да я будя към 11 за да я нахраня, дали да я оставя да спи? Но тогава ще се буди около 4 сутринта. Да опитам ли да изместя храненето около 9-10 отново. Между другото да спомена какъв е режима - 6, 9, 12, 16, 17, 22 часа. Както се забелязва има една пауза от 4 часа, сега обаче я измести сутринта и става - 7, 11, 14, 17, 20, 23. На изкуствено мляко сме и на 3 месеца и половина  Simple Smile Какво ще ме посъветвате? Добре ли е че я будя и я храня толкова късно?

# 11
  • Мнения: 20
Ако можеш измести часа на яде. И след като е гладен бебока му давай, ти само ще разбереш кога ще се откаже, като започне да намалява дозата.

# 12
  • Мнения: 1 976
Не се тревожи. Сама ще се откаже постепенно. моя син още пие мляко в 6 сутринта. Пробвай да я нахраниш веднага след банята.
А относно нощното недоспиване...мисля, че всички в този форум с много редки изключения, са от партията на неспящите  Grinning! Аз кърмех и нямаше кой освен мен да нахрани бебока, но при положение, че си на АМ, съвсем спокойно може някой друг да поеме едно от нощните хранения!

# 13
  • Мнения: 3 500
Малката доскоро беше така.Сама се отказа и започна да става в 7 - 8 часа.Щом се буди значи бебето ти не може да издържи и е гладно.Ами храни си го и това е, то като е готово за това само ще спре да се буди.Някоя сутрин ще те събуди в 7 и това е.Не го мъчи дечко с тая водичка.То 5 часа стомахчето му си почива.
Моника на 4м. спря да се буди нощем, като първо започна да става чак в 5-6, а две седмици по-късно - в 7-8.Тя също яде в 18.30 и си ляга в 20.00 ч

# 14
  • Мнения: 1 942
Благодаря на всички за съветите.Последното хранене е толкова рано ,защото малката не може да издържи до следващото -толкова много и се спи.Ако не си легне до 19.30 започва много да плаче, а когато заспи никога не става по график /след около 3.5ч /за следващото хранене.С баща и можем само да се обзалагаме кога ще е това.Не мислите, че искам да лишавам детето си по някакъв начин, но при положение ,че си легна към 11.00 -11.30 ,а тя се събуди 00.00 -1.00 и после 4.00 -5.00 ,а сутринта стане най -късно 7.00 -7.30 как мислите ,че се чувствам през деня.Детето има нужда да се занимавам цял ден с него, а като е хубаво времето да сме на вън.Точно за това искам да въведа някакъв режим.Благодарение на вас вече имам няколко идеи за които отново благодаря.

Ех няма как да ти съчуствам  Hug Ние още се храним през ноща и се буди през 2 часа /съответно и мен/ да си цоцне  Heart Eyes И аз се чудя как може да махнем ношното хранене, ноооо тогава съседите ще ми теглят един бой, че плаче детето по цели нощи ... та май ще я чакам сама да се откаже.

Общи условия

Активация на акаунт