какво трябва да знам при покупката на микровьлнова?

  • 742
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 818
Сестра ми е решила да си купи микровьлнова фурна.Каква да бьде  като марка,параметри,функции,обем?
Моля кажете.

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моето мнение е да не взима с грил, иначе като марка моята е Самсунг и съм доволна, голяма е като обем, мисля, че е от най-големите,  най-обемните ми чинии влизат вътре. Имаме я вече 3 години и ни служи безотказно всеки божи ден, пу-пу  Mr. Green  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 115
Изборът на микровълнова зависи от това, за какво ще се ползва основно и от пространството  Thinking, поне ние от тези съображения изхождахме като купувахме нашата. Ползваме я основно за претопляне и размразяване, а и мястото с което разполагаме е ограничено. По тази причина логичния избор, за нас, беше по-малка микровълнова и без грил (още повече, че нямаме нужда от грил - имаме си дуг уред за тази цел, а и (може и да си внушавам), но готвените в микровълновата ястия нещо не ми харесват)  Peace.

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 12:14 от Impatient

# 3
  • София
  • Мнения: 1 535
Когато купувахме нашата исках да си има всички екстри, т.е. и грил и горещ въздух и възможност за комбиниране на функциите. Марката е LG. Решихме, че не си струва да е с малък обем (имаше мисля по 17 литра). Ползвам й всички функции, като изключим някои от програмите. Ползвам я вече почти 7 години и никога не бих си купила (ако тази ме остави вече) печка само за претопляне. Наистина цената й беше доста по-висока, но за мен си е заслужавало  Peace

# 4
  • Мнения: 2 700
Трябва да знаете за какво ще я ползвате - дали само за претопляне или за готвене. От там идва разликата и в екстрите, и в обема и в цената. Що се отнася до марка, не познавам днешния пазар - моята е LG от 9 години и да чукам на дърво не е ходила на ремонт.

# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Нашата е 19л, с грил ... за марката ще те излъжа.

Ползваме я за притопляне, размразяване, препичане на сандвичи, дори и за готвене - лятото често правим свежи картофки с чесъм и копър на нея, тук грила върши работа в последния етап от приготвянето.

Важно е и с какъв панел ще е отпред - ние сме с гладък панел, без врътка за таймера или програмите. Мъжа ми в началото беше резервиран и мислеше, че няма да е удобно, но сега е на противоположното мнение. Удобно е за почистване и не събира много мръсотия.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Ами моята е LG 33л. с конвенция,грил и още хъп екстри.Вече е на повече от7г.и сигурно е най-ползвания електроуред в къщи след пералнята.На времето като я купувахме особено държах на конвенцията защото нямах фурна. Е сега имам,но я ползвам само когато се налага да готвя в по-големи количества.Иначе всичко в микровълновата включително погачи,кейксове и всичко което се сетиш. Няма друго такова чудо просто!Пести време,всичко става в пъти по-бързо.Ето ти алтернативата на моятаhttp://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=800269&cat=37&f=3749 само дето е по-малка,но повярвай ми струва си всяка стотинка от иначе не малката цена. Успех в избора! П.С.  Забравих да кажа,че в тези модели без проблем се готви в метални съдове.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Нашата е самсунг 28 л. и съм доволна,най рационално си я използваме.
Ако ще готвиш в нея нека е голяма и е желателно да има конвекция...

# 8
  • Мнения: 1 655
Хубаво е вътре да е от инокс, че от изпаренията боята се отлепва.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди всичко трябва да знаеш, че ти е нужен 100%-ов късмет в покупката  Peace

Друго - без никакви екстри, ако може да е иноксова и евентуално с мех. програматор. цена около 150-180 поне.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 683
Първото ни микровеле беше делонги, към 20 литра, бяло. Грилът изобщо не съм го ползвала, защо ли?
Нещо се прецака, след много умуване си купихме суперизмислената марка мидеа, но е много хубава на външен вид, със сензорни бутони, имитира инокс и е с грил.
И трябва да ти кажа, че откакто я купихме не съм спряла да го ползвам тоя грил.

И риба пекох, и шишчета, и ребра, и кво ли не? Задаваш и време, на половината време тя спира, за да обърнеш евентуално това дето го печеш. Ако не е за обръщане, сама продължава. Много по-лесно се мие и чисти от всичките скари, дето ги имам. А и ако сложа на чинията хартия за печене, това дето капе от месото, дето го пека отива по хартията и после само я изхвърлям. 

Това, по което я избрах беше обема към 28 литра и мощността.

Успех в избора.

# 11
  • Мнения: 818
Благодаря на всички за отзивите.Ще трябва да направя една обиколка по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт