"Ако от имуностимулаторите има файда.........."

  • 2 283
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 835
"Ако от имуностимулаторите има файда, аз щях да съм без работа" и "Стига с тия витамини, 85% от тях, децата ги изпикават..........".
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Цитирам мнението на нашата педиатърка, когато я попитах, какъв имуностимулатор ще ми препоръча да давам на детето, тази година. А когато и споменах, че съм купила еди какви си витамини, почти ми се скара с горното изречение, което завършва с многоточие, защото не запомних края му.
Определено ме стресна с това си категорично изказване и си тръгнах доста озадачена.
От една страна ми е много трудно да се съглася на 100% с нея, но от друга, като се замисля, има известна логика в думите й. newsm78 newsm78 newsm78
Ако е права, излиза, че си хвърляме парите на вятъра. Thinking
Искам да уточня, че съм много доволна от тази лекарка, и не само аз, но и всички други майки от квартала са доволни.
Вие какво мислите за всичко това? Thinking

# 1
  • Мнения: 8 585
Ако изключим крайно неподходящият за педиатър език, по същество съм съгласен.
Тук ( Гърция) никой не купува и не ползва за децата си такива неща.
Мултивитамини ползваме, но сравнително ограничено.

Модерно общество=добра педиатрия= Пълен отказ от Осцилокококциум, котешки нокът, "Зелено-пембяна магия", "Аквасоуурс" и други подобни.

# 2
  • Мнения: 1 413
Дъщеря ми направи тази есен астмати4ен пристъп и опитвайки да намеря при4ината питах лекарката ни да не е от имуностимулатора ни-бронховаксом. Тя каза да не давам,защото може да се стигне и до обратен ефект.

# 3
  • Мнения: 1 655
Кой е този педиатър да отида да му стисна ръката. Да не сме с един и същ Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 655
Модерно общество=добра педиатрия= Пълен отказ от Осцилокококциум, котешки нокът, "Зелено-пембяна магия", "Аквасоуурс" и други подобни.
Уважавам мненията ти и не одобрявам също нокти и зелени води, но един лекар би трябвало да прави разлика между имуностимулатори и изброените по-горе.

# 5
  • Мнения: 6 461
Имуностимулатори съм давала на детето(Тошко ) 3 пъти и то след боледувания при които е бил лекуван с АБ.
Давала съм "Герисан","Киди","Есбиритокс".Те са ми били изписани от лекар.Никога не давам по мое желание.Защото в крайна сметка не съм специалист.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз незнам дали има файда, но имуностимуланти и изкуствени витамини не давам.......няма да получава всичко на готово този организъм, я ...трябва да се бори и сам да си извлича витамините от храните, които давам

# 7
  • София
  • Мнения: 1 546
Всичко, което казвате вероятно е така но....какво да се прави в случай като моя син, който освен банан и резен ябълка друг плод не яде а от зеленчуците - само краставица и то в ограничено количество. newsm78

# 8
  • Мнения: 8 450
Вероятно,НЕвероятно. Thinking...а какво да правят родители,чиито деца боледуват независимо то това,че се хранят правилно,че ходят при добри доктори и не пият зелени пембени магии?Как ще ги убедите,че не трябва да предприемат нещо друго освен билкови лекарства,имуностимулатори  и т.н?
Да не би във високоразвитите страни с високоразвита медицина да са фалирали фармацевтичните компании,произвеждащи витамини и добавки??Т Mr. Greenочно обратното,бих казала.Бизнесът цъфти.Заради безразборната употреба на антибиотици,заради замърсената околна среда,заради неправилното хранене?Не знам дали това е изходът,но е факт!!!Факт е  и това,че зелените магии помагат!Както и осцилококцинумът,въпреки че фирмата Боарон,която го произвежда никак не ми е симпатична.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всичко, което казвате вероятно е така но....какво да се прави в случай като моя син, който освен банан и резен ябълка друг плод не яде а от зеленчуците - само краставица и то в ограничено количество. newsm78

Аз ще си направя извода, че няма нужда от витамини.....ако ти му предлагаш, а той отказва....чувала съм, че някои малки деца ядат мазилка ако не им достига калций...т.е. организма им подсказва от какво имат нужда....ти като даваш изкуствени витамини, вероятно от там си взима всичко и няма нужда от плодове......ох, незнам дали не пиша глупости

# 10
# 11
  • Мнения: 1 858
... но един лекар би трябвало да прави разлика между имуностимулатори и изброените по-горе.
newsm10


Смятам, че лекарката ти много добре те е посъветвала! Преди аз тъпчех детето си с всякакви боклуци (имуностимулатори, витамини и бла, бла) сега го храня добре с висококачествени храни и съм спокойна! Всяка хрема си отива преди да е дошла.
"Ключът към доброто здраве е здравословното хранене" каза проф. Симеонов.

