Процедура за планово секцио в Тина Киркова

  • 5 083
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 177
Здравейте,
Инетересувам се каква е процедурата при извършване на планово секцио в тази болница,тоест въпроси от рода на
кога се постъпва,-един ден предварително или на датата на операцията
правят ли се изследвания там или си отивам с готови такива
прави ли се клизма
упойката пълна ли е или не
времеви престой в болница
бебетата при майките ли са или отделно
и
други неща за които се сещате?Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 9 050
Аз раждах там с планово секцио преди месец и половина. Раждах в петък. В понеделника преди раждането отидох да ми вземат кръв и урина за изследвания ( задължително изследванията преди раждането трябва да си ги направиш там. Не признават изследвания от друго място ). Цената на целия пакет изследвания за планово секцио е 40 лева. Отделно се заплаща 15 лева за анестезиолог. ( Тези такси се плащат, ако не си си заплатила пакет и не са ти следили бременността в болницата, разбира се.)
Отделно в понеделник и в четвъртък ми правиха записи на тоновете на бебето. Записа не се заплаща.
Постъпваш в болницата в деня на операцията. Обикновено постъпваш няколко часа преди самата операция. Моята операция беше за 10:30. Трябваше да съм там в 7:30. Направиха ми клизма. След това ме включиха на системи и пак правиха запис на тоновете.
Преди операцията ти поставят катетър и отивате в операционната. Упойката е локална, не е пълна, но нищо не усещаш и нищо не виждаш. Освен това така можеш да видиш бебчето си още докато те зашиват Simple Smile
След това си 24 часа в реанимация. Бебето не е при теб.
На следващия ден те качват в стая и след като те прегледат ( за пореден път ), тогава ти носят бебчо.
Аз си платих за VIP стая и ти препоръчвам горещо, ако имаш възможност и ти да го направиш. Струва по 30 лв. на ден, но условията са много добри. Най-малкото си имаш собствена баня и не ти се налага да чакаш на опашка за тоалетната, което е голям плюс, тъй като през първите дни едвам ходиш.
Освен това отношението на всички беше много добре. ( С изключение на педиатърките, но те по принцип си им има на тези жени. )
Докато бях там, бебо ми го носиха в 6 часа сутрин. През деня го вземат, за да го преобличат и на всеки три часа ти носят храна, за да го храниш. Вземаха го вечер в 12, за да може все пак и мама да поспи и на следващата сутрин пак го носят в 6. Ако искаш, обаче, може да ти го оставят и през нощта.
Престоят е 5 дни, ако всичко е наред.

Ако се сещаш за друго - питай.
Успех!

# 2
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
А как се процедира при мами, които искат да си кърмят децата?
Защото аз не приемам да ми го носят на 3 часа за хранене - искам дори и в реанимация да си е с мен и да бъде кърмено на поискване (не че има изгледа да стане Confused), както и аз самата да си го обличам и да си свикваме един с друг.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 149
Моята информация е от преди година и половина.

Инетересувам се каква е процедурата при извършване на планово секцио в тази болница,тоест въпроси от рода на

кога се постъпва,-един ден предварително или на датата на операцията
В деня на операцията. Отидох в 8.30 ч. оперираха ме в 12.30 ч. В този интервал ми оправиха документите, прегледаха ме, направиха запис на тоновете, вливаха ми физиологичен разтвор и др.

правят ли се изследвания там или си отивам с готови такива
Една седмица преди насрочената дата ме приеха за един ден и ми направиха всички необходими изследвания. Платих някаква сума (не помня колко, но не беше много) за консултацията с анестезиолог.

прави ли се клизма
Да

упойката пълна ли е или не
Не. На мен ми обясниха, че пълна упойка се прави само при опасност за живота на майката или на бебето.

