Какво давате за закуска

  • 533
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
Мили мама, моля ви за съвет/идея.
Скоро (23 Януари) Ники ще навърши две години, а от два месеца отказва закуска. Мислех че е временно и не го насилвах да закусва, но положението не се подобрява. Притеснява ме да не закусва на тази възраст. Събота и неделя когато съм в къщи пригорвям различни неща, но просто не яде. Като цяло апетитът му е променен.
Моля кажете вие какво давате на вашите деца? Никога не сме имали проблем с храненето и сега съм много объркана.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Пробвала ли си смешни сандвичи - изрязваш хляба и продуктите в смешни странни форми? Или да го караш сам да си "направи" закуска (примерно да изсипе корнфлейкс в купичката и да сложи сам мляко)? Варени яйца, украсени като човечета?
Аз лично давам на Мая овесена каша с малко мед почти всяка сутрин, но тя я яде охотно, не знам Ники как ще посрещне купа каша?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
A към колко часа му предлагаш закуската? Моят син също отказва да закусва в ранните часове (7,8 ), но ако му я предложа към 9-10 е по-склонен. Може като се събуди да му предложиш някакъв плод и малко по-късно закуската.
Иначе за закуска му предлагам кис. мляко с бисквити, овесена каша със сирене, елдена каша, кис. мляко с мюсли, сандвичи разни + някакъв плод или плод. сок.

# 3
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Iva_D
A към колко часа му предлагаш закуската? Моят син също отказва да закусва в ранните часове (7,8 ), но ако му я предложа към 9-10 е по-склонен. Може като се събуди да му предложиш някакъв плод и малко по-късно закуската.
Иначе за закуска му предлагам кис. мляко с бисквити, овесена каша със сирене, елдена каша, кис. мляко с мюсли, сандвичи разни + някакъв плод или плод. сок.


И Вики е така. От доста време, сутрин рано няма апетит. И предлагам закуската по-късно, това като цяло измества и обяда и другите хранения. За да компенсирам предлагам лека следобедна закуска иначе отказва вечерята  Sad . Мисля, че е нормално с времето да не се будят глaдни, все пак не са бебета вече  Wink .
Между другото аз също не обичам да закусвам рано  Grinning .

# 4
  • Мнения: 922
Цитат на: boo
Пробвала ли си смешни сандвичи - изрязваш хляба и продуктите в смешни странни форми? Или да го караш сам да си "направи" закуска (примерно да изсипе корнфлейкс в купичката и да сложи сам мляко)? Варени яйца, украсени като човечета?
Аз лично давам на Мая овесена каша с малко мед почти всяка сутрин, но тя я яде охотно, не знам Ники как ще посрещне купа каша?


А на коя фирма е тая каша да я пробваме и нея. Последно време май все Слънчо му предлагам.
Корнфлейкс сам си го сипва в купичката и сам си го носи до неговата масичка, но не яде повече от 4-5лъжици. А и не иска други освен на Нестле голд и обикновен, а и да не му давам много често(най-много 2 пъти седмично)
Сутрента му дадох каша (кайсиева) много се радва и скача, а изеде само половината.
Ще пробваме и интересни сандвичи, та да видим.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Кашата е от фини овесени ядки - ползвам различни марки, кипвам, задушавам и подправям с 1/3 ч.л. мед. При нас е много добре приета закуска. Дано откриеш какво му се яде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт