С какво да захраня при хемоглобин 103 на 6 месеца?

  • 973
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Досега бяхме на кърма, мисля да продължавам да кърмя, но май ще трябва да включа и АМ, защото за шестия месец е наддала само 250 грама. Хемоглобинът е 103 / още не съм занесла резултатите на педито/, но ме е страх да не изпише Малтофер.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 571
И моят син беше на кърма, 6-я мес. Нв му беше 113, пихме Малтофер.
Защо те е страх от него?
По темата, захраних със зеленчуково пюре. Hug

# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 925
По това време големия беше захранен и на АМ и му беше точно 103 хемоглобина. Изписаха ни малтофер, но не съм го давала. Сега му гледам изследванията - на годинка 105 - явно си му е толкова.
Та захранването и АМ нямат чак толкова пръст в тая работа.

# 3
  • Мнения: 2 897
По това време бяхме на кърма,плодови и зеленчукови пюрета-хемоглобинът му беше 104 на дребния.Докторът не изписа Малтофер,но ми препоръча да започна да давам месни пюрета и жълтък.Аз въведох само месното пюре-заешко и пуешко,понесе му добре.АМ съм давала само като добавка със зеленчуковото пюре,през ден(нашето е НАН-2).Жълтък въведох много по-късно,чак след 9-я месец,редувам с месното пюре.Това ти го пиша за по-нататък като въведеш пюретата.Мога също да ти препоръчам като минете на млечни каши да му даваш тези на Милупа,обогатени са с желязо Peace
Друго,което се сетих е,че приготвяйки му домашни зеленчукови пюрета,можеш да добавяш и елда в тях-тя е богата на желязо.В нашето меню активно присъства.
Ако се сетя друго,ще допълвам Wink

Извинявам се за хаотичния изказ,но си имам лични терзания и не съм особено концентрирана

# 4
  • Мнения: 5 713
Хб 103  не е нисък за бебе, а изписването на Малтофер с лека ръка- винаги съм била против това.
Има много изписано по темата.
Маги на 6м беше с Хб 104, естествено изписаха ни М, не съм го давала.Беше на АМ, захранена е на 5 навършени месеца. Месо / пуешко, заешко, пилешко / дадох след 9-ти месец, яйце / жълтък / на 1.3 год. На годинка Хб вече беше около 120, не помня точно.
Няма връзка м/у Хб и захранването.
А и друго, някои лаборатории често бъркат. Също така от значение е и Хб на майката.

# 5
  • Мнения: 20
Не се притеснявай, аз знам че е лошо ако под 90. И ние сме с нисък хемоглобин, но ни казаха даваме задължително 1/2 жълтък през ден и местни пюрета. Ние доста хапваме пюрета със спанак, ако и вие хапвате му давай например 2-3 или колкото искаш в седмицата, ако ги яде  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 1 457
Желязото в кърмата се усвоява много по-добре, отколкото от АМ  Peace Така че ако искаш да даваш АМ само заради желязото, по-скоро ще има обратен ефект. По-добре продължавай да кърмиш и въведи постепенно месо, червена чушка, елда, авокадо. Мисля, че цвеклото също съдържа доста желязо, но май сте малки за него.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 571
Аз пък знам, че най-много желязо има в зелените чушки. А пък за пилешкото и пуешкото не съм сигурна колко желязо имат Thinking???
mousy, а защо не направите няколко пъти пробно кърмене, да видиш колко изяжда?

# 8
  • Мнения: 27 524
Какво да кажа аз, като на синът ми никога никакви изследвания не са правени  Grinning

В Европа не боцкат децата, не имс ледят хемоглобина. При положение, че е на кърма или АМ се мсята, че си набавят всичко необходимо. Даването на химии са ненужни, притесненията за хемоглобина също. Кърми си макслимално дълго, давай АМ, когато прецениш като време, спазвай схемата на късното захранване. Никакви жълтъци преди 1 годинка, никакво месо преди 7-8 месеца  Naughty АМ, кърма, зеленчуци, зърнени каши и всичко е ок  Hug

# 9
  • Мнения: 1 030
На 4 месеца си утрои теглото от раждането, за пръв път този месец е наддала малко - 250 грама, но пък не се спира,много е енергична. Кърмя я 7 пъти на ден. Днес пробвах да дам картофено пюре, но плюе. Оризовата каша също я плюе..

# 10
  • Мнения: 27 524
И на Таталина скоро писах за това наддаване - бебетата не наддват задължително всеки месец. Моят син за 2 месеца свали почти 1/2 килограм и никое педи не е затръшкало за това, нито аз. После за още два месеца пак свали  Laughing
Не се притеснявай, след 4-ти месеца качването, стоенето на едни килограми и наддаването са на приливи и отливи.
Кърмените бебета се захранват по-трудно от тези на АМ и прекаленото отлагане на захранването също е проблем после. Не се отказвай, продължавай. По лъжичка - две всеки ден, трябва да свиква. Търпение и ще стане  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 571
Аз си мисля, че детето си наддава съвсем добре. Нормално е да не качва еднакво всеки месец. Според мен не се притеснявай. Кърми я, ако решиш дай й и АМ, ако е гладна - ще го изпие, ако не... Hug

# 12
  • Мнения: 1 942
Аз мисля, че хемоглубина не е критично нисък, но се е нисък. Ние имахме същия проблем. И защото тепърва захранвах се бях видяла в чудо. Няма начин да въведеш като начало месо и затова нашата лекарка ни посъветва, докато стигнем до жълтъка /който като почнахме да приемаме хемоглубина се нормализира/, да захраня с зеленчукови пюренца и да наблегна на червената чушка. Също така, каза че може да се дават смлени фъстъци /фъстъка е алергенна храна и се дава само ако детенцето няма признаци на алергии и семейна обремененост/ към пюренцата. Аз слагах в пюренцата и по малко цвекло.

Общи условия

Активация на акаунт