времеви престой в болница
Изписаха ни на 6 ден

бебетата при майките ли са или отделно
При раждалите секцио бяха отделно

и други неща за които се сещате? Благодаря предварително
В деня след операцията, когато ме изведоха от реанимацията, нямаше свободно място във ВИП стая и ме настаниха в обикновена. На следващия ден се освободи място, но аз вече отказах да се преместя. Чувствах се добре с момичетата, с които бях и научих много неща от тях. Освен това нямах желание в стаята, в която сме аз и бебето в първите ни дни заедно да влизат много хора. Още повече ако е двойна там са и близките на другата майка. Е как да се съблечеш и да накърмиш детето си пред публика? И да се чувстваш комфортно?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 149
А как се процедира при мами, които искат да си кърмят децата?
Защото аз не приемам да ми го носят на 3 часа за хранене - искам дори и в реанимация да си е с мен и да бъде кърмено на поискване (не че има изгледа да стане Confused), както и аз самата да си го обличам и да си свикваме един с друг.

Е в реанимацията ще ти е малко трудно да извършваш тези действия.  Laughing
А ако искаш след това да си е при теб непрекъснато решението е ВИП стая. Макар че не мисля, че и в обикновена, ако решеш да го задържиш през деня ще ти кажат нещо, стига да го водиш за прегледите.

# 5
  • Мнения: 137
Раждах там в  началото на март месец. Отиваш в деня на операцията, момичетата преди мен са обяснили доста точно ситуациите. След операцията те карат в реанимация, където лежиш до другата сутрин. Там просто е невъзможно да доведат бебо, защото не можеш да ставаш, упойката те пуска и започваш да трепериш и определено не се чувстваш пълноценна. Вечерта ти удрят едно приспивателно и готово..на другия ден си нов човек  Grinning
Аз бях в нормална стая, не ВИП и не съжалявам ни най-малко. Попаднах с много свестни момичета и определени беше забавно..а и се учиш  на много неща, като гледаш и другите бебчета.
Бебето може да стои при теб целия ден , стига да не се измориш ти. Само трябва да го заведеш за тоалет и да ти направят млякото, ако все още не ти е дошла кърмата.
Успех !

# 6
  • Мнения: 3 447
А как се процедира при мами, които искат да си кърмят децата?
Защото аз не приемам да ми го носят на 3 часа за хранене - искам дори и в реанимация да си е с мен и да бъде кърмено на поискване (не че има изгледа да стане Confused), както и аз самата да си го обличам и да си свикваме един с друг.
В реанимацията няма как да ти го донесат, а и няма да има полза, при положение, че не можеш да помръднеш  Simple Smile Също така ще ти е трудничко и да го обличаш първите дни. Не се притеснявай, ще имате достатъчно време да свикнете един с друг. Кърменето също няма да ти е проблем, щом бебето е при теб - говоря за ВИП, в обикновените стаи не знам дали оставят бебетата при майките.

# 7
  • Мнения: 2 159
здравей,
раждах преди 23 дни, планово секцио.
отидох в 7:30 сутринта, така ми каза докторката ми.
чуха ми тоновете на беба, видяха я на ехограф, клизма не са ми правили, защото аз си направих в къщи предната вечер има готов разтвор за клизма продава се в аптеките, много по-добре от колкото там да ти я правят ooooh!
мен ме беше накарала докито да си направя пакет кръвни изследвания за планово секцио, предварително(просто отиваш и ти взимат кръв) струва 40лв. Close, но никой не ми ги погледна #2gunfire
аз бях със спинална, но ако искаш ти, може би слагат и пълна, аз лично исках да видя моето бебе веднага Hug
по принцип при секцио се стои 5дни, но аз бях много добре и ме изписаха на 4-тия ден.
за бебетата - ако си обикновенна стая ти ги дават през 3 часа за кърмене, бях една вечер така и едното момиче беше нормално раждане(при тях бебетата стоят постоянно с майките) беше ужассс цяла нощ врещеше и ние съответно не спахме, на следвашия ден се освободи ВИП и бебето си го държах при мен когато и колкото исках.
друго за катетъра аз настоях да ми го сложат след упойката, поне това изживяване си спестих
Успех Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 177
Благодаря ви момичета,бяхте много изчерпателни
а колко ви излезе като цена,интересуват ме не официалните тарифи а онези дето ги даваме от благодарност.