# 12
  • Мнения: 1 425
Всичко, което казвате вероятно е така но....какво да се прави в случай като моя син, който освен банан и резен ябълка друг плод не яде а от зеленчуците - само краставица и то в ограничено количество. newsm78

Аз ще си направя извода, че няма нужда от витамини.....ако ти му предлагаш, а той отказва....чувала съм, че някои малки деца ядат мазилка ако не им достига калций...т.е. организма им подсказва от какво имат нужда....ти като даваш изкуствени витамини, вероятно от там си взима всичко и няма нужда от плодове......ох, незнам дали не пиша глупости
Не, не пишеш глупости.Точно така е и това мога да го кажа от видян с очите опит.Често пътувам до остров " Санто Доминго"и там в крайбрежната ивица живеят племена,които не са виждали през живота си хапче, а се хранят предимно с плодове и зеленчуци.Ами няма да ти кажа колко са здрави тези деца,като изключим заразните болести които имат поради това че не се ваксинират.Но от там стигнах до извода,че никакви витамини и имуностимуланти не биха помогнали на децата ни да са здрави.............  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 835
Първо благодаря на всички за мненията ви. Благодаря Doroteia, прочетох темата чак сега, защото когато пуснах търсачката, системата беше претоварена.
Благодаря и на Birdie, за включването му, защото ценя мнението му. Надявам се, че не говориш сериозно за котешките нокти и зелено-пенбяната магия, защото бих се обидила, ако смяташ, че давам такива работи на детето си. Имах предвид продукти на английски и френски фармацевтични компаний, разработени специално за деца. От другата тема си позволих да цитирам едно твое мнение, защото искам да му отговоря. Ще бъда съвсем кратка.

Не-не бих избрал.
Бих го завел на педиатър, можещ да помогне, в смисъл да не му дава АБ за вирусни заболявания. Бих давал всичките си пари за свястен педиатър (както и правя-аз не лекувам детето си).
Бих го спрял от детска градина.
Бих го записал на друга детска градина.
Бих му направил противогрипната ваксина.
Бих (както и съм му) направил всички възможни ваксини по най-добрият календар.
Лично му готвя всичко от собствените ръце и оставям готова храна на жената, която го гледа-никога не съм давал "бурканчета"...
Събота пазарувам за детето всичко прясно...

От там нататък бих имал търпение-но ако всичко по-горе съм направил ще ми е по-лесно.

Може би е въпрос на възможности? да, може би... но не само.

1. Винаги при нужда, съм я водила и съм плащала на по-добър педиатър. (въпреки, че и личната е добра според мен).
2.Не бих я спряла от градина по много причини (социализация, общуване със деца...и т.н.)Темата е много обширна, затова няма да се разпростирам повече.
3. Частна градина - деца на мой приятелки посещават такива и боледуват точно колкото и моето дете. (Спорен е въпросът да, но това са мойте наблюдения).
4. Противогрипна ваксина - нашата педиатърка (с чието мнение ти се съгласи), а и други, с който съм разговаряла като чуят тези две думи, реагират така:  #Crazy #Crazy #Crazy
5. Да, лично й готвя, и пазарувам не само в събота, а всеки ден.
6. За търпението съм съгласна.

След всичко прочетено дотук, мога да кажа само: Слава богу, че дъщеря ми не е в категорията на болнавите дечица, и кара само стандартните 2-3 боледувания зимата (да чукам на дърво), защото мненията са толкова противоречиви, че ни остава единствено да се доверим на майчинския си инстинкт, кое е най-добро за нашето дете.

# 14
  • Мнения: 4 392
Ако изключим крайно неподходящият за педиатър език,

А той би трябвало да е такъв.... :hahaha:

Осцилокококциум, котешки нокът, "Зелено-пембяна магия", "Аквасоуурс" и други подобни.

Иначе по същество и аз съм съгласна с Бърди. Тези трите не ги давам, но подобните.. Peace

secretgarden , абсолютно съгласна съм с онези твои "глупости" ! Очевидно децата знаят как да си набавят това, от което имат нужда. Останалото(материално + духовно) ние им го набавяме. Peace

Общи условия

Активация на акаунт