# 9
  • Мнения: 2 159
на мен докито ми взе 950лв. там влизат и 500лв. дето се плащат за болницата, много ми се виждат ама ...

# 10
  • Мнения: 9 050
Благодаря ви момичета,бяхте много изчерпателни
а колко ви излезе като цена,интересуват ме не официалните тарифи а онези дето ги даваме от благодарност.


Зависи как раждаш. Ако нямаш избор на лекар си плащаш само изследванията ( 40 лв. ) и анестезиолога ( 15 лв. ). Тогава те оперира, който е на смяна.
Ако си си избрала лекар ( което ти препоръчвам ) и той е на щат в болницата, тогава плащаш 500 лева. Това покрива хонорарите на целия екип.
Третия вариант е с договорен партньор. Аз раждах при такъв лекар. Те по принцип не са на щат в болницата, но провеждат операциите си там. При самата операция освен въпросния лекар присъства и Григорова, така че можеш да си абсолютно спокойна за всичко. Когато раждаш при такъв лекар, цената я определя самия лекар. Моята лекарка ми взе 700 лева. В последствие, тъй като бях изключително доволна от всичко, исках да и дам още, тъй като не знаех какво покриват тези 700 лева, но тя упорито отказа. Каза, че тази сума покрива всичко необходимо, включително и нейния хонорар Simple Smile

# 11
  • Мнения: 151
 Здравейте, първо искам да се извиня на StelaP, че използвам темата й, но вярвам, че ще е от полза и на други бъдещи майчета.
 Така предстои ми живот и здраве раждане в Тина Киркова. Говорих с моята лекарка, която по мой избор ще присъства на ражането. Тя ми обясни, че за избор на лекар при нормално раждане е 600 лева. До тук добре, но ако в процеса на раждане стана така, че се наложи секцио цената автоматично става 900 лева. Ей това не мога още да го проумея. Защо, след като това не е по мое желание а по медицински причини. Ако някой може да ми го обясни, защото за мене е пълна мистика.

Предварително Ви благодаря.

# 12
  • Мнения: 9 050
Здравейте, първо искам да се извиня на StelaP, че използвам темата й, но вярвам, че ще е от полза и на други бъдещи майчета.
 Така предстои ми живот и здраве раждане в Тина Киркова. Говорих с моята лекарка, която по мой избор ще присъства на ражането. Тя ми обясни, че за избор на лекар при нормално раждане е 600 лева. До тук добре, но ако в процеса на раждане стана така, че се наложи секцио цената автоматично става 900 лева. Ей това не мога още да го проумея. Защо, след като това не е по мое желание а по медицински причини. Ако някой може да ми го обясни, защото за мене е пълна мистика.

Предварително Ви благодаря.

Вероятно раждаш при договорен партньор, а не при щатен лекар от болницата. По принцип в Тина Киркова няма разлика в таксата, без значение как ще раждаш. Моята лекарка например ми каза, че ще ми струва 700 лева, без значение как ще раждам. Ако си избереш лекар от болницата, също цената е една и съща - 500 лева.
Договорните партньори обаче сами определят цените си, така че, лекарката ти, ако иска и 1500 може да ти вземе за секцио.

Успех!

# 13
  • в центъра
  • Мнения: 445
Биляна, твойта лекарка в Тина Киркова ли работи? Защото тарифите там са твърди - нормално раждане или секцио с избор на лекар няма значение - все си е 500 лв.

# 14
  • Мнения: 4 621
Аз раждах там с планово секцио преди година и половина.
Постъпих в деня на операцията.
Изследванията ми бяха направени предварително.
Клизма ми направиха.
Упойката ми беше спинална.
Престоят в болницата - 5 дни.
Бебето беше при мен, бях във вип стая.
Цената бе 500 лв + 75 лв на вечер за випа

Леко раждане и успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт